Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

jednocześnie ciekawi mnie czy podziałka tachymeter będzie żłobiona czy tylko malowana ?

wklęsłe białe indeksy na podziałce wyglądałby bardzo ciekawie

 

Na 99% malowana czyli tak jak w większości zegarków. Nie planujemy ceramicznego bezela. I tak za tą cenę dostajemy bardzo dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jaszczur11, a czy mógłbyś przygotować projekt z pomarańczowym napisem tachymeter - tak jak proponuje Burns, ramką wokół datownika - jak zaproponował QV i napisem Limited Edition - jak Kolega proki1971? Proszę Ciebie, bo naprawdę ładnie Ci to wyszło, a moja ostatnia próba - vide kilka stron wcześniej - to była jakaś porażka.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vide kilka stron wcześniej - to była jakaś porażka.

 

przepraszam, kiepski wtedy dzień miałem ;)


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje dwie propozycje:

 

-dodana literka "H"

-zmniejszony górny indeks godzinowy - teraz wielkość jest taka jak okienka daty

-zmiany w 24-godzinnej chrono

 

1.

 

6jnPNR3.jpg

 

2. tw3654B.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie również te pomarańczowe 150 nie pasuje .Lepiej dac napis Limited Edition. Projekt zegarka jest super ,i będzie budził zainteresowanie .Fajnie powiedziec ,że powstało tylko 300 egzemplarzy ,doprowadzony do finału przez grupę zapaleńców pod przewodem QV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sirkozi - fajne pomysły, sam miałem identyczny na totaliator 24godzinny ( 1wszy Twój projekt ) . Ale uważam że rozmieszczenie cyferek powinno być inne na lewym a inne na prawym totalizatorze. Asymetria w tym względzie wygląda bardziej rasowo.

 

Pytanie takie. Jesli zdecydujemy sie na VK64 to trzeba by dorobic podzialke tą drobną. Wracamy do takiej jak byla w Tudorze czy robimy pomiędzy kreskami tymi co są ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, kiepski wtedy dzień miałem ;)

 

Nie, nie! Źle mnie zrozumiałeś. Moja próba dorysowania czegoś w paincie to była porażka i dlatego nie ma sensu, żebym znów się za to zabierał, a Tobie wyszło ok :)


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sirkozi - fajne pomysły, sam miałem identyczny na totaliator 24godzinny ( 1wszy Twój projekt ) . Ale uważam że rozmieszczenie cyferek powinno być inne na lewym a inne na prawym totalizatorze. Asymetria w tym względzie wygląda bardziej rasowo.

 

Pytanie takie. Jesli zdecydujemy sie na VK64 to trzeba by dorobic podzialke tą drobną. Wracamy do takiej jak byla w Tudorze czy robimy pomiędzy kreskami tymi co są ??

 

Ja bym dorobil kreski do obecnej podzialki. Dodawanie dodatkowego ringu zmniejszy niepotrzebnie tarcze.


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sirkozi - fajne pomysły, sam miałem identyczny na totaliator 24godzinny ( 1wszy Twój projekt ) . Ale uważam że rozmieszczenie cyferek powinno być inne na lewym a inne na prawym totalizatorze. Asymetria w tym względzie wygląda bardziej rasowo.

 

Mnie akurat ta asymetria drażni. I tak tarczki będą się bardzo mocno różnić ze względu na pomarańczowe łuki i inaczej rozmieszczony indeksy na lewym totalizatorze. Dlatego dałem symetrycznie rozmieszczone liczby.

 

 

Pytanie takie. Jesli zdecydujemy sie na VK64 to trzeba by dorobic podzialke tą drobną. Wracamy do takiej jak byla w Tudorze czy robimy pomiędzy kreskami tymi co są ??

 

Moim zdaniem tak jak jest w Autavii - drobne indeksy między szerokimi. Do tego tak jak teraz pomarańczowe na godzinach (w Autavii są niebieskie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszenie indeksu do wielkości okienka daty - bardzo fajny pomysł!

 

Ja bym dorobil kreski do obecnej podzialki. Dodawanie dodatkowego ringu zmniejszy niepotrzebnie tarcze.

 

+ 1


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sirkozi - fajne pomysły, sam miałem identyczny na totaliator 24godzinny ( 1wszy Twój projekt ) . Ale uważam że rozmieszczenie cyferek powinno być inne na lewym a inne na prawym totalizatorze. Asymetria w tym względzie wygląda bardziej rasowo.

