Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro może być użyty tańszy mechanizm to wystarczy na ANTYREFLEX?

IMO bardzo ważna rzecz.

 

I jak już pytałem, ramka datownika jak w Heuer. Było by sssssuuuuuuupppppppeeeeeerrrrrr.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z opakowaniem chińskim !!

A dopłatę niewielką rozważam ze zwględu na bardzo drogą przesyłkę lotniczą ( 3x droższa niż statek ) o której wcześniej nie wiedziałem.

Ale może uda się to skompensować mniejszą ceną za mechanizm VK64. Nie wiem o ile jest mniejsza od Miyoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin bez kontaktu z forum i jakieś 10 stron :unsure: , kierunek projektu świetny różnice pomiędzy akceptowalne dla mnie wszystkie ,oprócz zaokrąglonych pól pod totalizatory, tylko rozmiar paska gdzieś zginął z 22 na 20 .

Ja bym wolał jednak 22 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin bez kontaktu z forum i jakieś 10 stron :unsure: , kierunek projektu świetny , tylko rozmiar paska gdzieś zginął z 22 na 20 .

Ja bym wolał jednak 22 mm.

 

22mm przy kopercie 42mm to za dużo. Wyszedłby zegarek modowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 duzo lepiej wyglada, jestem za !


..,.,..,...♫♪♫♪♪♪♫♫♪..,.,,.,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22mm przy kopercie 42mm to za dużo. Wyszedłby zegarek modowy.

 

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To projekt Vintage. Nie bedzie zadnych 22mm. Miałem nawet chrono Seiko w kopercie 43mm gdzie w uszach było 19mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z opakowaniem chińskim !!

A dopłatę niewielką rozważam ze zwględu na bardzo drogą przesyłkę lotniczą ( 3x droższa niż statek ) o której wcześniej nie wiedziałem.

Ale może uda się to skompensować mniejszą ceną za mechanizm VK64. Nie wiem o ile jest mniejsza od Miyoty.

 

Czyli juz postanowione, że zamiast Miyoty będzie VK64? Żebysmy tylko nie wtopili z tym mechanizmem kosztem kilku pln i prawie niewidocznego rozstawu tarczek ;) ;) No chyba,że ktos oblatany w technikaliach Mnie uspokoi, że ten tez jest tak samo dobry, mało awaryjny i sprawdzony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli juz postanowione, że zamiast Miyoty będzie VK64? Żebysmy tylko nie wtopili z tym mechanizmem kosztem kilku pln i prawie niewidocznego rozstawu tarczek ;) ;) No chyba,że ktos oblatany w technikaliach Mnie uspokoi, że ten tez jest tak samo dobry, mało awaryjny i sprawdzony :)

 

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mechanizm to Świeżak na rynku. Ciężko powiedzieć jak z awaryjnością i trwałością. No ale chyba nie jest to jednorazówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okeeej, a co do subtarcz to trapezy wygarywaja w 100%, kiedy ew zapisy i zaliczki i kiedy mozna sie spodziewac zamkniecia dywagacji i zlozenia zamowienia??

Pzdr!


..,.,..,...♫♪♫♪♪♪♫♫♪..,.,,.,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mechanizm to Świeżak na rynku. Ciężko powiedzieć jak z awaryjnością i trwałością. No ale chyba nie jest to jednorazówka.

 

Tym bardziej mam obawy. Żeby się nie okazało, że zegarkiem pocieszymy się kilka miesięcy i pójdzie do kosza :wacko: Może jednak ta Miyota, jeżeli różnica w cenie nie będzie duża. Wg mnie te różnice w rozstawie tarczek nawet w proporcji 2:1 są mało istotne. W zegarku będą jeszcze mniej widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... tyle że wybraliśmy ten mechanizm nie ze względu na rozstaw tarczek tylko na płynącą sekundę.

W Miyocie jest skacząca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale co mi z płynącej sekundy jak sie okaże, że mechanizm do d.... i po niezbyt długim użytkowaniu sekunda juz nie będzie płynąć ;) Panowie, w końcu to kwarc.

Aha, na początku problemem był jednak ten rozstaw dlatego padło na inny mechanizm, dopiero później ktoś jako jego atut wspomniał o tej płynącej sekundzie. Sorki za mały OT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponadto z jakąkolwiek naprawą czy serwisem Miyotki nie będzie u nas problemu ( no chyba, że się mylę, to mnie wyprowadźcie z błędu :) ) A czy ktos wie jak będzie z tym drugim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozstaw totalizatorów i też inne miejsce okienka daty. Zamiana mechanizmu znowu na miyote pociągnie za sobą zmianę wyglądu tarczy. Moim zdaniem zmianę na gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwie kwestie:

1. Jaki jest ten jasny kolor tła na tarczy. Na tych rysunkach wygląda u mnie na monitorze z lekkim odcieniem różu, co jest niefajne. Wydaje mi się, że jasno kremowy kolor byłby ok.

2. Mnóstwo osób na tym forum mówi źle o zegarkach, które zbyt bardzo inspirują się innymi, a wręcz nazywają je "podróbami" vide przypadek Parnisa divera, którego osądzano, że to podróba Doxy. :wacko: Tu akurat podobieństwa są znacznie większe. Dziwi mnie podwójna moralność, że tu tak głębokie inspiracje są ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg Mnie nie. QV przedstawiał obok siebie wizualizacja oparte na tych dwóch werkach i różnice były mało widoczne a przecież skala była 2:1. Ważniejsza dla mnie jest trwałość i bezawaryjność zegarka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Mnóstwo osób na tym forum mówi źle o zegarkach, które zbyt bardzo inspirują się innymi, a wręcz nazywają je "podróbami" vide przypadek Parnisa divera, którego osądzano, że to podróba Doxy. :wacko: Tu akurat podobieństwa są znacznie większe. Dziwi mnie podwójna moralność, że tu tak głębokie inspiracje są ok.

 

Podejrzewam, że te osoby po prostu nie są zainteresowane tym projektem, kliknęły na nie w ankiecie i taktownie się nie wypowiadają w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat podobieństwa są znacznie większe. Dziwi mnie podwójna moralność, że tu tak głębokie inspiracje są ok.

 

Jest jednak podstawowa ( oprócz szczegółów) i zasadnicza różnica - kształt koperty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z takich bardziej znanych producentów to tylko w Sturmańcach znalazłem te mechanizmy. Ale tak jak mówię to świeże werki są, więc może się okazać że za chwilę będą wkładane przez uznanych producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno ;)


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie podwójna moralność, że tu tak głębokie inspiracje są ok.

Chyba po prostu nie udzielają się w temacie osoby, którym przeszkadzają takie "inspiracje" ;)

Faktycznie - podobieństwo tarczy jest duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z takich bardziej znanych producentów to tylko w Sturmańcach znalazłem te mechanizmy. Ale tak jak mówię to świeże werki są, więc może się okazać że za chwilę będą wkładane przez uznanych producentów.

 

Albo, że idą do kosza bo okazały się felerne ;) Może jednak warto ta kwestie przemyśleć cobyśmy nie popełnili błędu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.