Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kwiatek

Z tymi paskami to przecież zawsze jest problem i taka (bezsensowna) dyskusja wraca co jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Buty w sklepach też mają być tylko 42, bo tyle nosisz?

 

Rozmiaru buta nie wyregulujesz. Jeśli pasek jest ustawiony tak, że na środkową dziurkę zapnie się średni nadgarstek czyli 17cm to spokojnie da się nosić ten zegarek na nadgarstkach 15.5-19cm.

Takie życie, że jak jesteś XXXL to też ci trudno kupić spodnie w sieciówce.

 

przedłużona lub skrócona wersja paska to 600-1000 dolarów 

 

QV - nie sądziłem, że zmiana rozmiarówki paska wiąże się z takimi kosztami. Sądziłem, że jest wręcz odwrotnie - że to będą jakieś grosze. No cóż, trudno.

Kwestia paska jest tu dla wielu istotna, bo robisz paski będące niejako przedłużeniem zegarka. Trudno nawet coś takiego odtworzyć u forumowych producentów, czy Pattini. Pasek w żółtym chrono był dwukolorowy, z kolorem żółtym widocznym w perforacji. 

Pasek w VIS też będzie nietypowy, Formmeister to znowu cordovan. Zawsze szkoda płacić cenę zegarka a potem głowić się nad dobraniem czegoś co wygląda tak fantastycznie jak oryginał.

QV sam robisz sobie tymi świetnymi paskami problemy. Inni producenci - nawet w drogich zegarkach- daja często paski takie sobie. Nie żal tego wyrzucić do kosza. U ciebie każdy element jest dopracowany na maksa, stąd później żale wielu ludzi, że nie mogą takiego dzieła podziwiać na ręku w całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może niech 4 wersja chrono będzie bez paska, każdy sobie później jakoś poradzi z paskiem wg własnego "widzimisię"  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedłużona lub skrócona wersja paska to 600-1000 dolarów w Chińskiej fabryce za tzw tooling czyli nowy wykrojnik. Nie licze ksoztu pojedynczego samego paska, to jest tylko koszt oprzyrządowania do produkcji tego samego paska ale w innym rozmiarze.

Dla 10% klientów ile trzeba by wyprodukować takich pasków ? paręnaście sztuk. 1000USD podzielcie przez paręnaście sztuk. Jak zapłacicie to nie ma problemu ;-)

 

 

No ale tu macie rozwiązanie  jak na dłoni, hmm...powinienem napisać na przegubie :D

Mniejsze lub większe przeguby mogą opłacić w/w koszty i sprawa jakby to rzec,będzie rozwiązana wysoce polubownie ;)

A tak na serio to jednak "ogół" wyznacza standardy więc mniejszość nie ma siły, musi się dopasować.

pozdr.

R/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najładniejszy ...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idealne rozwiazanie dlugosci paskow wg od dawna przyjetej zasady:

sprzedawac na bransolecie bo zawsze sie powinno kupowac na bransolecie

a pasek mzna sobie dokupic we wlasnym zakresie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) zacnie. Muszę przyznać, że bardzo klimatyczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Kurcze, też fajny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny :) Ale QV proszę powiedz:

-kiedy render sporta?

-bezel mamy teraz z podziałką w poziomie- on będzie całkiem na płasko czy bez zmian?

- nie dasz się namówić na polerowane boki bezela? :( Szczotka w 3 serii mi się nijak nie podoba... Tak wiem, wiem wszystkim nie dogodzisz.

Koronka zaczyna zyskiwać w moich oczach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faaaaajny! Sport też będzie wyrenderowany? Bo pewnie będzie dylemacik :(


World Wide Watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co on tam ma napisane na tarczy? Chronograf s. 5 - seria piąta?


World Wide Watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa propozycja - inna niż wszystkie dotychczasowe...

 

 

- nie dasz się namówić na polerowane boki bezela? :(

Rysował się będzie okrutnie jak będzie polerowany ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się tego rendera... zapisałem się na wersję Kosmos i jak Sport będzie na wypasie to będę musiał kupić dwie sztuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysował się będzie okrutnie jak będzie polerowany ;)

 

No nie gadaj ;) Wiadomo, ze polerowane części szybciej łapią ryski, ale też łatwiej się ich potem pozbyć. Nikt na to w 1 i 2 serii nie narzekał, a polerowane IMO wygląda ładniej. Szczotkowany bezel w moim niebieskim  wygląda jakby był od innego zegarka, ale to moje odczucie... Niemniej- dziękuję Ci za to, że odpowiedziałeś na mojego posta, bo QV mnie skutecznie ignoruje :D A może :(:angry: Nadal jednak pozostaje mi kwestia nachylenia wkładki bezela bo nie daje mi to spokoju. Przy takim nadruku jak w nowej wersji chyba musi ona być na płasko, żeby to dobrze wyglądało czy mi się wydaje? Nigdzie nie widziałem żadnej informacji nt zmian w tej materii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego bronza to bym wzion :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już nie wiem kosmos czy bronZ ;-)

 

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie gadaj ;) Wiadomo, ze polerowane części szybciej łapią ryski, ale też łatwiej się ich potem pozbyć. Nikt na to w 1 i 2 serii nie narzekał, a polerowane IMO wygląda ładniej. Szczotkowany bezel w moim niebieskim  wygląda jakby był od innego zegarka, ale to moje odczucie... Niemniej- dziękuję Ci za to, że odpowiedziałeś na mojego posta, bo QV mnie skutecznie ignoruje :D A może :(:angry: Nadal jednak pozostaje mi kwestia nachylenia wkładki bezela bo nie daje mi to spokoju. Przy takim nadruku jak w nowej wersji chyba musi ona być na płasko, żeby to dobrze wyglądało czy mi się wydaje? Nigdzie nie widziałem żadnej informacji nt zmian w tej materii.

 

Pewnie dlatego, że sprzedajesz niebieskiego. Obraził się chłopak =D apropo obrażania, brązowy nie w moim klimacie, kosmos zacny, panda pewno też kozak będzie. A nóż do czerwca odłoży się trochę gotówki... Po co wchodziłem na to forum? Choroba jednak postępuje =(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się zdecydować, ale raczej kosmos najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 12xu

Fajna wersja ale ja zostaję przy Kosmosie i Pandzie

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać ,że ten brązowy ładny jeżeli chodzi o grafikę .Trochę tam się dzieje na tarczy i może ta tarcza jest ciut za mała do niego? I chyba ciut za mało kontrastowa jeżeli chodzi o czytelność indeksów . Skoro do Moscow Classic znalazło się 50 chętnych , może warto pomyśleć o większej Vratislavii takiej jak ta brązowa i/lub inspirowanej zegarkami Zodiac? Z kopertą w uszach 22mm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać ,że ten brązowy ładny jeżeli chodzi o grafikę .Trochę tam się dzieje na tarczy i może ta tarcza jest ciut za mała do niego? I chyba ciut za mało kontrastowa jeżeli chodzi o czytelność indeksów . Skoro do Moscow Classic znalazło się 50 chętnych , może warto pomyśleć o większej Vratislavii takiej jak ta brązowa i/lub inspirowanej zegarkami Zodiac? Z kopertą w uszach 22mm. 

 

Tyle, że to już wtedy nie będzie VINTAGE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.