Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu Chińczyk zrozumiał, że krótsza sekunda nie oznacza przyspieszenia mechanizmu :) Wygląda super!

 

Jeszcze jedna mała uwaga trochę oderwana od grafiki ale wynika właśnie z braku szczegółów pełnego modelu. Indeksy na bezelu dobrze było by chronić przed uszkodzeniami lekko chowając je w pierścieniu. Chodzi o to żeby nie były równo z krawędzią bezela. Zwykle ta część zegarka jest dość narażona na mechaniczne uszkodzenia i farba lubi pękać przy uderzeniu. A tu zegarek ma być sportowy. Chyba że to będzie chronione jakąś super wytrzymała powłoką z połyskiem (ceramika pewnie odpada :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pushery będą rzeczywiście tak ustawione stosunku do koperty, czy to błąd grafika?


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pushery będą rzeczywiście tak ustawione stosunku do koperty, czy to błąd grafika?

 

Rzeczywiście oba są krzywo w stosunku do koperty i są w nią "schowane", ale to raczej błąd grafika. Tutaj masz grafiki kolegi sfroga, gdzie widać, jak to chyba powinno docelowo wyglądać:

 

http://imageshack.us...8/99058499.png/

 

QV, przyciski chrono będą wystawały z kopert, prawda?


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, projekt super wygląda. Cieszę się że trafiłem na ten wątek, dzięki temu mam szansę na fajny zegarek.

Mam jedną uwagę odnośnie cyfr na bezelu: niektóre z nich nie są wyśrodkowane względem podziałki, czy to celowy zabieg?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dojedziemy razem do końca to wezmę 1, a może więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, projekt super wygląda. Cieszę się że trafiłem na ten wątek, dzięki temu mam szansę na fajny zegarek.

Mam jedną uwagę odnośnie cyfr na bezelu: niektóre z nich nie są wyśrodkowane względem podziałki, czy to celowy zabieg?

 

Pozdrawiam

 

CHyba chodzi o to, aby się pokrywały z ryflowaniem bezela i dla zachowania równych odległości między cyframi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem na szybko dół bezela, i wydaje mi się że wygląda to lepiej.

 

koncowyj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duży sekundnik, jednak powinien być długi na maxa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi śledzić całość, ale proszę napiszcie że wskazówki subtarcz będą inne.. te są kompletnie z czapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi śledzić całość, ale proszę napiszcie że wskazówki subtarcz będą inne.. te są kompletnie z czapy.

 

Z tego, co pamiętam, to jest ustalone, że będą małe kopie dużych wskazówek.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi śledzić całość, ale proszę napiszcie że wskazówki subtarcz będą inne.. te są kompletnie z czapy.

 

:blink:

 

Dla mnie są dość neutralne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

citizen+bullhead.jpg

 

Tak na szybko, najlepiej żeby były bez tego zaokrąglenia przy osi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

 

Dla mnie są dość neutralne.

 

 

One są w kształcie miecza, zupełnie do niczego nie pasującym. Trójkątne świetnie nawiązują do kształtu niebieskiego pola subtarcz i ładnie się komponują z sekundnikiem. Ew. jak nie takie to zwyłke proste kreski, ale nie swordy plis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście oba są krzywo w stosunku do koperty i są w nią "schowane", ale to raczej błąd grafika.

 

Witam, to, że są krzywo (nie prostopadle) to jedno. Drugie, to dziwne jest to podfrezowanie w kopercie. Narzędzie powinno być prowadzone zgodnie z osią przycisku > w tej chwili (wg obrazków) narzędzie prowadzone jest prostopadle do osi przycisku i podcięcie raczej niczemu nie służy > przyciski bardzo wystają.

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One są w kształcie miecza, zupełnie do niczego nie pasującym. Trójkątne świetnie nawiązują do kształtu niebieskiego pola subtarcz i ładnie się komponują z sekundnikiem. Ew. jak nie takie to zwyłke proste kreski, ale nie swordy plis.

 

Masz rację.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tylko grafika wstępna Panowie :-) . Jasne jest że przyciski będą się mniej więcej w 1/3 chować w zagłębieniach.

 

Chyba będziemy poprawiać te grafiki w nieskończoność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV, to jak będzie? Zmieniamy małe wskazówki? Była już o tym mowa, ale nie mogę teraz na szybko znaleźć tej kwestii.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Chińczykowi o moich obawach jeśli chodzi o równiutkie nałożenie wszystkich indeksów na tarczach ( wiemy wszyscy że i szwajcarom zdarzają się w tej kwestii niedociągnięcia ). Chińczyk napisał że tarcze zamawiają od poddostawcy ale odwiedził proces produkcyjny i mówi, że raczej ciężko o niedociągnięcia bo tarcza jest powiększana ok 8x i rzucana z projektora na ścianę aby wyłapać niedociągnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak stanęło z tarczą - biała czy kremowa? Kurcze można pogubić się już w tych wątkach i tylu stronach tematu. QV może byś podsumował projekt pisząc konkretnie w punktach od 1 do.... co już ustalone ( cena, pudełko, mechanizm, koperta- kształt, wielkość, grubość,rozstaw paska, tarcza - kolory, długość i kształt wskazówek, numery limitacji, przydział, itp) a nad czym się jeszcze zastanawiamy.

Pozwoli to z jednej strony podsumować wiedzę a z drugiej może kolejne osoby nie będą pytały się o rzeczy już ustalone co dalej zaśmieca temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba będziemy poprawiać te grafiki w nieskończoność.

 

Aż tak długo, to nie. Wystarczy dotąd, aż będzie dobrze :)

A co z sugestią Damiana o małych wskazówkach?


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV, zrób proszę to zestawienie bo co róż będą nowe czy te same pytania na które będziesz wielokrotnie odpowiadał przez co temat liczy już 79 stron i trudno na nich szukać konkretnych wiadomości co do ustaleń w zakresie zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie, głosów na tak już 160, a zegarków zamówionych ok. 130. Zamawiajcie chłopaki!!! :)


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.