Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie podoba mi się ten pomysł. To będzie za dużo grzybków w jednym barszczu. Tarczki w Moonwatch'u są zagłębione właśnie po to, by je oddzielić od reszty tarczy. W przypadku naszego projektu funkcję tę pełnią właśnie malowane trapezy. Oczywiście decyduje większość, a w przypadku braku rozstrzygnięcia QV, ale ja jestem przeciwny.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli trapezy malowane a jedynie subtarczki wgłębione?

Zgadza się. Trzeba by je oddzielić od trapezów. Według mnie taki zabieg nadałby tarczy szlachetności i subtelności. Teraz wygląda strasznie płasko.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz przy okazji zasymulować "podniesienie" indeksów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Których indeksów? Tych srebrnych? Nie jestem grafikiem, więc się nie spodziewaj modelu 3d :) Może być trochę bardziej w kierunku Jeżusa z Borja :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda całkiem ok. Ale boję się, że to kolejna rzecz, którą Chińczyk mógłby spier*** :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się ten pomysł. To będzie za dużo grzybków w jednym barszczu. Tarczki w Moonwatch'u są zagłębione właśnie po to, by je oddzielić od reszty tarczy. W przypadku naszego projektu funkcję tę pełnią właśnie malowane trapezy. Oczywiście decyduje większość, a w przypadku braku rozstrzygnięcia QV, ale ja jestem przeciwny.

 

+ 100. Nie wydziwiajcie Panowie bo zrobicie choinkę z zegarka. Zagłębienia są super ale nei w przypadku kiedy już mamy trapezy. Dodatkowo będą zwracać uwagę na to że totalizatory są blisko centrum. Teraz bez zagłębienia gdzieś to udaje się zgubić.

 

Obiecuję wam nowy projekt gdzie liczniki będą okrągłe i właśnie zagłębione, koperta z uszami z wklęsłą lunetą, biała lub kremowa tarcza :-)

Ale to przyszłość....

 

Wysłałem chińczykowi do poprawy jeszcze parę rzeczy bo nie wszystko było uwzględnione na tym co dziś mi wysłał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko w Gimpie:

post-36537-0-85688500-1368696559_thumb.png

 

Mi się podoba :)

 

Dokładnie o to mi chodziło :) Dzięki!


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież te zagłębienia genialnie wyglądają. Jezu, jest tyle pomysłów, żeby ten zegarek nie wyglądał jak klon Tudora, a wszystko torpedowane. Nie pojmuję tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, aby przez te dyskretne zagłębienia zegarek wyglądał od razu jak choinka... Będzie czytelniejszy a cyferblat przyjemniejszy dla oka.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zwiększy to ceny to ja jestem za delikatnym zagłębieniem totalizatorów B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli już to zagłębić całe trapezy a nie tylko tarczki

generalnie tak jak pisał Marcin - nie widzę sensu dalszego przekombinowania bo będzie wszystko i nic, czyli choinka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli już to zagłębić całe trapezy a nie tylko tarczki

generalnie tak jak pisał Marcin - nie widzę sensu dalszego przekombinowania bo będzie wszystko i nic czyli choinka

Ale to fakt, że to by było coś, co pozwoliłoby się odciąć nieco od Tudora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłębienia będą zwracać uwagę na to że totalizatory są blisko centrum. Teraz bez zagłębienia gdzieś to udaje się zgubić.

 

Nie będzie żadnych zagłębień w tym projekcie.

 

Zestawcie sobie nasz projekt ze zdjęciem Tudora. Proszę mi wskazać element który jest identyczny ?? Wszystko przerobiliśmy po swojemu. Nawet trapezy mają inny kształt, są dłuższe i mają ostre krawędzie ( w Tudorze są krótkie i mają zaokrąglone krawędzie )

Jak ktoś mimo to ma jakiś problem to przecież nie ma przymusu wchodzenia w ten projekt.

Wszystkim nie dogodzi..zawsze znajdą się tacy co będą kręcić nosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, koniec ględzenia już. Męska decyzja została podjęta i tyle. jak ktoś ma własną wizję zawsze może wyprodukować zegarek sam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy połączenie "podniesionych" indeksów z wklęsłymi totalizatorami będzie rzeczywiście tak dobrze wyglądać?

Szkoda, że nie mamy modelu 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie żadnych zagłębień w tym projekcie.

 

Szkoda. Ale żyje się dalej :) Skoro kierownik imprezy wykazał się asertywnością w tym temacie to zostawmy to na następny projekt ;) Dodatkowo powstałby problem czy chińczyk "nie popsuć".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo powstałby problem czy chińczyk "nie popsuć".

