Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

proponowałbym zapożyczyć z drugiego Seiko a jeszcze lepiej ze starego Zenitha, który dla mnie jest w tym wypadku ideałem

wszystko pod szkłem i nic się nie zniszczy, skoro to ma być zegarek do tyrania - szkło się zawsze wymieni, a gładką lunetę zawsze przepoleruje

 

+1 do koperty w stylu starego Zenita, +1 za schowanie wszystkiego pod szkłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm - głosowałem na nie - bo już tak mam :D Ale idzie to w dobrym kierunku więc kibicuję i obserwuję :) Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1 do koperty w stylu starego Zenita, +1 za schowanie wszystkiego pod szkłem.

 

Słusznie :) Przy czym ten Zenith nie jest stary. To nowy zegarek, ale projektowany według podobnych kryteriów, co nasze i dlatego uważam, że jest idealnym wzorem. Trudno mi sobie wyobrazić, żeby można było lepiej zrobić taki zegarek.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem przeciwny chowaniu pod szkłem wszystkiego. Ze względów czysto estetycznych. Ale jeżeli będzie wszystko pod szkłem to nic się nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobimy ankiety także spokojnie. Ja lubię polerowane lunety ale musicie sie wypowiedziec. Co do koperty to raczej zostaniemy przy auta i przemyslalem to dosyc dobrze. Ta koperta będzie lepsza na pierwszy projekt bo jak chinczyk wysle zdjecia postepu prac to na kopercie autavii latwiej ocenic czy jest wykonana jak nalezy czy krawędzie są dobrze wyprowadzone czy sxlif u góry jest odpowiednio gruby itd...

jest to koperta latwiejsza do wykonania.

Nikt nie mówi ze to będzie nasz ostatni taki projekt jak przekonamy sie co chinczyk potrafi to potem mozemy ruszyc z trudniejszymi i bardziej skomplikowanymi kopertami jak ta tudorowa czy zenithowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale jeżeli zostaniemy przy zewnętrznym bezelu (nie mam nic szczególnego przeciwko) to trzeba będzie przeprojektować wewnętrzny pierścień sekund,

zrobić biały albo cieńszy - tak mi się wydaje

 

szczytem marzeń byłoby gdyby duży sekundnik pracował normalnie w trybie czasu (bardzo mało jest takich zegarków) ale to zależy od mechanizmu i pewnie nieosiągalne jest w tej cenie z tym mechanizmem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne podziałki na tarczy zostaną przeprojektowane bo w tej chwili pasują tak sobie.

 

Podziałki na totalizatorze proponuję uprościć do tej formy :

 

thumb_DSC_6197.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobrze to zobrazowałeś!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczytem marzeń byłoby gdyby duży sekundnik pracował normalnie w trybie czasu

+1

Poszperałem trochę w necie i raczej w tej cenie ciężko będzie się zmieścić.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobimy ankiety także spokojnie. Ja lubię polerowane lunety ale musicie sie wypowiedziec. Co do koperty to raczej zostaniemy przy auta i przemyslalem to dosyc dobrze. Ta koperta będzie lepsza na pierwszy projekt bo jak chinczyk wysle zdjecia postepu prac to na kopercie autavii latwiej ocenic czy jest wykonana jak nalezy czy krawędzie są dobrze wyprowadzone czy sxlif u góry jest odpowiednio gruby itd...

jest to koperta latwiejsza do wykonania.

Nikt nie mówi ze to będzie nasz ostatni taki projekt jak przekonamy sie co chinczyk potrafi to potem mozemy ruszyc z trudniejszymi i bardziej skomplikowanymi kopertami jak ta tudorowa czy zenithowa.

 

Szczerze mówiąc, przekonałeś mnie. Jeśli resztę kwestii masz tak przemyślaną, to zapowiada się baaardzo obiecująco. A co z resztą pytań? Jeśli możesz, to napisz w wolnej chwili parę zdań.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważcie, że w Tudorze wew pierścień jest gruby tak jak bezel i jakoś tam Wam nie przeszkadza :D

 

Ale uprościmy coś....bo dla mnie także mniej znaczy więcej..nie lubię chaosu.

 

Fajną stronę znalazłem:

http://www.heuerautavia.com/00000099fa06ffa01/0000009a610769a06/index.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem bezel/luneta nie powinien się obracać. W OS21 (poprawcie mnie jak się mylę) nie ma wskazówki sekundowej, jest tylko sekundnik dla chrono, który parkuje na 12. Obracany bezel podniesie tylko niepotrzebnie koszty. Chyba że zamiast tacho bedzie podziałka minutowa jak w diverach, ale to nie jest kierunek w którym podążamy jak rozumiem. Przy okazji lubię jak się coś (np. sekundnik) na tarczy ciągle kreci bo wtedy wiem ze zegarek jeszcze działa :) a tu będzie chyba z tym słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Zgadza się, OS21 nie ma sekundnika zegarkowego, tylko od chrono.

 

OS21.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jednych wada dla innych zaleta bo niektórzy nie cierpią skaczącej sekundy. Martwy zegarek będzie niemal nie do odróżnienia od wersji mechanicznej.

 

Bezel nie będzie się obracał !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jednych wada dla innych zaleta bo niektórzy nie cierpią skaczącej sekundy. Martwy zegarek będzie niemal nie do odróżnienia od wersji mechanicznej.

 

Bezel nie będzie się obracał !!

 

+ 1


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obracany bezel podniesie tylko niepotrzebnie koszty.

 

podsumujmy to co było już wielokrotnie powiedziane - funkcją tachymeter nie jest jego obracanie się pod żadnym pozorem

tak jak Marcin powiedział - bezel nie będzie się obracał - bo nie może!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak skaczącej sekundy może się może podobać. Nie przesadzałbym z rozmiarem. Taki kształt koperty moim zdaniem doskonale spradwdzi się w rozmiarze do 42 mm.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak sekundnika zegarkowego to bardzo dobra wiadomość.Nurtuje mnie jednak pytanie czy te mechanizmy są podobne do seiko,porównując działanie sekundowej wskazówki chronografu,tzn po włączeniu skacze czy ładnie płynie jak w mechaniku(i ww. seiko bakteryjce)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Skacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym coś jeszcze w nim pomieszał bo za bardzo czerpie od innych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro skacze to trudno.Przynajmniej patrząc na tarczę nie będzie widać tych skoków jeżeli chrono będzie wyłączone.Nawiasem mówiąc takie rozwiązanie spotkałem tylko raz w longinesie conquest 1972.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze machanizm epsona stosowany w podróbach Seiko Sportura

post-32788-0-58165100-1368010009_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla jednych wada dla innych zaleta bo niektórzy nie cierpią skaczącej sekundy. Martwy zegarek będzie niemal nie do odróżnienia od wersji mechanicznej.

Hehe, ja sprawdziłem kwestię sekundnika jak tylko dałeś info o najbardziej prawdopodobnym mechanizmie - banan był od razu :)

Przemyśl jeszcze ten rozmiar - na wintydżowe chrono to już 42 jest sporo...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.