Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

20mm, bez ramki, sekundnik wszystko jedno (na grafice dłuższy akurat + poprawiona 18)

projektostateczny.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro sekundnik będzie skakał, to lepiej żeby nie wchodził na niebieskie pole, bo jeśli nie będzie idealnie trafiał na białe kreski, to będzie to bardziej razilo.

 

Bez ramki znacznie lepiej. Jest już tam indeks, wiec ramka to za dużo.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biała ramka jest fatalna. Sekundnik jw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozstaw uszu zdecydowanie 20, bez ramki, dluzszy sekundnik OK.

wiem, ze temat numerowania nie jest latwy ale ja bym jednak zlecil Chinczykowi ponumerowanie zegarkow na deklu "1/150" itd. i wtedy QV bez zadnych rezerwacji tylko jak leci przesle zegarki. Nie powinno to nastreczyc duzo problemow a potem jak sie jeden z drugim spotka to zawsze bedzie mozna rozroznic:) Naprawde bylbym mocno za takim rozwiazaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro sekundnik będzie skakał, to lepiej żeby nie wchodził na niebieskie pole, bo jeśli nie będzie idealnie trafiał na białe kreski, to będzie to bardziej razilo.

 

Słuszna uwaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo wypowiedzi :) Panowie a ja zauważyłem jeszcze jedno. Weźcie dla porównania dzisiiejszy projekt i to co wczoraj poprawialiśmy. Koperta w tym dzisiejszym z uszami jest troszkę dłuższa i mniej się zaokrągla. Wziąłem dwa zdjęcia i jest róźnica. W tym 1 projekcie wygląda to lepiej.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro sekundnik będzie skakał, to lepiej żeby nie wchodził na niebieskie pole, bo jeśli nie będzie idealnie trafiał na białe kreski, to będzie to bardziej razilo.

 

Bez ramki znacznie lepiej. Jest już tam indeks, wiec ramka to za dużo.

Mam dokładnie takie same zdanie na ten temat.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biała ramka? Kto to wymyślił?

 

Żadna biała ramka. Nie precyzyjnie się wyraziłem i zebrałem żniwo. Chodziło o brak ramki po prostu. zwykle wyciecie w tarczy ( zapewnia to ze nie rzuca się datownik specjalnie w oczy )

 

Tarcza bedzie biala ale możemy pomyśleć nad złamaniem jej jakąś bardzo delikatną szarością lub beżem. Ale za efekt ostateczny nie recze.

Wiedzie już jak bylo z wybieraniem odcieni kolorow w poprzednich projektach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo wypowiedzi :) Panowie a ja zauważyłem jeszcze jedno. Weźcie dla porównania dzisiiejszy projekt i to co wczoraj poprawialiśmy. Koperta w tym dzisiejszym z uszami jest troszkę dłuższa i mniej się zaokrągla. Wziąłem dwa zdjęcia i jest róźnica. W tym 1 projekcie wygląda to lepiej.

 

No bo w uszach Chinczyk zrobil 22mm. wczesniej bylo 20mm :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo w uszach Chinczyk zrobil 22mm. wczesniej bylo 20mm :-)

 

Przez to wydłużył kopertę :) rozumiem. Dlatego też uważam, że 20 będzie lepiej chociaż osobiście wole szersze paski.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Żadna biała ramka. Nie precyzyjnie się wyraziłem i zebrałem żniwo. Chodziło o brak ramki po prostu. zwykle wyciecie w tarczy ( zapewnia to ze nie rzuca się datownik specjalnie w oczy )

 

Tarcza bedzie biala ale możemy pomyśleć nad złamaniem jej jakąś bardzo delikatną szarością lub beżem. Ale za efekt ostateczny nie recze.

Wiedzie już jak bylo z wybieraniem odcieni kolorow w poprzednich projektach..

 

Bialy jest spoko. Bez tez byłby ok, ale masz w 100% racje. Wybieranie odcieni przez 150 facetów to będzie porażka.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozstaw uszu zdecydowanie 20, bez ramki, dluzszy sekundnik OK.

wiem, ze temat numerowania nie jest latwy ale ja bym jednak zlecil Chinczykowi ponumerowanie zegarkow na deklu "1/150" itd. i wtedy QV bez zadnych rezerwacji tylko jak leci przesle zegarki. Nie powinno to nastreczyc duzo problemow a potem jak sie jeden z drugim spotka to zawsze bedzie mozna rozroznic:) Naprawde bylbym mocno za takim rozwiazaniem

dokładnie! ja też jestem, żeby nie rezerwować numerów, ale co Wam szkodzi że będziecie miali gdzieś malutkie 'xxx/150"? Jak ktoś się boi jakiegoś numeru (np 013) to może przecież się zamienić - nawet ze mną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybieranie odcieni przez 150 facetów to będzie porażka.