 

Dokładnie. Często widywałem nawet w całkiem drogich zegarkach znanych producentów, że nałożenie farby podziałki z jednej strony wchodziło na gardę tego zagłębienia a z drugiej nie. Nie jest łatwo później nałożyć równo farbę maszyną idealnie w zagłębienia.

Wiem co piszę.

Robimy zegarek za 380zl a nie za 2000zl.

 

Skoro nie godzę się na jakieś rozwiązanie to nie jest to moje widzimisie tylko także jakieś tam doświadczenie.

 

Wydaje Wam się czasami ze coś jest łatwe do wykonania ale oglądacie zdjęcia zegarków za kilka tysięcy gdzie coś jest tak wykonane. W pewnym budżecie pewne rzeczy są nie wykonalne. I nie będziemy w stanie zapewnić dobrej jakości niektórych trudnych technicznie rozwiązań...dlatego świadomie z nich rezygnujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Często widywałem nawet w całkiem drogich zegarkach znanych producentów, że nałożenie farby podziałki z jednej strony wchodziło na gardę tego zagłębienia a z drugiej nie. Nie jest łatwo później nałożyć równo farbę maszyną idealnie w zagłębienia.

Wiem co piszę.

Robimy zegarek za 380zl a nie za 2000zl.

 

Skoro nie godzę się na jakieś rozwiązanie to nie jest to moje widzimisie tylko także jakieś tam doświadczenie.

 

Wydaje Wam się czasami ze coś jest łatwe do wykonania ale oglądacie zdjęcia zegarków za kilka tysięcy gdzie coś jest tak wykonane. W pewnym budżecie pewne rzeczy są nie wykonalne. I nie będziemy w stanie zapewnić dobrej jakości niektórych trudnych technicznie rozwiązań...dlatego świadomie z nich rezygnujemy.

 

Dokładnie. Trzeba szukać rozwiązań prostych i możliwie trwałych, bo to zegarek za 400 zł. Ponadto uważam, że nie ma sensu już teraz podrzucać pomysły, które wywracają projekt do góry nogami. Na to był już czas. Teraz ci, którym się podoba deklarują zakup, a ci, którym nie mogą rozpocząć własny projekt lub zachować pomysły na przyszły, już z resztą zapowiedziani, projekt.

 

Bardzo dobrze, że QV, jako prowadzący, szybko i kategorycznie rozstrzyga pewnie kwestie. Nie obrażajcie się na takie podejście. Tylko dzięki temu prace tak szybką postępują i jest nadzieja na to, że te zegarki dotrą do nas jeszcze w tym roku - porównajcie sobie, jak to przebiega w przypadku Dywizjonu 303...


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Trzeba szukać rozwiązań prostych i możliwie trwałych, bo to zegarek za 400 zł. Ponadto uważam, że nie ma sensu już teraz podrzucać pomysły, które wywracają projekt do góry nogami. Na to był już czas. Teraz ci, którym się podoba deklarują zakup, a ci, którym nie, mogą rozpocząć własny projekt lub zachować pomysły na przyszły, już z resztą zapowiedziani, projekt.

Spokojnie, spokojnie... Zawsze warto zapytać, dogadać... Jak się nie da to trudno. Ale wymienić poglądy można. A z tym czasem to jest tak, że nie widziałem jeszcze tak szybko prowadzonego projektu... TGV normalnie. Dobrze, że ostatnio częściej tu zaglądam, bo można się pogubić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba rekord - w 2 tygodnie 62 strony...

Przy opracowywaniu większych projektów czasem warto poświęcić trochę więcej czasu na dogadanie pewnych kwestii, niż zrobić to na "chybcika"...

Z resztą nie ma sensu aż tak pędzić, bo i tak tego lata (ani pewnie jesieni) zegareczki do nas nie dotrą.

 

Podrzuciłem temat subtarcz, żeby optycznie zegarek nie był płaski jak patelnia - nie chcecie wziąć pod uwagę mojego głosu - trudno.

To, że robimy zegarek za 380 zł a nie za 2000 zł nie jest uzasadnieniem. Jeśli istnieje możliwość, nawet przy niewielkiej dopłacie zrobienia czegoś ciekawszego - należy to rozważyć.

Rozumiem obawy, że Chińczycy mogą coś spieprzyć i będzie kicha.

Koniec tematu.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zapisy coś siadły na 98 sztukach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że są osoby dla których jest za wcześnie się już teraz deklarować (w tym ja). Tak naprawdę nie ma nawet projektu tarczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest projekt zaktualizowany w pierwszym poście ;-) . Zmieniona będzie tylko czcionka w totalizatorach na taką jaka jest na bezelu.

I ogólna jakość projektu będzie podniesiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.