Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Dolny niebieski zdecydowanie lepszy niż ten górny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chronograf to nie diver, niewiele chronografów w ogóle świeci. Wy to byście jeszcze funkcje obcążek i dłuta wbudowali w zegarek.

 

Fajnie... taki argument dla pseudointeligentów trochę... to po cholerę ją w ogóle dawać skoro wiadomo że jest ciulata, przecież to nie diver? :P Jak już coś jest to niech działa c'nie?  ;) 

 

 

QV... czasami słyszę od Klyjentów:  "Płacę - żądam" więc podejrzewam, że podobny stosunek można znaleźć u innych naszych Kolegów ;)

 

A co mają mówić Ci Twoi Klyenci "Płacę - i nie żądam"? To by Ci dopiero fiskus dowalił podatek od darowizny :D :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mazik to jest kwestia kąta nagięcia koperty. Można ją wypłaszczyć ale wtedy caly zegarek stanie się mniej komfortowy, będzie gorzej leżał na nadgarstku. Render to render - zawsze są pewne uproszczenia. Co do szlifu- zwracałem na niego uwagę producentowi kilka razy. NIEDASIE. Niestety nie wszystko da się zrobić w zadanym budżecie i ilości. Oni lecą standardowym szczotkowaniem i nie będą dla paruset zegarków kupowali nowego koła polerskiego i szkolili pracownika. W Chinach nie ma manufaktur są wielkie fabryki i nikt się nie cacka. Dla naszych zegarków i tak jest procedura potrójnej kontroli jakości, dlatego projekty dłużej trwają , własnie przez kontrolę i odrzucanie elementów niepasujących do wzorca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zielony już jedzie, tak sobie pomyślałem że czerwona tarcza byłaby fajna.l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż czy żółty byłby zły ? Może nie koniecznie :-)

 

Byłby taki :)

 

11182737_1591284081128745_59533064598763

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Byłby taki :)

 

11182737_1591284081128745_59533064598763

 

No rewelacyjny by był - odznaczał by się od pozostałych dodatkowo ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-73971-0-46011900-1437641540_thumb.jpg

Cześć wszystkim.

Wychodzę rano przed dom i prawie go nadepnąłem ;-) Bardzo fajny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mój dotarł o 9:30, tyle, że ja wyjechałem na 2 tyg. o 8:00. Mnęliśmy się z moją limitką, ale w domu otwierali pczkę i mówili, że bardzo ładny. :D

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żona dzwoni i mówi, że "zielony orzeł" wylądował ;) ...pozwoliłem rozpakować...mówi, że jest fajny i ładny czyli pierwszy test na plus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek prezentuje się świetnie, mam jednak wrażenie że wshażnik 24h nie zgrywa się idealnie ze wskazaniem godzinowym. Da się jakoś to ustawić?

No i tak jak podejrzewałem pasek za długi. Muszę dziurkować. Na moim nadgarstku udało mi się zapiąć go nawet na ostatniej dziurce z perforacji ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie - u kolegi wyżej dokładnie wdać ten efekt na zdjęciu - godzina 14:13, a na małej tarczce 24h - wskazówka jeszcze minimalnie przed kreską. U mnie niestety ta rozbieżność jest sporo większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, taki mechanizm sobie wybraliście. Mój zegarmistrz okreslił go jako koszmar serwisowy :D .

Bardzo niewielkich różnic w pozycjach wskazówek nie da się po prostu skasować, bo po prawidłowym nałożeniu wskazówek po wczesniejszym resecie, wskazówki i tak potrafią się rozjechać, wynika to z budowy mechanizmu i jego luzów. Niestety. W niektórych egzemplarzach Henio zdejmował i ściągał wskazówki kilka razy aby je idealnie zsynchronizować. W dodatku żeby było weselej po każdej operacji ściągnięcia wskazówek trzeba je wyrzucić do kubła i założyć nowe :-) . Mechanizm ten nie ma możliwości kalibracji wskazówek z poziomu przycisków. Oczywiście o tych serwisowych problemach dowiedziałem się jak już zamówilismy te słynne pół-mechaniczne mechanizmy. Każdy werk wychodzi na to ma jakieś swoje upierdliwości.

W Serii 3 Chrono wracamy do Miyoty ale pozbawionej wad z 1-wszej serii...bo to jednak solidne werki które można rozkręcić na najdrobniejsze części, VK64 - ma sporo nitów zamiast śróbek..przypomina pod tym względem trochę Etę G10, której się nie naprawia tylko po prostu wymienia.

Ale żeby była jasność ja każdy zegarek dwa razy oglądałem, więc bez przesady to co do Was poszło mieści się absolutnie w przyzwoitych normach. To zegarek za 500zl a nie za 1500zl. A Chronografem nikt chyba nie mierzy czasu Useinowi Boltowi na 100m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, taki mechanizm sobie wybraliście. Mój zegarmistrz okreslił go jako koszmar serwisowy :D .

Bardzo niewielkich różnic w pozycjach wskazówek nie da się po prostu skasować, bo po prawidłowym nałożeniu wskazówek po wczesniejszym resecie, wskazówki i tak potrafią się rozjechać, wynika to z budowy mechanizmu i jego luzów. Niestety. W niektórych egzemplarzach Henio zdejmował i ściągał wskazówki kilka razy aby je idealnie zsynchronizować. W dodatku żeby było weselej po każdej operacji ściągnięcia wskazówek trzeba je wyrzucić do kubła i założyć nowe :-) . Mechanizm ten nie ma możliwości kalibracji wskazówek z poziomu przycisków. Oczywiście o tych serwisowych problemach dowiedziałem się jak już zamówilismy te słynne pół-mechaniczne mechanizmy. Każdy werk wychodzi na to ma jakieś swoje upierdliwości.

