Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Imo projekt ma taki potencjał że wypali na pewno, Marcin da cynk na WUS i kolejka się ustawi ;)

 

Taka propozycja już padła. Uważam, że to świetny pomysł, bo zabezpieczy projekt. Warto byłoby ustalić jedno miejsce, w którym projekt będzie realizowany, w szczególności projektowany, żeby nie było problemów z komunikacją, jak choćby w przypadku Dywizjonu 303 (trochę na forum, trochę na fb).


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie się kręciło tutaj. Ten projekt to troszkę przetarcie szlaku. Na raie nie myślę o WUS. Ogarnianie 2 for to także chyba ponad moje siły potrzebowałbym pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie się kręciło tutaj. Ten projekt to troszkę przetarcie szlaku. Na raie nie myślę o WUS. Ogarnianie 2 for to także chyba ponad moje siły potrzebowałbym pomocy.

 

Przetarcie szlaku w jakim kierunku? Nowa marka?


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy pomysł , szczegolnie podoba mi sie projekt zegarka zblizonego do przedstawionego Tudora. Rozumiem ze zalozyciel kocha Wrocław jednak to ma byc projekt dla wszystkich. Moze wystarczy po prostu napis na tarczy Poland Conceptum ? Jak zegarki pojda w swiat to przynajmniej bedzie wiadomo gdzie powstal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro 150 na górkę, to na pewno w nazwie Wrocka jest jakiś cel ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko bardzo fajne ale brakuje jeszcze troszku chetnych :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro 150 na górkę, to na pewno w nazwie Wrocka jest jakiś cel ...

 

Tak we wszystkim jest jakiś cel i drugie dno....loża masońska nie śpi :huh: Wytłumaczyłem że prawdopodobnie 150 sztuk ( w innej kolorystyce ) będzie dostępnych w normalnej sprzedaży po wyższej cenie. Nic w tym chyba dziwnego. Nie ma innej drogi aby ktoś nam zrobił kopertę od zera.

 

Wytłumaczyłem już dlaczego nazwa jest taka a nie inna była dla mnie czymś naturalnym i to była moja pierwsza myśl...a jak wiemy pierwsze myśli są najlepsze. Moim zdaniem do sportowego chrono pasuje znacznie lepiej niż jakakolwiek inna nazwa miasta ponieważ kojarzy się ze Słowianami a jednocześnie klubem sportowym - SLAVIA , oraz lotnictwem AVIA .

Świat zegarków jest pełen nazw wymyślanych na kolanie które w ogóle nic nie znaczą ( np. Rolex ) , oraz głupich i źle kojarzących się nazw. A pośród nich Vratislavia brzmi naprawdę dobrze. Więc proszę o nie bicie piany na ten temat. Nie bedzie plebiscytu trwającego 3 miesiące na wybór nazwy.

 

Skupmy się na projekcie zegarka.

 

Na tą chwilę rozważam pójście albo w stronę designu Tudora ( koperta z uszami ) albo w stronę designu Autavii ( koperta bez uszu ) . Tyle, że jak wybierzemy kopertę Autavii to lepiej aby miała 44mm !! bo zegarek bez uszu zawsze wydaje się mniejszy na nadgarstku i lepiej leży. Tą kwestię trzeba dobrze przemyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam od siebie, że jak do środka wskoczy miyota to będzie cacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak we wszystkim jest jakiś cel i drugie dno....loża masońska nie śpi :huh: Wytłumaczyłem że prawdopodobnie 150 sztuk ( w innej kolorystyce ) będzie dostępnych w normalnej sprzedaży po wyższej cenie. Nic w tym chyba dziwnego. Nie ma innej drogi aby ktoś nam zrobił kopertę od zera.

 

Wytłumaczyłem już dlaczego nazwa jest taka a nie inna była dla mnie czymś naturalnym i to była moja pierwsza myśl...a jak wiemy pierwsze myśli są najlepsze. Moim zdaniem do sportowego chrono pasuje znacznie lepiej niż jakakolwiek inna nazwa miasta ponieważ kojarzy się ze Słowianami a jednocześnie klubem sportowym - SLAVIA , oraz lotnictwem AVIA .

Świat zegarków jest pełen nazw wymyślanych na kolanie które w ogóle nic nie znaczą ( np. Rolex ) , oraz głupich i źle kojarzących się nazw. A pośród nich Vratislavia brzmi naprawdę dobrze. Więc proszę o nie bicie piany na ten temat. Nie bedzie plebiscytu trwającego 3 miesiące na wybór nazwy.

 

Skupmy się na projekcie zegarka.

 

Na tą chwilę rozważam pójście albo w stronę designu Tudora ( koperta z uszami ) albo w stronę designu Autavii ( koperta bez uszu ) . Tyle, że jak wybierzemy kopertę Autavii to lepiej aby miała 44mm !! bo zegarek bez uszu zawsze wydaje się mniejszy na nadgarstku i lepiej leży. Tą kwestię trzeba dobrze przemyśleć.

