Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam się na kwarcokach, ale czy nie ma czasami mechanizmów z płynącą sekundą?

Jak się cofniesz w wątku to znajdziesz odpowiedź.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakieś 30 stron temu :) Dla ułatwienia przypomnę. Rozważany był mechanizm SII VK64 z płynącą sekundą i większymi odległościami od środka tarcz chrono i daty. Niestety nie jest on dostępny i do tego ma problemy z niezawodną pracą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uważacie, że "nasz" zegarek za bardzo jest inspirowany Tudorem ? Ja z tego względu zrezygnowałem z zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uważacie, że "nasz" zegarek za bardzo jest inspirowany Tudorem ? Ja z tego względu zrezygnowałem z zakupu.

 

A czym miałby być inspirowany ? Majtkami księżnej Ermenegildy ?

 

Wszystko co otacza Cię naokoło, architektura, przedmioty codziennego użytku..itd jest czymś inspirowane. Nie ma kształtu totalizatorów który nie był by już kiedyś wykorzystany. Jakby były okrągłe to by rżnęły z Autavii, jakby były poduszkowe to by rżnęły z Zodiaka który to rżnął z z innych starszych modeli. Dla mnie retoryka bez sensu i bardzo wybiórcza.

W dzisiejszych czasach lepiej jest czerpać kreatywnie z dobrych wzorców niż odkrywać na nowo koło tworząc potworki na które po kilku miesiącach nie można już patrzeć.

 

Przykładem jest np. budynek Solpolu we Wrocławiu :lol: Miało być kiedyś oryginalnie....za wszelką cenę....i teraz stoi od paru lat pusty i planują to cudo architektoniczne wyburzyć bo do niczego nie pasuje w okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jakby pomiędzy "rombem" a podziałką było białe pole; po pierwsze mniej by czerpało, po drugie byłoby ładniejsze; ale wiadome są gusta i guściki, więc nie ubolewam nad tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV świetna odpowiedź .

A z tymi majtkami , to musiałem przegapic jakiegoś posta ,ale już wiem od czego się wzięły pomysły na róże lub beże na tarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie bardzo cieszy inspiracja Tudorem. Dlatego się zdecydowałem na zakup. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wracajmy proszę do początku dyskusji. Wszyscy ZAINTERESOWANI chcą kupić zegarek jak najszybciej!!!


Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie bardzo cieszy inspiracja Tudorem. Dlatego się zdecydowałem na zakup. ;)

 

Dokładnie. Myślę, że to właśnie ta kreatywna inspiracja naprawdę udanym projektem spowodowała że ludziom się podoba.

Nie nakarmimy wszystkich. Gusta są różne. I jeśli kogoś coś mierzi w tym zegarku to zwyczajnie nie bierze udziału w projekcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie jeszcze pytanie - retoryczne być może - czy cyferki na totalizatorach pasują do specyfikacji działania naszego mechanizmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20, niebieska ramka (lub bez), krótszy sekundnik.

 

PS Powtórzę się, ale niech tam - Numerki tak, przydział losowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uważacie, że "nasz" zegarek za bardzo jest inspirowany Tudorem ?

Bo takie było założenie i cała koncepcja. Nawet jest informacja na tarczy 'heritage chrono" czyli dziedzictwo w domyśle Tudor :). Pzdr.

 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ta dyskusja jest jałowa. Naprawdę dajcie spokój. Ja w 100% zdaje się na Szefa:). Jeszcze raz powtarzam jak się komus nie podoba niech zrobi sobie sam zegarek a nie teraz dywagacje sekunda taka, okienko daty takie, numerki itp:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie jeszcze pytanie - retoryczne być może - czy cyferki na totalizatorach pasują do specyfikacji działania naszego mechanizmu?

No przecież ma to być zegarek a nie makietka ;)

 

Edit

Panowie ta dyskusja jest jałowa. Naprawdę dajcie spokój. Ja w 100% zdaje się na Szefa:). Jeszcze raz powtarzam jak się komus nie podoba niech zrobi sobie sam zegarek a nie teraz dywagacje sekunda taka, okienko daty takie, numerki itp:)

 

Poświęć chwilę i poczytaj parę- parenaście postów wcześniej i nie pisz bez sensu że dyskusja jest jałowa. To QV prosił o opinie w sprawie sekundy i okna daty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- uszy 20mm

- data bez ramki

- napisy angielskie,

- tarcza kremowa

- numery licytacji - obojętne mi to jest :)

 

gdzie wpłacać i kiedy odbiór ? :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- uszy 20mm

- data bez ramki

- napisy angielskie,

- tarcza kremowa

- numery licytacji - obojętne mi to jest :)

 

gdzie wpłacać i kiedy odbiór ? :) :) :)

 

Dodaj głos na tak w ankiecie, a tu są zapisy:

 

Ogłaszam zapisy !!!!!!!!! Tylko proszę przeczytać dokładnie w temacie co należy zrobić !!!

 

LINK:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/90384-forumowe-chrono-zapisy-i-deklaracje-zakupu/


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja juz jestem zapisany, razem z glosem w ankiecie ;-)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja juz jestem zapisany, razem z glosem w ankiecie ;-)

 

W takim razie musisz czekać na maila od QV z szczegółami dotyczącymi wpłaty i realizacji.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poświęć chwilę i poczytaj parę- parenaście postów wcześniej (...)

 

To się ubawiłem. 73 strona wątku, pewnie nikt nie zauważył kiedy przekroczyliśmy liczbę 1000 postów :D ten jest 1454. Damy radę 2k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wszystko obojętne, i tak kupię. Ma ktoś pomarańczową gumę 20mm na handel ? :D


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopy i kobity. Wysłałem nasze uwagi do Chińczyka. Mam nadzieję, że już więcej nie będzie trzeba nic poprawiać i prześlą nam już ostateczną wersję.

 

Prócz waszych sugestii kazałem mu dodatkowo wszystkie nakładane indeksy zbliżyć do pomarańczowych kwadracików tak aby się stykały. Wyeliminuje to ewentualny problem nierównych odległości które mogą powstać pomiędzy tymi elementami podczas nakładania indeksów w fabryce przez małe czarnowłose dziewczynki. Teraz jak elementy te będą się stykać to jakaś drobna zmiana tej odległości nie będzie się rzucała w oczy.

 

Trzeba pomagać im już na etapie projektowania :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się myśli co by bezel był delikatnie nachylony do centrum tarczy, a szkiełko wypukłe. Pewnie dużo za późno ale musiałem napisać. Ach i szkoda, że nie płynąca sekunda :(


life is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożijim uwidim

Jedyne czego się obawiam, to tego, że porównując do malarstwa my podchodzimy do tematu jak Leonardo Da Vinci a Chińczyk jak Pan Ziutek, który maluje pokoje sąsiadom po robocie za 3 zł od 1 m kw. :-/

 

Ręcznie tego przeca malować nie będą. Wszystko rozbija się raczej o dobre skalibrowanie maszyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.