Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

lekki beż dawałby posmak zegarka kilkudziesięcioletniego. Zleżałego :-) . Ale nie wiem czy ludzie chcą tego efektu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lekki beż dawałby posmak zegarka kilkudziesięcioletniego. Zleżałego :-) . Ale nie wiem czy ludzie chcą tego efektu ?

 

Kolor tarczy można porównać z tłem. Tam biało, a na tarczy coś w okolicach jaśniejszych elementów tego forum ;) Jestem za takim efektem.

 

Vintage rulez :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowano już taki beż osiągnąć w zegarku dywizjon 303 i jak Chińczyk wyprodukował to wyszedł szary :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zdjeciach akurat biel ciezko ocenić. Balans bieli często wariuje. Trzeba by zobaczyć na żywo.

 

Jak mogą nie chcieć, jeśli na projekcie od początku jest beż? :)

 

Nie mówiłem o bezwględnym kolorze tylko porównywałem. U nas jest wyraźna różnica między tarczą, a datą czy indeksami. Podobnie jest w Tudorze. Spójrz na tarczę i indeksy tarcz chronografu:

 

TudorHeritageChronoBlue-7.jpg?format=1000w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, bo jakoś nie doczytałem - bezel obracany, iluskokowy ?


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to mi się w sumie nie podoba. Przy takim kształcie bezela można się niemiło zdziwić, że to się jednak nie obraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, bo jakoś nie doczytałem - bezel obracany, iluskokowy ?

 

Tak 120 klików żebyś tachymetrem się bawił :) Przy tachymetrze bezel jest stały.

Pozdrawiam


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w uszach 20mm, sekundnik krotszy, data bez ramki, kolor tarczy bialy i numeracja przydzielona losowo przez QV.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 120 klików żebyś tachymetrem się bawił :) Przy tachymetrze bezel jest stały.

Pozdrawiam

 

True :) Jednak piątek nie służy specjalnie sprawności umysłu :)


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwoch chinczykow w pracy, moze im dam zeby o tym sekundniku przelumaczyli z angielskiego? ;)

 

Wg. mnie 20mm w uszach i data bez ramki i bedzie cacy.

A, czy na prawde nie mozna po Polsku napisac na tym deklu? Dla was moze nie ma znaczenia, ale to taki dodatkowy smaczek tego zegarka dla mnie. Ale jak nie to trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, czy na prawde nie mozna po Polsku napisac na tym deklu? Dla was moze nie ma znaczenia, ale to taki dodatkowy smaczek tego zegarka dla mnie. Ale jak nie to trudno.

 

Pomysł popieram podpisując się rękoma i nogami, ale

1) nie wiedzieć czy chińcik mać dobra ćcionka

2) napisy będą dłuższe

3) ja przetłumaczyć ładnie Japan Movement, Limited, WR, itp.

 

Z powyższych zostałbym przy angielskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) nie wiedzieć czy chińcik mać dobra ćcionka

 

Teksty można wysłać jako wektor i po problemie z czcionką

Napisy po polsku super sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak mogą nie chcieć, jeśli na projekcie od początku jest beż? :)

 

Nie mówiłem o bezwględnym kolorze tylko porównywałem. U nas jest wyraźna różnica między tarczą, a datą czy indeksami. Podobnie jest w Tudorze. Spójrz na tarczę i indeksy tarcz chronografu:

 

TudorHeritageChronoBlue-7.jpg?format=1000w

 

 

Swietnie wyglada ra koperta z ta tarcza

Pasek 20

Bez niebieskiej ramki


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje lekki beż zamiast białego na tarczy - będzie dużo ładniej. Ale fakt, jak wyjdzie szary to mogiła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3) ja przetłumaczyć ładnie Japan Movement, Limited, WR, itp.

 

 

To tak na serio? Niektórzy mają jakąś fobie naszego języka. Dla mnie "japoński mechanizm" czy "limitowana edycja" brzmi pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można przecież napisać też Miyota ;) a można nic nie pisać o mechaniżmie tylko limitowana edycja, nr limitacji, zaprojektowano w Polsce czy coś w tym stylu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W uszach 20mm, sekundnik krótszy, data bez ramki, zdecydowanie tarcza biała i bez żadnych numerków .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko mały problem z polskimi napisami na deklu. Gryzą się z tarczą i ją też by trzeba zrobić po naszemu. Heritage chrono słabo się tłumaczy i pewnie by trzeba wywalić ten napis i zostawić samą "edycję limitowaną".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też opowiadam się za białym cyferblatem (nie żadne beże, szarości itd, itp. bo nie wiadomo jak wyjdą) + ciemny granat. W uszach oczywiście 20 mm i datownik bez ramki.

Co do numerków - według mnie powinny być - w innym przypadku limitacja trochę mija się z celem. Co z tego, że limit 150 sztuk, jak nie wiadomo, który numer ma mój czasomierz? Bez sensu. Numerki przyznawać losowo i po problemie.

 

A, napisy, raczej po angielsku.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- uszy 20mm

- sekundnik krótszy

- data bez ramki

- napisy angielskie, obecny projekt jest ok

- tarcza kremowa, ale jest ma wyjść z tego szara to już lepiej dać białą

- numery licytacji moim zdaniem być powinny, ale dla ułatwienia przydzielane losowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lekki beż dawałby posmak zegarka kilkudziesięcioletniego. Zleżałego :-) . Ale nie wiem czy ludzie chcą tego efektu ?

 

Chcą :)

 

- uszy 20mm

- sekundnik obojętny

- data bez ramki

- napisy angielskie

- tarcza kremowa

- numery licytacji przydzielane losowo lub bez numerów

- niebieski na subtarczach mógłby być jaśniejszy - edit albo lepiej nie mieszać bo jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 mm,

bez ramki,

krótszy sekundnik.

+1


Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na kwarcokach, ale czy nie ma czasami mechanizmów z płynącą sekundą?


life is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.