Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

QuadrifoglioVerde, widzę że już wróciłeś z urlopu, więc może pokażesz zdjęcia wykończonej koperty? :)

 

Marcin wraca w środę (02.10)


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia wykonczonej koperty juz są. Wstawi je w moim imieniu jaszczur11 ;-)

Bezel prawdopodobnie do poprawy chociaż na fotach ma chyba folie ochronną i dlatego nie wygląda "ostro"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy, czekamy  :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin wraca w środę (02.10)

Mój błąd, zauważyłem, że zaczął się pojawiać na forum i wyciągnąłem jak widać złe wnioski ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin upoważnił moją skromną osobę, do dzielenia się z Wami, informacjami o postępach w pracy żółtych rączek.

 

Kilka fot koperty po obróbce:

 

23hw900kw62w.jpg

 

7thsuixvoosj.jpg

 

0tqff49xsu0z.jpg

 

yybcjo38qan4.jpg

 

i jeszcze pasior:

 

rxe1dmff89di.jpg

 

cdn...


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel prawdopodobnie do poprawy chociaż na fotach ma chyba folie ochronną i dlatego nie wygląda "ostro"

W porównaniu z projektem brak odstępu między cyframi a krawędzią, jak dla mnie robi wrażenie węższego.

Na projekcie nadruk wyglądał subtelniej niż na prototypie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się bezel odbiega od projektu. Przerwy są ale kreseczki SA za grube / zbyt tłuste i dlatego jest wrażenie stykania się z oznaczeniami numerycznymi. Dodatkowo przy zdjęciu z góry mamy pewne przeklamanie perspektywy ponieważ bezel nie jest płaski tylko lekko pochylony i przez to wydaje się węższy. Będę rozmawiał z fabryka jak go poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy seryjnej produkcji krawędzie koperty maja zostać wykończone na bardziej ostro. Szczególnie ta błyszcząca powierzchnia okalająca całą kopertę.

To prototyp :-) ale jak na sampla jest moim zdaniem bardzo ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta wygląda jak dla mnie bardzo fajnie. Przyciski jeszcze lepiej.

 

Tylko te kreseczki na bezelu jakby dali trochę cieńsze. Ale ogólnie super.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak. Kreski na bezelu nieco cieńsze, żeby się tak nie rozłaziły, cyferki też ciut drobniejsze, dalej od krawędzi.

 

Super się prezentuje pomarańczowe "150". :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kreski na bezelu wypadły kiepsko - a już między 100, a 110 fatalnie. No i liczby od 240 też - do 200, z wyłączeniem 150, która też się rozlała, to raczej ok. Do tego polerowana płaszczyzna nad przyciskami wydaje mi się być nierówna. Raz węższa, a raz szersza.

 

Reszta naprawdę dobrze. Ładne kolory :)


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150 na bezelu nie wygląda ładnie. Chyba jest pogrubiona czcionka i to się rozlewa. Poza tym można by cyferki troszkę zmniejszyć żeby był większy odstęp od krawędzi bezela. No jak poprzednicy pisali, kreseczki tłustawe. Poza tym koperta super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. QV, to jaki jest dalszy plan działania? Jakiś bardziej konkretny termin co do dalszego etapu np. tarczy albo może już całego sampla?


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nacięcia (wyżłobienia) na bezelu nie wymagają lepszego dopolerowania?  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kreski na bezelu wypadły kiepsko - a już między 100, a 110 fatalnie. No i liczby od 240 też - do 200, z wyłączeniem 150, która też się rozlała, to raczej ok. Do tego polerowana płaszczyzna nad przyciskami wydaje mi się być nierówna. Raz węższa, a raz szersza.

 

Reszta naprawdę dobrze. Ładne kolory :)

Nierówność może być złudzeniem optycznym bo akurat to zdjęcie jest zrobione z bardzo bliska i pewnie malutkim aparacikiem. Zniekształcenia murowane. 2. Może być to kwestia odbijania światła bo obie powierzchnie SA na połysk. Tylko od góry koperta ma szczotkowanie słoneczne. Nie mniej kompletny zegarek przyjedzie do mnie na inspekcje w Realu. Ta koperta jako prototyp jest wykończona ręcznie. W produkcji masowej pewne szliwy będą juz wyprowadzone przez maszynę.

 

bezel tak jak juz pisalem do poprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nacięcia (wyżłobienia) na bezelu nie wymagają lepszego dopolerowania?

Prawdopodobnie tak ale zdjęcie jest mocno powiększające. W Realu tego może być nie widać. Wiem z doświadczenia bo trochę zdjęć Macro popelnilem w życiu i często nawet w zegarku za 2tys żłobienia np na koronce to Hiroszima Nagasaki ale dla ludzkiego oka jest Żyleta :-).

 

Tarcza i wskazówki na dniach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko dopytam, czy podcięcie pod koronkę już takie zostanie, czy jednak będzie jednolicie okrągłe? Bo wygląda, jakby było poszerzone od strony bezela i to niesymetrycznie. 


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z dlugoscia uszu- zostawiamy czy skracamy


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym zostawił żeby grubszy pas wszedł. A co do bezela to jak wszyscy piszą trzeba dać subtelniejsze kreski, czcionkę cyfr i żeby czcionka była w większej odległości od brzegu bezela.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.