Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobisz jeszcze tak jak prosiłem, wersje z tymi małymi kreseczkami odsuniętymi w zewnętrzną stronę tak aby od strony środka tarczy wystawały tylko te grubsze kreski sekund ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jeszcze tak jak prosiłem, wersje z tymi małymi kreseczkami odsuniętymi w zewnętrzną stronę tak aby od strony środka tarczy wystawały tylko te grubsze kreski sekund ?

Zrobię ,ale muszę odejść teraz od kompa. Jeśli nikt tego nie ogarnie do 20 to jakiś kwadrans po to tutaj wrzucę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię ,ale muszę odejść teraz od kompa. Jeśli nikt tego nie ogarnie do 20 to jakiś kwadrans po to tutaj wrzucę.

 

Ok. Dzięki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ramka datownika taka jak w Heuer będzie?


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie kombinujmy więcej bo i tak będzie co chwila szereg pomysłów. ten po lewej ok. tylko jeszcze dodać ponownie napis Limited Edition bo tu go brak a wg mnie fajnie napis wygląda i pogrubić ta ramkę od daty jak pisze Dorian i zegarek gotowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam bo nie wiem czy było. Będzie render 3D? :D


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o 19.33 skończy sie 11 dzien prac, 41 srton, i koncepcja na ukończeniu....rewelacja i zapewne długo nie do powtórzenia


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. To jeszcze tylko okienko daty tak jak Dorian pisał i ta podziałka. Ja poprawiłem zostawiając tylko sam napis tachymetr na pomarańczowy.

 

9ZCPrUi.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt coraz bardziej dojrzewa i bardzo mi się podoba kierunek zmian ----- ale te pomarańczowe 150 jest świetne---- zostawmy to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz mozna chyba nazwac produktem finalnym. Szacunek za szybkosc, pomysl i profeske.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt bardzo mi się podoba, mysle że nie ma sensu za dlugo dyskutowac nad szczegolami tarczy, co do mechanizmu wolalbym myote.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie też programu graficznego nie mam ale na szybko napis tachymetr na pomarańczowo i dodatkowo ramka trójkąta na 12, dodatkowo napis Limited i uważam że czcionka użyta do nazwy przez QV była lepsza dlatego jej użyłem:

 

i2P8KxO.jpg

 

Ja też myślę, że ta 150 super.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może na lewym totalizatorze też odsunąć do zewnątrz małe kreseczki tak jak proponuje QuadrifoglioVerde w podziałce sekundowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostawiłbym białe napisy na tacho - nie róbmy choinki - to ma byc vintage...ramka na date jak w heuerze, indeksy z Autavi miodzio

 

tak jak pisał QV zbyt duzo smaczków nie pozwoli skupić sie na prostocie zegarka i bedzie rozpraszało


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jeszcze tak jak prosiłem, wersje z tymi małymi kreseczkami odsuniętymi w zewnętrzną stronę tak aby od strony środka tarczy wystawały tylko te grubsze kreski sekund ?

 

Takie coś?

ostg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za dużo to niezdrowo. Czy koronka będzie sygnowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak też wygląda nieźle , hard decision , oba fajne także rzućmy moneta ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Hmm obie wersje wyglądają super. Nie wiem którą wybrać :wacko:

 

Wlasnie ta wersja mi sie najbardziej podoba. Znaczy - 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilę odpocząłem od forum, zastanowiłem i oto, co wymyśliłem:

 

1. napisy na bezelu zostawiłbym białe, bo to ma być vintage design, a ewentualnie 150 może być pomarańczowa,

2. kreski na ringu zostawiłbym, jak tu:

 

ostg.jpg

3. zmieniłbym wskazówki na tarczkach na kopie dużych,

4. wydłużyłbym wskazówkę sekundy do niebieskiego ringu,

5. zostawiłbym napis LE,

6. zostawiłbym ramkę wokół datownika.

 

To chyba wszystko, ale wieczorem posiedzę jeszcze nad tym, bo baaardzo mnie wciągnęło :)


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilę odpocząłem od forum, zastanowiłem i oto, co wymyśliłem:

 

1. napisy na bezelu zostawiłbym białe, bo to ma być vintage design, a ewentualnie 150 może być pomarańczowa,

2. kreski na ringu zostawiłbym, jak tu:

 

 

3. zmieniłbym wskazówki na tarczkach na kopie dużych,

4. wydłużyłbym wskazówkę sekundy do niebieskiego ringu,

5. zostawiłbym napis LE,

6. zostawiłbym ramkę wokół datownika.

 

To chyba wszystko, ale wieczorem posiedzę jeszcze nad tym, bo baaardzo mnie wciągnęło :)

 

Moim zdaniem też ta wersja jest najlepsza.

Wszystko tak jak piszesz z wyjątkiem napisu LE i podobnych, których nie chciałbym na tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- 150 proponuje białą na tacho - nie bedzie to typowo sportowy zegarek ale a'la VINTAGE

- wskazówki totalizatorów fakt, lepiej jak bedą podobne do dużych

- napis LE może ale nie musi

- czy ramka datownika może być jak w autavii czyli w kolorze i wykonaniu indeksów godzinowych???


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do wskazówek chrono, co myślicie? Kształt tak jak główne, kolor stalowy?

 

1. Pomarańczowa 150 jest świetna i tylko tyle. Trójkąty i inne napisy na tacho niech zostaną białe.

2. Indeksy na tarczy są też świetne.

3. Ramka datownika może być, może jej nie być. Oba warianty wyglądają ok.

4. Sekundnik dotykający brzegu niebieskiego ringu. Nie dłuższy.

5. Która wersja prawej tarczki chrono? Widzę, że moje pomysły się przewijają na zmianę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Trzeba podjąć męską decyzję. Więc ja ją biorę na siebie :D

  1. Na bezelu zostawiamy tylko 150tkę pomarańczową. Nie ma dyskoteki, nie wali po oczach a jednocześnie fajny akcent.
     
  2. Dodajemy napis LIMITED EDITION pod napisem HERITAGE CHRONO, przekonaliście mnie.
     
  3. Podziałka 0,2 sek przyklejona do zewnętrznej strony niebieskiego pierścienia
     
  4. Okno daty tylko z cieniutką niebieską malowaną ramką

Zastanawiam się jeszcze czy nie odwrócić kolorów na pasku ( bo w tej chwili mamy replikę tudorowego paska, proponuję zamienić kolorami pasy białe z pomarańczowymi :-) ..nie wiele to zmieni a zawsze to bedzie inaczej )

 

Decyzje nie podlegają dyskusjom :D

 

Pozostała kwestia który wariant podziałki na prawym totalizatorze wybierzemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze kwestia czcionek na tarczy. Napisy, tacho i cyfry od tarcz chrono. Jakieś pomysły? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.