Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Licznik Chętnych stanął na 95. Zbierajcie babki, dziadków, wręczajcie ulotki na ulicach, proście ludzi w tramwajach !! Musi być 150! ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mówiłem, że przynajmniej 2 a może nawet 3 szt. wezmę.


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mówiłem, że przynajmniej 2 a może nawet 3 szt. wezmę.

 

I bravo ten Pan! ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam dobrze zrozumialem, ten zegarek nie bedzie mial sekundnika??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie, ale na małej subtarczy

duży sekundnik zarezerwowany jest dla stopera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam dobrze zrozumialem, ten zegarek nie bedzie mial sekundnika??????????

 

Tak. Będzie sobie liczył w środku :P . Nic w tym dziwnego sporo zegarków chrono także mechanicznych go nie posiada.

To w pewnym sensie pokłosie pójścia w chrono z 2ma licznikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda myslalem ze bede mial fajny zegarek :(

Zegar bez sekundnika to jak auto bez obrotosciomieza dla mnie nie do zaakceptowania. Podejrzewam ze duzo osob mysli podobnie i wiekszosc z glosujacyhc nie zdawalo sobie sprawy z braku tego elementu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja też się pogubiłem

co będzie na dwóch subtarczach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie minuty i setne/dziesiate sekundy stopera, a glowny sekundnik bedzie odliczal sekundy w stoperze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olałbym te setne sekundy, pewnie podziałka i tak będzie w 1/20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chrono nie ma dziesiętnych sekundy. Na subtarczkach idą (o ile dobrze pamiętam) minuty chrono i 24h.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katalog Miyoty:

http://www.citizen.c...enterchrono.pdf

 

Wygląda na to ( jesli ja dobrze kumam ) że Miyota OS21 nie ma sekundnika na tarczy. Natomiast jest jeszcze 2 tarczowa miyota 6S21 , która z tego co widzę w katalogu będzie miała sekundnik działający w trybie normalnego odliczania czasu na małej tarczce.

 

Tyle , że Miyota 6S21 ma okno daty w nieciekawym miejscu.

 

Ja bym jednak wolał mieć okno daty na godzinie 6-tej kosztem tego sekundnika który szczerze nie mam pojęcia komu i do czego jest potrzebny. Jak chce ktoś mierzyć odcinki czasu to właśnie po to uruchamia chronograf !

 

 

hehe zwróćcie uwagę, że przy zastosowaniu mechanizmu z sekundą w trybie normalnego pomiaru żywotność baterii jest mniejsza o 2 lata :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie zegarek bez sekundnika w trybie godziny jest nie do zaakceptowania. ZWŁASZCZA W KWARCU!!! Jak dotrę do kompa pochylę się nad tą kwestią. W Sporturach sekundnik cyka przy dwóch tarczach. Trzecia jest dla alarmu, wiec może jakiś mechanizm EPSON?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OS21 ma na tarczkach minuty chrono i tarcze 24h. Sekundnika nie ma w ogóle (tylko chorno). Dla mnie to akurat wada.

Co do daty to chyba jej umiejscowienie wynika bardziej z budowy tarczy niż samego mechanizmu. W dokumentacji miyoty dla OS21 data też jest na godz. 5. Rozumiem więc że to jest trochę płynne gdzie się okienko do tarczy z datą wstawi (w ramach ograniczeń konstrukcyjnych oczywiście). Mylę się?

 

(przy okazji czemu się zła godzina przy postach wyświetla? jest 14 a on podaje czas 1h wstecz. Na forum zegarkowym chyba nie wypada...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym wolał z sekundnikiem, a to dlatego, że bardzo to pomaga w pomiarze pulsu. Liczymy uderzenia serca przez 15 sekund i mnożymy przez 4. Bez tego nie określisz tętna. Ale jak bedzie bez, to i tak biorę. Po prostu nie zawsze będę mógł go nosić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OS21 ma na tarczkach minuty chrono i tarcze 24h. Sekundnika nie ma w ogóle (tylko chorno). Dla mnie to akurat wada.

