Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

IMO ten pasek w ogóle nie pasuje... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin,jeszcze jedno czy dwa takie zdjęcia,to niektórzy bardziej niecierpliwi mogą zacząć Cię śledzić :ph34r:


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuję wycisnąć podanie konkretnych terminów dostawy zegarków od Heńka. Ma jutro te terminy podać. Naprawdę kontakt z nimi to jak rozmowa z głupim Jasiem czasami, irytujące ale nic nie mogę zrobić. Podobnie było ze Squale mam nadzieję, że tutaj też dobrze się skończy.

 

Wysłali mi foto tarczy jak to napisali aby "podążać przy kontroli jakości za nią jako wzorcem" tarcza jest ładna, wszystko jest na swoim miejscu. Zaakceptowałem. Problem jest po prostu w tym, że dostawca tarcz za każdym razem wysyła część tarcz dobrych i część uwalonych które nie przechodzą QC. Więc doprodukowuje uwalone jeszcze raz i jeszcze raz...za każdym razem ilość dobrych tarcz się zwiększa :lol:

Więc za jakiś czas tą metodą pewnie uzbieramy 300 dobrych tarcz które przeszły QC według moich wskazówek.

 

Heniek płaci tylko za dobre tarcze, ale że też temu melepecie od tarcz opłaca się robić to samo kilka razy niż przyłożyć się raz a porządnie to tego nie skumam nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiadomo może ile tarcz spełniających wymagania jest na chwilę obecną gotowych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO ten pasek w ogóle nie pasuje... :P

W sumie miałem się nie odezwać bo to co napisze jest wysoce niepolityczne... ale nie mogłem się powstrzymać :D :D

 

Niebieski z brązowym to zawsze ryzykowne połączenie i to niezależnie od koszulki, stringów czy skarpetek... tak że QV wiesz... :rolleyes:

 

 

Wiem... wiem... zegarek do mnie zostanie wysłany ostatnią partią i do tego pewnie będzie zepsuty... :lol: :lol: :lol:


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie miałem się nie odezwać bo to co napisze jest wysoce niepolityczne... ale nie mogłem się powstrzymać :D :D

 

Niebieski z brązowym to zawsze ryzykowne połączenie i to niezależnie od koszulki, stringów czy skarpetek... tak że QV wiesz... :rolleyes:

 

 

Wiem... wiem... zegarek do mnie zostanie wysłany ostatnią partią i do tego pewnie będzie zepsuty... :lol: :lol: :lol:

Ładnie powiedziałeś więc się przychylam  ;)

Masz szansę dostać zegarek przede mną  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV teraz już wiem dlaczego Ci się żaden mesh nie podobał takiego jak TY szukasz możemy nie znaleźć  :D  :D  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski z brązowym to zawsze ryzykowne połączenie i to niezależnie od koszulki, stringów czy skarpetek... tak że QV wiesz... :rolleyes:

 

Niebieski z brązowym to jest jedno z najbezpieczniejszych kolorystycznych połączeń - pewniaków, akurat. Tylko ten pasek jest dość ciężki, jak by to było jakieś rally czy zamszak, całkiem inaczej by wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski z brązowym to jest jedno z najbezpieczniejszych kolorystycznych połączeń - pewniaków, akurat.

No niby tak ale (teoretycznie) wtedy jak kolor brązowy jest kolorem głównym a kolor niebieski jest kolorem drugoplanowym a nie jak są równorzędne albo kolor niebieski jest kolorem głównym... A praktycznie "nie ładne to co ładne tylko to co się komu podoba" -  ;)  więc każdy łączy jak lubi i nikomu nic do tego :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jak się zapatrujecie na zmianę projektu i wykonanie zamiast metalowych indeksów , indeksów z kremowej lumy ?

Jest to znacząca zmiana projektu ale i jednocześnie ostatnia deska ratunku gdyby nie udało się z metalowymi.

Musimy rozważać różne opcje i warianty także te drastyczne. Chciałbym poznać waszą opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do srebrnej słoneczkowej tarczy!

to już wolę risk, że któryś będzie lekko krzywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ostateczność. Jeśli będzie trzeba to niech tak będzie ale uciekłabym od tego.

Tylko trzeba to dobrze przemyśleć, żeby się nie zlewało z tarczą. Może wtedy niebieska luma..?


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stwierdzić... Mam słabą wyobraźnię w kwestii kolorów ;) Jak dla mnie ostateczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jasnych fragmentach tarczy mogłyby być słabo widoczne


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jakieś inne indeksy?


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wolałbym krzywe indeksy niż brak indeksów na rzecz lumy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarcze nie przeszły testu wstrząsowego, indeksy odpadają i to jest duży problem. Dostawca tarcz stwierdził że są za ciężkie.

Dla mnie to jest mega dziwne i nie zrozumiałe bo wszystkie sample które ja mam i Rafał upadały wiele razy i nic z nich nie odpadło :/ , nie wiem jakie oni testy przeprowadzają, może one nie mają nic wspólnego z rzeczywistym użytkowaniem zegarka. No nie ma mnie tam na miejscu i mogę jedynie się domyślać. Jestem załamany :( :( :( :( , popełnię samobójstwo, szukajcie nekrologu obok tego Robiego Williamsa na onecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Ja też bym wolał z metalowymi indeksami, przekrzywione mogą być, byle nie odpadały ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojutrze ma być tarcza od nowego dostawcy i jest to ostatnia deska ratunku jesli chodzi o obecny kształt zegarka.

Opcje ratunkowe to:

- indeksy z metalicznej folii ( płaskie )

- z kremową lumą

 

Wszystko chłopaki się rozbija o zbyt małe zamówienie. Dobry dostawca tarcz to minimum 1000szt , i cena 3 razy wyższa. Nie mieliśmy świadomości tego rozpoczynając projekt, uczymy się w trakcie projektu.

No nic zarzywam psychotropy i pcham ten wózek dalej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO jak nie da się tych "starych" to wariant pierwszy.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indeksy z lumy to porażka.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze odpadajace indeksy to pretekst dla Henka zeby sie wywinac z zamowienia w obecnym ksztalcie. Cos duzo ostatnio kombinuje jak na moj nos. wiedzial na co sie pisze od samego poczatku. I mowienie teraz, ze dobry dostawca tarcz to minimum 1000 sztuk to troche za pozno. Troche metoda faktow dokonanych. Jak dla mnie te indeksy byly jednym z najwiekszych plusow projektu. Mowiles QV, ze czesc tarcz przeszla kontrole, moze nalezaloby chociaz je wykorzystac? Przeciez sample, ktore posiadacise spisuja sie OK.

Jezeli nie bedzie innego wyjscia to lepiej indeksy z metalicznej foli ale to znowu trzeba by zobaczyc na samplu tarczy zeby ocenic jak to wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie też jest to dziwne, próbujemy z Rafałęm rozkminić ich sposób myślenia....

Piszą mi że jest jeszcze w zapasie 2 innych dostawców tarcz. Tylko że oni nie robią tych samplów u wszystkich dostawców na raz tylko na każdy sampel czekamy. Dochodzi jeszcze kwestia tego że sampel samplem a przy seryjnej produkcji wychodzi jak się okazało loteryjnie. Tym sposobem można się piprzyć z tym bardzo długo, a moja i Wasza irytacja będzie wzrastać. Dlatego nie dziwcie się, że nie jestem w stanie podać konkretnych terminów mając tyle niewiadomych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.