 

O ile w sprawie nazwy, to bardzo podoba mi się takie podejście - masz pomysł i bierzesz na siebie realizację, więc jeśli chcemy realizacji, to dalsze dyskusje są bez sensu - o tyle w zakresie decydowania o kształcie koperty itd. powinny mieć możliwość decydować wszyscy uczestnicy projektu. Na tym polega cała zabawa. Jeśli o takich kwestiach będziesz decydować samodzielnie, to projekt straci na atrakcyjności.

 

Natomiast, koperta Taga bardziej oldskulowa, a zatem ładniejsza i bardziej pasuje do ogólnej koncepcji odwołania się do lat 70tych. Tudora bardziej nowoczesna. Rozumiem, że koperta zenithowa (bardziej kanciasta) odpada?


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam od siebie, że jak do środka wskoczy miyota to będzie cacy

+1


Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie, ze dyskusja na temat nazwy moze tylko niepotrzebnie przeciagnac caly temat. Pracuje jednak w srodowisku miedzynarodowym i mysle, ze ta nazwa nie jest najtrafniejszym wyborem jesli ma byc zaczatkiem nowej marki i wiekszego projektu. Po pierwsze niestety nikomu poza Polska (a i w Polsce nie wszystkim) nie bedzie sie kojarzyla z Polska a tym bardziej z Wroclawiem. Jest rowniez za dluga i brzmi malo, ze tak powiem "przebojowo". a co jezeli by to skrocic do Vratis? Pozostala by cala ideologia a nazwa chyba bardziej chwytliwa

 

Jezeli codzi o koperte to odpuscil bym okragla i bardziej nawiazal do lat 70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może gratis ?

coś Ci to międzynarodowe środowisko nie wyszło w tym wypadku

tu akurat zgodzę się, z Marcinem, że dalsze dywagacje opóźnią tylko realizację

już się boję co będzie jak przejdziemy do dekla - podobne rozgrywki ? dziękuję

mam nadzieję, że Marcin przeniesie zasady ze Squele i będzie po problemie

a ta Vratislavia mnie akurat ni ziębi, ni parzy, chociaż wolałbym jakieś kodowe oznaczenie jak w motorach/zacji GS VS :D:lol::P TDI (tu celowo poszedłem po bandzie)

 

pasowałby do funkcji tachymeter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może gratis ?

coś Ci to międzynarodowe środowisko nie wyszło w tym wypadku

tu akurat zgodzę się, z Marcinem, że dalsze dywagacje opóźnią tylko realizację

już się boję co będzie jak przejdziemy do dekla - podobne rozgrywki ? dziękuję

mam nadzieję, że Marcin przeniesie zasady ze Squele i będzie po problemie

a ta Vratislavia mnie akurat ni ziębi, ni parzy, chociaż wolałbym jakieś kodowe oznaczenie jak w motorach GS VS :D:lol::P TDI

 

Mi akurat tez malo zalezy jaka bedzie nazwa zegarka, ktorego jezeli juz to kupie pewnie tylko jeden model i za tak niska kwote. Natomiast, ktos kto planuje zainwestowac w to znacznie wiecej i ma konkretne plany biznesowe powinien raczej zglebic temat dosc dokladnie, bo raz obrana nazwe bedzie trudno potem zmienic - stad moja skromna rada, ktora oczywiscie mozna zignorowac:) Burns jezeli masz jakies precyzyjniejsze informacje jak kliennt miedzynarodowy moze zareagowac na taka nazwe to moze sie podzielisz. Ja z ciekawosci zapytalem kilku zajomych w pracy i stad moja obserwacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa, to tak

cenna uwaga

tylko ja gdzieś przeoczyłem co Marcin ma za cel, czy otwiera firmę zegarkową, czy będzie rozdawał je jako reklamówki do hot-dog'ów we Wro...

 

a teraz zupełnie poważnie wracając do mechanizmu

jeżeli do środka trafi chińszczak zamiast miyoty to mimo niskiej ceny nawet na niego nie sp....

będzie wtedy poziom niżej od tych z Kiosku na PKP i nie próbujcie mnie przekonać, że takie mechanizmy są w Emporio Armani za 800zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nazwa musi się z czymś kojarzyć obcokrajowcowi ?? Jak wpisze w google to będzie wiedział co oznacza bo wyrzuci mu w wynikach wyszukiwania zegarki Vratislavia oraz linka do wikipedii z wyjaśnieniem, że to nazwa łacińska historyczna Wrocławia. Proste ?

 

A co jakby marką było Błonie ? ( też nazwa mieściny ) te same dywagacje i problemy :lol: ...że nikt nie rozpozna itd...a co nas obchodzą inni...czy oni się nami przejmują przy nadawaniu swoich nazw ??

