Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

To ja ponowię pytanie czy dałoby radę z Seiko 6T63, nawet kosztem daty, wolę płynącą sekundę od datownika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja ponowię pytanie czy dałoby radę z Seiko 6T63, nawet kosztem daty, wolę płynącą sekundę od datownika ;)

 

nie wiem czy ten mechanizm jest dostępny dla kogoś innego niz seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny jest, kurcze szkoda tylko że zostały te niebieskie pola na subtarczach, trochę za bardzo Tudorowo jest, zwykłe okrągłe były by lepsze, mniej kontrowersyjne. Choć i tak jest bomba :)

 

Jakiś Ty delikatny... ;-)

 

Ale w 100% masz rację


Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja ponowię pytanie czy dałoby radę z Seiko 6T63, nawet kosztem daty, wolę płynącą sekundę od datownika ;)

 

To już duża zmiana. Data jest w innym miejscu, dochodzi trzeci totalizator. Nawet jak go zasłonić to i tak daty w to miejsce nie przesuniesz. Poza tym ten trzeci totalizator na 6 to zwykłe ciągle pracujące sekundy, którym wielu (w tym mnie) brakowało. Ale trzy totalizatory i robi się za ciasno na w tym projekcie. Zostałbym przy OS21.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ten mechanizm jest dostępny dla kogoś innego niz seiko.

Chińczyk będzie wiedział ;)

 

@sfrog: Wiem, miałem na myśli zasłonić i tradycyjny sekundnik bo po co on nam, i datę bo i tak jej nie przesuniemy tak jak mówisz ;) zyskalibyśmy więc płynącą sekundę kosztem datownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sfrog: Wiem, miałem na myśli zasłonić i tradycyjny sekundnik bo po co on nam, i datę bo i tak jej nie przesuniemy tak jak mówisz ;) zyskalibyśmy więc płynącą sekundę kosztem datownika.

 

Chyba wolę datownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Ronda to okolo $50.00 kosztuje

 

A ile kosztuje OS 21?

 

Zdecydowanie datownik

 

+1

 

Jak nie będzie datownika to ja odpadam i sądzę że sporo osób też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczesliwie, pomysł o usunięciu datownika raczej jest odosobniony.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Widziałem OS21 w cenie ok $32, ale to chyba była sprzedaż detaliczna. No w każdym razie w naszym przypadku moze to wyglądać jeszcze inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i ja jakiś dziwny jestem, ale średnio mi się podoba z tym rozstawieniem tarczek, wstrzymam się jeszcze z deklaracją zakupu.

Niby parę milimetrów różnicy ale jeśli są oba projekty obok siebie to, to widać.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z Rondą zegarek byłby z 70zł droższy?

Skoro niektórzy nie chcą pudełka żeby nie płacić więcej to wątpię żeby przełknęli droższy mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeszcze jeden pomysł chodzi po głowie ..., co by się stało jeślibyśmy stary projekt pozostawili bez zmiany tylko zmniejszylibyśmy średnicę koperty o tyle ile Mioyta jest mniejsza ? Chodzi mi o zachowanie proporcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no można zrobic zegarek 40mm i będzie wyglądać super. można poszerzyć bezel, można różne rzeczy robić....ale odleglosci totalizatorow od wskazówek nie zmienimy.

 

moge zapytac ile dla chinczyka kosztuje ronda ale bylby to raczej precedens gdybyśmy do taniego cinola wkladali szwajcarski werk :P

ale wtedy napis na tarczy swiss mialby sens ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można też połączyć te trapezy niebieskie pośrodku..... zrobić coś ala OKEAH ruski ale bardziej kanciaste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeszcze jeden pomysł chodzi po głowie ..., co by się stało jeślibyśmy stary projekt pozostawili bez zmiany tylko zmniejszylibyśmy średnicę koperty o tyle ile Mioyta jest mniejsza ? Chodzi mi o zachowanie proporcji.

 

Ktoś dużooo wcześniej pisał że przesunięcie totalizatorów miyoty wynosi 1,2mm w kierunku środka, wg. tego średnica zmniejszy nam się o 2,4mm... sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, ze to zły pomysł. Różnice są zauważalne, ale tylko dla nas, bo rozkminiamy to od kilku dni. Zostawilbym tak, jak jest


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można też połączyć te trapezy niebieskie pośrodku..... zrobić coś ala OKEAH ruski ale bardziej kanciaste.

 

Zostawiłbym to tak jak jest z miyotą albo ewentualnie dopytał o cenę z rondą i wtedy wrócił do wcześniejszego projektu jeśli większość zaakceptowałaby cenę.

 

(2 mechanizmy, 2 projekty tarcz, 2 ceny - ankieta pomogłaby wybrać ostateczny projekt)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można też połączyć te trapezy niebieskie pośrodku..... zrobić coś ala OKEAH ruski ale bardziej kanciaste.

Moim zdaniem nie jest to dobry pomysł, zostawiłbym tak jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kończcie ,jacyś nowi wrzucają tu pomysły /a nie ma ich w zamówionych / ,wzór powstał, lista idzie /na razie 66/ , i po co aż tak drążyc.

JEST OK . Zamawiac u Chińczyka i odliczac , do otrzymania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ruszyły zapisy a w projekcie robi się straszny bałagan!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propouję projekt uznac za zamknięty. Drobne zmiany , decyduje QV.Lista w tym tempie ,będzie zamknięta dzisiaj.Co więcej? Zamawiac ,żeby było jak najszybciej do założenia zegarka na rękę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak mamy zamawiać jak wypadł mechanizm i musimy zdecydować jaki damy zamiast niego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.