W Serii 3 Chrono wracamy do Miyoty ale pozbawionej wad z 1-wszej serii...bo to jednak solidne werki które można rozkręcić na najdrobniejsze części, VK64 - ma sporo nitów zamiast śróbek..przypomina pod tym względem trochę Etę G10, której się nie naprawia tylko po prostu wymienia.

Ale żeby była jasność ja każdy zegarek dwa razy oglądałem, więc bez przesady to co do Was poszło mieści się absolutnie w przyzwoitych normach. To zegarek za 500zl a nie za 1500zl. A Chronografem nikt chyba nie mierzy czasu Useinowi Boltowi na 100m

 

Jak to taki "szit" to trzeba było wcześniej o tym pisać...bo narobisz sobie kłopotu :)

To co dla Ciebie jest przyzwoitą normą dla kogoś innego może być upierdliwością nie do zniesienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to taki "szit" to trzeba było wcześniej o tym pisać...bo narobisz sobie kłopotu :)

To co dla Ciebie jest przyzwoitą normą dla kogoś innego może być upierdliwością nie do zniesienia...

 

Kolego, nie szit tylko normalny kwarcowy mechanizm dedykowany do zegarków klasy budżetowej. Zwykle wkłada się go do zegarków 1500-2000zl , np. Autodromo czy Sturmanskie kwarcowe. I przeczytaj jeszcze raz uważnie co napisałem. O upierdliwości serwisowej mechanizmów dowiedzieliśmy się już przy ich montażu. Ja się dziele z wami informacjami serwisowymi ale od innych producentów w życiu tego byście nie usłyszeli. Uszanujcie to. To stosunkowo nowy mechanizm na rynku, poza zachwytami forumowiczów na całym świecie nie ma innych opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie szit tylko normalny kwarcowy mechanizm dedykowany do zegarków klasy budżetowej. Zwykle wkłada się go do zegarków 1500-2000zl , np. Autodromo czy Sturmanskie kwarcowe. I przeczytaj jeszcze raz uważnie co napisałem. O upierdliwości serwisowej mechanizmów dowiedzieliśmy się już przy ich montażu. Ja się dziele z wami informacjami serwisowymi ale od innych producentów w życiu tego byście nie usłyszeli. Uszanujcie to. To stosunkowo nowy mechanizm na rynku, poza zachwytami forumowiczów na całym świecie nie ma innych opinii.

QV - spoko spoko - szanuję te wiadomości... wiadomo, że nikt o wadach nie będzie się rozpisywać, a zwłaszcza producent. Bardziej się martwiłem o Ciebie, żebyś nie został zasypany reklamacjami gwarancyjnymi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV - spoko spoko - szanuję te wiadomości... wiadomo, że nikt o wadach nie będzie się rozpisywać, a zwłaszcza producent. Bardziej się martwiłem o Ciebie, żebyś nie został zasypany reklamacjami gwarancyjnymi ;)

 

O to się nie martwię. Pierwsza seria miała niższy wolumen zwrotów niż zegarki szwajcarskie które też swojego czasu sprzedawałem i dystrybuowałem. Widizałem w życiu juz wiele zegarków i to bardzo drogich, wiel użytkowałem, i szwajcarskie krzywe indeksy i włosy pod szkłami znam już bardzo dobrze :-)

Za idealną powtarzalnośc produkcji się płaci krocie..za to ludzie cenią Rolexa itd..zegarki przeciętne materiałowo ale bardzo powtarzalne głównie dlatego że sporą część wykonują już roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Za idealną powtarzalnośc produkcji się płaci krocie..za to ludzie cenią Rolexa itd..zegarki przeciętne materiałowo ale bardzo powtarzalne głównie dlatego że sporą część wykonują już roboty.

 

I tak znajdują krzywe, niecentrujące bezele.

Ja tam cenię twoją szczerość w tym wypadku!

A czemu wskazówek nie da założyć się ponownie ? Domyślam się, że otwór jest już rozjechany, ale zawsze jakoś zegarmistrzowie nie robili z tego powodu problemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak znajdują krzywe, niecentrujące bezele.

Ja tam cenię twoją szczerość w tym wypadku!

A czemu wskazówek nie da założyć się ponownie ? Domyślam się, że otwór jest już rozjechany, ale zawsze jakoś zegarmistrzowie nie robili z tego powodu problemu ?

 

Mam dobrego zegarmistrza, któremu udaje się tak delikatnie operować że nie trzeba w 60% przypadków zakładac nowych wskazówek i dotychczasowe pewnie się trzymają. Najgorzej jest z sekundą chrono - która po ponownym założeniu staje się luźna więc trzeba ją wymienić na nową. Nie wiem dokładnie dlaczego, mój majester mi tłumaczył ale nie pamietam.

Ten typ tak ma. Na pewno ośki sa inne niż w Miyotach, wiem bo musieliśmy z tego powodu zmienić modele wskazówek, które dla wprawnego oka sa inne niż w 1-wszej serii :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też już dzisiaj dotarł. W rzeczywistości żółtek wygląda lepiej niż na zdjęciach - kolor tarczy jest taki matowy. Przyciski chodzą elegancko, luma spoko świeci. U mnie wskazówka 24h działa dobrze. Sam zegarek nosi się wygodnie na ręku. Teraz z niecierpliwością czekam na VIS-a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:o Jakbyś ktoś chcial zielonego sprzedać po kosztach to biorę bo sasiad zobaczyl i zesral się z wrażenia


It's not Your music
It's not Your clothes
It's not Your favourite colour
It's Your watch that tells most about who You are!
---------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.