 

Czech nawet nie będzie musiał korzystać z google :D , Wielu Niemców także wie co oznacza.

 

Wszelkie nazwy silące się na Wszech-polskość są dziecinne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz zupełnie poważnie wracając do mechanizmu

jeżeli do środka trafi chińszczak zamiast miyoty to mimo niskiej ceny nawet na niego nie sp....

będzie wtedy poziom niżej od tych z Kiosku na PKP i nie próbujcie mnie przekonać, że takie mechanizmy są w Emporio Armani za 800zł

 

Na 99% będzie Japońska Miyota. A jak myślisz gdzie jest produkowana ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz zupełnie poważnie wracając do mechanizmu

jeżeli do środka trafi chińszczak zamiast miyoty to mimo niskiej ceny nawet na niego nie sp....

będzie wtedy poziom niżej od tych z Kiosku na PKP i nie próbujcie mnie przekonać, że takie mechanizmy są w Emporio Armani za 800zł

 

zdecyowanie nie moze to byc chinczyk. nawet nieco lepsze chinskie zegarki (np. Parnis, Sea Gull) wkladaja do kwarcow mechanizmy japonskie nie za bardzo wierzac rodzimej produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% będzie Japońska Miyota. A jak myślisz gdzie jest produkowana ?? :)

tam gdzie wszystko, Swiss ? :P

tak czy siak prawie może robić wielką różnicę, wyjaśnienie podał wyżej @maze123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nazwy mi tam nie przeszkadza.Mamy przecież manufakturę copernikus i czy ktoś patrzy na nazwę czy na jakość zegarka?miałem okazję przymierzac takowego copernikusa i naprawdę jest to jakość wrta swojej ceny.A też ktoś mógł by powiedzieć że kojaży się z Toruniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorystyka jest OK, do 400zł byłbym zainteresowany jak projekt ładnie wyjdzie :) Zdecydowanie Tacho na tarczy stałej i wolałbym jednak na pasku z dziurkami, ale wszystkim nie dogodzisz :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze 87 osob zaglosowalo w ankiecie to nie znaczy, ze te 87 osob kupi zegarek. Takze jestesmy dalej niz nam sie wydaje :P

W pełni się zgadzam z powyższym - to na razie jest projekt, w dyskusji bierze udział tylko kilka osób, jak projekt "urodzi" jakiś zegarek to się okaże że nie spełnia on oczekiwań, a nawet nie podoba się jakiemuś procentowi zadeklarowanych w ankiecie, tak że...

Zresztą te "uszy" 20mm specjalnie do mnie nie przemawiają - a jak jeszcze WR będzie mniejszy niż 100 to w zasadzie koncepcja "zegarka do tyrania" w moim przypadku upadnie. Bo takiego zegarka nie można zabrać na kajak czy na quada (do błota i wody)... czyli pozostanie zegarek "do pudełka w szafie", a kupowanie qwqrca do szafy jakoś tak średnio... ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj maruderzy kochani :D ..jak ja Was lubię hehe

 

Do kąpania są diverki ten zegarek ma być to wszystkiego innego. Aczkolwiek zamoczenie mu nie zaszkodzi. Postaramy się o 100m i zakręcane koronki. Mam info z fabryki, że dadzą radę no ale sami wiecie... zobaczę sampla i sam się w zegarku prze-kąpię to będę pewny :D

 

Niektórzy to by chcieli i chrono i divera i budzik w jednym i najlepiej jeszcze w cenie Perfecta.

 

Ma nam wyjść fajny przyjemny zegarek....w uczciwej cenie z oryginalną stylistyką jakiej próżno szukać w tym przedziale cenowym na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ew. Timexa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem głos ,jestem za. Ostateczny wybór zostawiam fachowcom z forum.Mnie tylko nie pasi na pis Vratislavia. Lubię Wrocław ,ale może starczy już reklamy Dolnego Śląska ,dałem się skusic i właśnie wróciłem z majówki z rozwaloną felgą aluminiową /to tak przy okazji i może nie na temat/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem głos ,jestem za. Ostateczny wybór zostawiam fachowcom z forum.Mnie tylko nie pasi na pis Vratislavia. Lubię Wrocław ,ale może starczy już reklamy Dolnego Śląska ,dałem się skusic i właśnie wróciłem z majówki z rozwaloną felgą aluminiową /to tak przy okazji i może nie na temat/

Bez kitu, co to ma do rzeczy? W Warszawie też są drogi do du.., co to ma wspólnego z zegarkiem? W całej PL można stracić koło. Poza tym nazwa już ustalona, z tego co wiem. Ja jestem za. I do nazwy się przekonałem i do paska NATO, jedyna uwaga to to, że po cichu liczę że będzie jednak 44mm :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.