Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, a tak z ciekawosci po co ta dyskusja? Reklamowac będziecie czy zgłaszac innowacje do miyoty? Czy moze QV ma posypac głowe popiołem? Dajcie juz spokój.... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a co do luzu wskazówki sekundnika chronografu mam odpowiedź potwierdzenie z Miyota czyli z ........@citizen.co.jp   :)

 

Proszę bardzo:

 

The falling you have seen is called a "backlash" and this is a phenomenon that happens in watches. And falling by 1/3 seconds is a normal value.
The reason why you can visualize in this watch is because, the chronograph second hand is stopping. In normal 3 hands watches, the second hand is always moving so it is hard to visualize.
 
We hope you can understand our explanation.
If you still are confused please feel free to contact us.
 
Thank you.
Best regards,
Shinichiro Ota

 

hezio wielkie dzięki za zamieszczenie tej informacji - wszystko jest teraz jasne :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a tak z ciekawosci po co ta dyskusja? Reklamowac będziecie czy zgłaszac innowacje do miyoty? Czy moze QV ma posypac głowe popiołem? Dajcie juz spokój.... :-)

To ja zapytałem z ciekawości o inne modele, bo byłem ciekawy gdzie takie płynące sekundy (w jakich kwarcach) znalazły jeszcze zastosowanie poza chronami (poza chronami czyli sprawa nie związana z obecnym projektem).

Nie wiadomo co będzie w nowych projektach ale jakby się objawił jakiś pilot albo nurek i też byłby kwarc, to może taka płynąca wskazówka sekundnika byłaby także fajnym rozwiązaniem skoro to kwestia tylko jednego kółka zębatego :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

bo byłem ciekawy gdzie takie płynące sekundy (w jakich kwarcach) znalazły jeszcze zastosowanie poza chronami

....

 

Bulova Precisionist ma taki mechanizm.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bulova raczej nie udostepnia swoich mechanizmow innym producentom.

:(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od momentu otrzymania przesyłki z limitką zaglądam do tematu raz w tygodniu ale widzę, że ciągle ta sama dyskusja. Zastanawiam się jak często będziecie korzystać z chrono, ja wiem, że pewnie nigdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybys dal za swoja wiedze glowe, to teraz deszcz padalby Ci do karku...

Moze lepiej nie zagladaj... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na tym zakończymy roztrząsanie tego tematu, bo wszystko zostało już powiedziane.

 

Rozmawiajmy już proszę o przyszłych projektach i nowych wersjach.

 
<_<
 
Dolar nie chce odpuścić i rośnie w siłę. Przy takim dalszym obrocie sprawy będzie kolejna podwyżka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od momentu otrzymania przesyłki z limitką zaglądam do tematu raz w tygodniu ale widzę, że ciągle ta sama dyskusja. Zastanawiam się jak często będziecie korzystać z chrono, ja wiem, że pewnie nigdy

To zależy jak często gotujesz jajka na miętko. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak często gotujesz jajka na miętko. ;)

Do tej pory zawsze jadłem na twardo, może to właśnie z powodu braku chrono na ręce. Coś czuje ze całe moje życie może się zmienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieraz takie szczegóły potrafią odmienić nasz życie nie do poznania.  :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od momentu otrzymania przesyłki z limitką zaglądam do tematu raz w tygodniu ale widzę, że ciągle ta sama dyskusja. Zastanawiam się jak często będziecie korzystać z chrono, ja wiem, że pewnie nigdy

Chrono, oprócz do gotowania jajek na miętko jeszcze do parzenia herbaty jest niezbędne. ;):D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrono, oprócz do gotowania jajek na miętko jeszcze do parzenia herbaty jest niezbędne. ;):D

Fakt , można wodę przegotować bez chrono :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrono, oprócz do gotowania jajek na miętko jeszcze do parzenia herbaty jest niezbędne. ;):D

Możesz do tego wykorzystać jakiegoś diver'a - tymczasowo :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się podsmiewujecie, ale u mnie chrono - obok wagi i termometru - stał się jednym z kluczowych akcesoriów do parzenia kawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się podsmiewujecie, ale u mnie chrono - obok wagi i termometru - stał się jednym z kluczowych akcesoriów do parzenia kawy.

Myślę, że zbyt mocno dyskryminujesz element ludzki przy tej czynności: (wyczucie, fantazja, ryzyko, i wreszcie element niespodzianki), jak zawsze idealnie odmierzasz proporcje i idealnie liczysz czas, to zupełnie zatraca się... żartuję, po prostu nie lubię kawy.  :P


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zbyt mocno dyskryminujesz element ludzki przy tej czynności: (wyczucie, fantazja, ryzyko, i wreszcie element niespodzianki), jak zawsze idealnie odmierzasz proporcje i idealnie liczysz czas, to zupełnie zatraca się... żartuję, po prostu nie lubię kawy.  :P

E ... tam lepiej skorzystać z algorytmu jak ugotować jajko na miękko , prościzna , warto sie zapoznać i stosować

http://www.staff.amu.edu.pl/~psi/informatyka/kluczew/I2_Algorithms.htm

:)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się podsmiewujecie, ale u mnie chrono - obok wagi i termometru - stał się jednym z kluczowych akcesoriów do parzenia kawy.

No tak... a gdzie tu miejsce na spontaniczność :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak... a gdzie tu miejsce na spontaniczność :D

Pełen spontan , ugotuję jajka na miękko :) :) :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Mój Ojciec gotując jajka na miękko liczył. Nie pamiętam do ilu ale w dosyć szybkim tempie. Wtedy wydawało mi się to wręcz komiczne.

Zawsze ugotowane były jednak akuratnie. Nikt w domu tak ugotować nie potrafił :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Moja Mama liczyła do 100 od chwili, gdy woda zaczynała wrzeć. Też zawsze były idealne. Ja odmierzam 2 min, najczęściej timerem we wszystkomającym casio. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

To tylko tak na marginesie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.