Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy Marcin mnie nie zabije za to co napisze ale uchyle rąbka tajemnicy i nowy projekt będzie miał coś wspólnego z Gwiezdnymi Wojnami i pewną znaną firmą zegarkową ze Szwajcarii. ;-)

Kombinujcie :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm zegarek zostanie zbudowany z resztek Gwiazdy Śmierci i co godzinę będzie sapał jak Darth Vader?  :lol:

Wersja a'la Bond z wbudowanymi bajerami jak np miecz świetlny byłaby niezła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jest problem, bo oba modele są fajne, każdy jest inny. Zdjęcia tych zegarków, które oglądałem na forum jednak nie są w stanie oddać szczegółów. Rendery, a rzeczywistość - to tak jak pisałem w jednym z postów - to dwa różne tematy ;)

 

Trudno się z Tobą nie zgodzić... Ja kupiłem niebieski, a kolega szary- trzymałem wczoraj w ręku oba. Oba także przymierzyłem i jak bardziej podobał mi się do tej pory niebieski to chyba najlepszym (nie ekonomicznie oczywiście :)) wyjściem jest posiadanie obu :D Mechanizm w porównaniu z seikowym na plus podobnie jak i dekielek z super grawerem i matowa wkładka bezela. Żeby nie było tak pięknie to jednak szczotkowanie bezela uważam za nietrafione. Połysk w zielonym mi bardziej pasował.

 

Nie wiem czy Marcin mnie nie zabije za to co napisze ale uchyle rąbka tajemnicy i nowy projekt będzie miał coś wspólnego z Gwiezdnymi Wojnami i pewną znaną firmą zegarkową ze Szwajcarii. ;-)

Kombinujcie :-P

 

Hmm myślałem sobie wcześniej, że coś al'a Zodiac Seadragon, który straszliwie mi się zawsze podobał, a teraz z tą "szwajcarskością' wyjechałeś... ;)

 

Mój niebieszczak:

 

14246109132362239350.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Marcin mnie nie zabije za to co napisze ale uchyle rąbka tajemnicy i nowy projekt będzie miał coś wspólnego z Gwiezdnymi Wojnami i pewną znaną firmą zegarkową ze Szwajcarii. ;-)

Kombinujcie :-P

 

Darth-and-Anakin-Sieko-Citizen-forum-Elv


World Wide Watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria 3, moje przemyślenia,wersja szara:

 

-wklęsłe totalizery dają sporo radochy, faza pięknie zrobiona, ładna rzecz

-nowy mechanizm ma ładniejszy datownik, mniejszy i zagłębiony - dużo lepiej prezentuje się niż w 2

-rozmieszczenie totalizerów w nowym werku szersze - lepiej wygląda

-datownik w nowym werku ładniej zmienia - nie trwa to półtorej godziny

-polerowany ring wewnątrz daje świetny efekt wizualny - jakby indeksy miały lumę, byłoby to w pełni wykorzystane, warto w 4 pomyśleć

-mniejsze wskazówki wyglądają lepiej

-szczotkowany bezel - wolę wersję polerowaną z 2

-nowy kąt bezela - imo bez różnicy

-insert bezela - dużo lepiej wygląda niz w 2 - mat prezentuje się świetnie

-pasek - mimo, że z dętki, lepszy niż w 2

-klamerka - fajny nowy akcent, z fazami na boku

-dekiel - świetnie wykonany, warto wykorzystać ten motyw, do zrobienia czegoś ciekawszego niż syrenka bonda ;)

 

IMO progres non stop, VC rządzi :D

 

vDdmun1.jpg

 

l4cblsI.jpg

 

I4cEbhS.jpg

 

GARgtn9.jpg

 

 

 

Imo super


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Dziękuję Filip za tą krótką recenzję!

Ja nie wiem dlaczego go nie mam :(

 

 

Ciekaw jestem na jaki pasek go wrzucisz?! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, to co myślicie o nowej kopercie dla Chrono, 44mm :

 

 

Rozkład tarcz chrono będzie podobny. Mechanizm zastosujemy prawdopodobnie szwajcarski Rondy lub ISA.

Cena zegarka 720zl dla forumowiczów, 800zł wolny rynek.