Co do daty to chyba jej umiejscowienie wynika bardziej z budowy tarczy niż samego mechanizmu. W dokumentacji miyoty dla OS21 data też jest na godz. 5. Rozumiem więc że to jest trochę płynne gdzie się okienko do tarczy z datą wstawi (w ramach ograniczeń konstrukcyjnych oczywiście). Mylę się?

Nie do konca mozesz przesunac okienko daty. Jezeli np mechanizm ma date na godzinie 3 to cyfry sa rownolegle do indeksu godzinowego. Jezli natomiast przesuniesz okno daty na godzine 6 to cyfry bede prostopadle do indeksu.

OS21 ma date na godzinie 6.

 

Edit: mi brak sekundnika w ogole nie przeszkadza, nawet mi to odpowiada bo takiego zegarka jeszcze nie mam :)


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pulsu od biedy można chrono odpalić. Albo chodzić z chrono włączonym 24h :) Ale nie o to chyba chodzi, bo jak chrono będzie potrzebne to najpierw stracisz czas na reset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym wolał z sekundnikiem, a to dlatego, że bardzo to pomaga w pomiarze pulsu. Liczymy uderzenia serca przez 15 sekund i mnożymy przez 4. Bez tego nie określisz tętna. Ale jak bedzie bez, to i tak biorę. Po prostu nie zawsze będę mógł go nosić ;)

 

Hehe no argumentacja pierwsza klasa :lol:

Ale podejrzewam, że jest jakaś przyczyna, więc spoko B)


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muchacho_ - masz rację, cyfry będą prostopadle dokładnie do niczego :) ale zdjęcie mechanizmu z oficjalnego katalogu miyoty dla OS21 pokazuje date między 5 a 4. Co więcej kąt nachylenia cyfry sugeruje, że najlepiej data czuje się w okolicy godziny 3 (gdzie jest już totalizator 24h). Nie widziałem mechanizmu na żywo, poza tym nie znam się i jestem rooki, ale po coś te katalogi z rysunkami chyba są?

 

Znalazłem w sieci coś takiego: http://www.fornitureperorologerie.com/prodotto-11046-Movimento_Miyota_OS21.html tu data nie jest na 6... Ale znalazłem też kilka zegarków rzekomo na OS21 z datą na 6... i bądź tu mądry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez do niczego nie potrzebny skaczący sekundnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak skaczącego sekudnika w kwarcu to dla mnie zaleta, a nie wada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muchacho_ - masz rację, cyfry będą prostopadle dokładnie do niczego :) ale zdjęcie mechanizmu z oficjalnego katalogu miyoty dla OS21 pokazuje date między 5 a 4. Co więcej kąt nachylenia cyfry sugeruje, że najlepiej data czuje się w okolicy godziny 3 (gdzie jest już totalizator 24h). Nie widziałem mechanizmu na żywo, poza tym nie znam się i jestem rooki, ale po coś te katalogi z rysunkami chyba są?

 

Znalazłem w sieci coś takiego: http://www.forniture...iyota_OS21.html tu data nie jest na 6... Ale znalazłem też kilka zegarków rzekomo na OS21 z datą na 6... i bądź tu mądry :)

 

Moze po prostu ten mechanizm wystepuje z dwoma ringami daty do wyboru?


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sekundnik musi byc, czy skacze czy plynie, czy to mala sekunda czy duza to juz mniej istotne. Lubie wiedziec ze zegarek chodzi i widziec ruch. Niestety ale wycofalem swoj glos, ale temat bede sledzil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sekundnik musi byc, czy skacze czy plynie, czy to mala sekunda czy duza to juz mniej istotne. Lubie wiedziec ze zegarek chodzi i widziec ruch. Niestety ale wycofalem swoj glos, ale temat bede sledzil.

 

+1

ja jeszcze nie głosowałem, aż nie wyklaruje się wersja przedprodukcyjna

to niby tylko 380zł, ale konkurencja spełniająca wymagania jest ogromna, więc nie będę akceptował byle czego, żeby tylko było!

samo LE to za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.