Jakich odcieni??? Przecież jest tylko 16 kolorów, a śliwka to nie kolor... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jakich odcieni??? Przecież jest tylko 16 kolorów, a śliwka to nie kolor... :blink:

 

Raczej 3: zwykły, zaje* i chu* ;-P


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby coś trzeba bylo sprecyzowac w szczegolach z Chinczykiem,a macie dokladna tresc po angielsku,to moge zalatwic szybkie tlumaczenie na chinski,bo mam dwoch agentów chinczyków (przedstawiciele mojej firmy)

 

pozdro


It's not Your music
It's not Your clothes
It's not Your favourite colour
It's Your watch that tells most about who You are!
---------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej 3: zwykły, zaje* i chu* ;-P

 

to nie tak :P

facet rozróżnia 3 kolory:

 

-Fajny

-Pedalski

-ch*jowy

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem, że jest: Fajny, Chu**** i Peda*ski - ale to już OT totalny. Szanowni Państwo, robi się bałagan (wiem, mój post teraz też się przyczynia) ale po 20 godzinach nie śledzenia tematu masz 5-10 stron do czytania :P Kolory są ustalone, każdy zhejtował już niebieską ramkę więc zostania na pewno bez ramki.

 

EDIT! Widzę, że mnie ubiegłeś, z kolorami :) a to świadczy tylko o tym, że w czasie pisania mojego posta doszły dwie odpowiedzi! Nie można odejść od kompa, jak się chce być na bieżąco. To porzypomina chat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

to nie tak :P

facet rozróżnia 3 kolory:

 

-Fajny

-Pedalski

-ch*jowy

 

:D

 

:-D


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"8" na małej tarczy wygląda, jakby była odwrócona do góry nogami

odstępy w słowie VRATISLAVIA i HERITAGE mają złe odstępy

takie moje 2 kamyczki

 

Prawda bo sam je recznie nakładałem bo chinczyk skaszanil zupelnie.

ale każe mu to poprawić tak zeby bylo idealnie rowno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez to wydłużył kopertę :) rozumiem.

Witam, nie wydłużył tylko zmienił jej kształt (obłość). Zwiększono wymiar między uszami z 20 na 22 mm, jednocześnie zwiększając zewnętrzną szerokość na końcu, przez co zegarek jest mniej zaokrąglony. Można spróbować tylko zwiększyć wymiar między uszami na 22, przy zachowaniu pierwotnej szerokości koperty i wtedy ocenić końcowy wygląd. Pzdr.

 

edycja: hmm, a jak będzie rozwiązane mocowanie paska (umieszczenie teleskopów), bo z obrazka raczej nie wynika, żeby zmieścił się pasek (grubość) i teleskop w tym wycięciu. Musiałoby być mocowane niżej i wtedy wycięcie głębsze w kopercie (ale czy wtedy wejdzie mechanizm ? ). Obrazek z pionowym przekrojem osiowym wszystko by wyjaśnił :).


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramka daty to element tak łatwy do spieprzenia, że na pewno by go spieprzyli :D

Sekunda krótsza. To my jakie mamy te kolory (kolor)? Chyba pedalskie, c'nie? :D

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za leciutkim złamaniem białego na tarczy. W Tudorze na fotkach producenta wygląda jakby tarcza była biała, ale na zdjęciach nadgarstkowych widać lekką różnicę między tarczą, a datą. Taki kolor jak jest w obecnym projekcie jest w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za leciutkim złamaniem białego na tarczy. W Tudorze na fotkach producenta wygląda jakby tarcza była biała, ale na zdjęciach nadgarstkowych widać lekką różnicę między tarczą, a datą. Taki kolor jak jest w obecnym projekcie jest w sam raz.

 

Po zdjeciach akurat biel ciezko ocenić. Balans bieli często wariuje. Trzeba by zobaczyć na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dobry monitor i już na tej wizualizacji widać, że tarcza złamana jest beżem, ale to pewnie kwestia przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.