Na początek 300 kopert, 2 wariacje kolorystyczne, które zaprezentujemy w przyszłym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Ja już się zapisuję! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega popełniła błąd bo zrobiła biały pierścień wew tachy, co optycznie pomniejsza tarczę. Ale poprawimy błędy z lat 70tych :-), ten pierścień musi być w bazowym kolorze tarczy wtedy dużo zyskuje ogólna optyka zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie można zostawić mechanizmu i dwóch tarcz chrono ? 3 tarcze to już nie to samo...

 

Napaliłem się jak szczerbaty na suchary ale teraz mnie zmartwiłeś :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nowym projekcie piszę, stronę wcześniej mówili że te 100 kopert poszło się tam hen daleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, to co myślicie o nowej kopercie dla Chrono, 44mm :

 

Na początek 300 kopert, 2 wariacje kolorystyczne, które zaprezentujemy w przyszłym tygodniu.

100 ostatnich kopert zniszczono, powstało 300 :) Cud Panie.

QV, a może jakiś inny pomysł jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że nie bardzo pasuje ? No tak wyklepmy kopie Rolexów...paru powiesza psy, 1000 osób zamówi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koperta będzie kopią tej "omegowskiej" to na łapie będzie się układać do bani bo dekiel jest mocno niżej niż "uszy" (o ile można tutaj mówić o uszach) koperty 44mm średnicy a od ucha do ucha 51mm jak do tego się doda kształt koperty to... słabo to widzę i choć lubię duże zegarki.  

 

IMG_3713_l.jpeg

 

 

Edit:

 

To już bardziej w coś takiego bym szedł :

 

 

e555faca4f1ebb88c3489ee5fa5553cb.jpg

 

albo tak:

 

Omega-145.024-Jedi.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to by trzeba trochę pogmerać przy tej kopercie, bo teraz imo za dużo stali, za mało treści ;) Tu np. dla porównania w nieco podobnej kopercie:

 

$_1.JPG

 

$_1.JPG

 

widać, ze tarcza i szkło zajmują większą powierzchnię stosunkowo (zegarek też ma 44mm). Także jeśli koperta ma być robiona od podstaw to można wszystko, więc ja bym proponował ująć trochę ciężkości ;)

 

...ale ogólnie ja byłbym jednak za chrono z klasycznymi uszami dla odmiany.

 

1123.1L.jpg

 

BreitlingTopTimeChronograph.JPG

 

pre-c-cover.jpg

 

james-bond-watch-rolex-6238-pre-daytona-


World Wide Watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że chrono z klasycznymi uszami na rynku trochę jest....

Nie lubię jajkowatych kopert, dlatego zaproponowałem kopertę z dość rzadkiej wersji Omegi, która jest ciekawym połączeniem ostrych sześciennych kształtów i HELMET case. Jest bardzo męska i tool-watchowata. U nas będzie zapewne cieńsza ponieważ nie pakujemy do niej grubego mechanika ale kwarca, więc ok 3mm można zejść względem oryginału. Co do układania się na nadgarstku to takie koperty bez usszu mogą być nawet płaskie jak deska poniewaz pasek lub bransoleta od razu po wyjściu z koperty  moga iść pod ostrym kątem i okalać nadgarstek.

Jestem dobrym praktykiem w tym względzie i mam na uwadze komfort. Obawy o to są zapewniam bezpodstawne, a tego typu koperta będzie bardzo dobrze leżeć nawet na nadgarstkach 16cm. To jej główna zaleta - stosunkowo optycznie duży zegarek ale komfortowy. Zadowolone będą obie grupy użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pomysł koperty jest świetny. Zegarek będzie wyjątkowy. Ale z dwoma tarczkami chrono był by bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że chrono z klasycznymi uszami na rynku trochę jest....

 

Kwarcowych, z porządnym designem w przystępnej cenie? Nie znam - a trochę znam ;) Chyba, że modówki jakieś, ale tego nie biorę pod uwagę. ;P

 

A Seamaster nie jest zły, ale dla mnie to zbyt mocny klocek. Same kanty mi nie przeszkadzają,  jakby go nieco odchudzić, zwiększyć średnicę szkła - to mogłoby fajnie wyglądać. :)


World Wide Watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.