 

Dlatego zaproponowałem zmniejszenie tam indeksów i pozostawienie długich tylko 24, 6, 12 i 18 i zostawienie tylko liczby 24 (rys kilka postów wcześniej). Mnie się to najbardziej podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No drobne indeksy między szerokimi to lepsze rozwiązanie.

 

Ta pomarańczowa 150 ładnie wygląda, co wy macie do tego? :D + pomarańczowy napis tachymetr i git :)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zaproponowałem zmniejszenie tam indeksów i pozostawienie długich tylko 24, 6, 12 i 18 i zostawienie tylko liczby 24 (rys kilka postów wcześniej). Mnie się to najbardziej podoba.

 

Wygląda to zbyt minimalistycznie. Nie pasuje mi do całości zegarka. Brakuje w tej koncepcji jakiegoś pomarańczowego akcentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda z dodaną (nie wpisaną w szerszą) małą podziałką żywcem z tudora. Nie jest to idealnie spasowane bo render, z którego brałem podziałkę był pod innym kątem ale daje nam jakieś wyobrażenie o tarczy.

post-58018-0-50534200-1368541096_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to zbyt minimalistycznie. Nie pasuje mi do całości zegarka. Brakuje w tej koncepcji jakiegoś pomarańczowego akcentu.

 

Ja też uważam, że nie może zostać samo 24, bo to będzie trochę wyrwane z kontekstu. Cały zegarek ma mnóstwo różnych elementów, a tu nagle ascetyczna tarczka.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda wedlug mnie OK. Ale optycznie zmniejszyla nam sie tarcza. zostala nam jeszcze opcja z podzialką na tym zew. pierścieniu. Pracujemy nad nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

1.

 

6jnPNR3.jpg

 

 

Dłuższa wskazówka sekundnika na pewno.

Zastanowił bym się nad ramka datownika.

Jakiś pasek z dziurkami, mesh i miód, malina i orzeszki.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda z dodaną (nie wpisaną w szerszą) małą podziałką żywcem z tudora. Nie jest to idealnie spasowane bo render, z którego brałem podziałkę był pod innym kątem ale daje nam jakieś wyobrażenie o tarczy.

 

Wprawdzie trapezy wyglądają lepiej, ale ogólnie tarcza za bardzo się zmniejszyła optycznie. To mnie utwierdza w przekonaniu, że lepiej będzie zrobić linie wpisane w już istniejącą podziałkę.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt nabiera tempa. Podoba mi się i przyznam, że partner chiński działa szybciej niż inni do tej pory :)

Ale w sumie mnie to dziwi coraz mniej.

 

Gdzie umieścimy limitacje? koperta czy dekiel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dłuższa wskazówka sekundnika na pewno.

Zastanowił bym się nad ramka datownika.

Jakiś pasek z dziurkami, mesh i miód, malina i orzeszki.

 

Pasek bedzie NATO, ale zawsze możesz wymienić. A wskazówka dłuższa +1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka drobna uwaga, wskazowki od tarczek chrono powinny byc moim zdaniem proste na calej dlugosci. Te obecne (sword hands) nie pasuja do tej stylistyki.


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka drobna uwaga, wskazowki od tarczek chrono powinny byc moim zdaniem proste na calej dlugosci. Te obecne (sword hands) nie pasuja do tej stylistyki.

 

+1, powinny byc w pewnym sensie miniaturkami dużych wskazówek godzinowej i minutowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka drobna uwaga, wskazowki od tarczek chrono powinny byc moim zdaniem proste na calej dlugosci. Te obecne (sword hands) nie pasuja do tej stylistyki.

 

Słuszna uwaga:)

Niuans ode mnie, nie lepiej zamiast trójkąta na tachometrze dać po prostu 60?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobi ktoś tą drobną podziałkę pomiędzy tymi większymi kreskami ? Po 4 kreski. A tam gdzie wypada pomarańczowy kwadracik, po 3 kreski z każdej strony. Kreseczki połowę chudsze i połowę krótsze od kresek sekundowych.

 

Ja nie dam rady :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga:)

Niuans ode mnie, nie lepiej zamiast trójkąta na tachometrze dać po prostu 60?

 

No można, ale tak jak jest chyba lepiej wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.