Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem jednak zrezygnować z wypełnienia luminovą indeksów. Będą za to miały kształt schodka przechodzącego w pochylnię.

 

Grafiki 3D można spodziewać się pod koniec przyszłego tygodnia.

 

Brzmi groźnie :P, ale to dobrze. Jak pisali już koledzy, luma na indeksach w tym projekcie to zbędne ryzyko, że producent coś popsuje.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło fantastycznie. Gratulacje Panowie :), ale szczególne gratki dla kierownika proejktu, QV, pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również gratuluję. Panowie a co powiecie żeby parciak był tego typu jak ten GG z klamrą i dzielony żeby dekiel było widać w zegarku:

 

ayNS7fy.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron wcześniej była o tym dyskusja i większość zadecydowała, że ma być NATO.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można się jeszcze zapisac na ten zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron wcześniej była o tym dyskusja i większość zadecydowała, że ma być NATO.

Wiem sam głosowałem :) Ale QV trochę inny pokazywał dlatego wrzuciłem :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także byłem za takim paskiem bez zasłaniania dekla...ale większość zadecydowała że NATO.

 

Emre - mozna na listę rezerw. Poczytaj inne tematy dotyczące tego projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tarcza w naszym zegarku ma być błyszcząca czy matowa ???

Co myślicie o zastąpieniu paska NATO, nylonowym paskiem z tradycyjnym zapięciem ? Montowanym tradycyjnie ( trzeba zdjąć teleskopy ) ??

 

 

Jestem za dwuczęściowym nylonem, nie cierpię tych kokardek w nato - jeśli już to można pójść na kompromis i zrobić prostsze zulu bez przekładki.

 

 

ahh, doczytałem, że już klamka zapadła - no trudno :(


World Wide Watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za dwuczęściowym nylonem, nie cierpię tych kokardek w nato - jeśli już to można pójść na kompromis i zrobić prostsze zulu bez przekładki.

Iks jak nie to kupniemy jakieś pomarańczki :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkich nie zaspokoimy. przykro mi. Pasek będzie mięciutki więc przekładka nie powinna "boleć"

 

Mnie nie boli, że ona jest sztywna, tylko ta kokardka z boku łapy jest kompletnie niesymetryczna i wygląda jak 1/2 D zza K :D Ale spoko - biorę to co jest - nie doczytałem po prostu wcześniej, ze już klamka zapadła, wątek mi się otworzył na ostatnim nieprzeczytanym poście i myślałem, że to świeżynka ;)


World Wide Watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem doskonale o jaką kokardkę Ci chodzi. Ona wygląda paskudnie w grubych i sztywnych NATO. W cieńszych i polyestrowych praktycznie będzie na płasko. Wiem bo mam oba rodzaje pasków NATO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to kiepski pomysł, bo pewnie podniesie koszty, a przypominam, że to projekt budżetowego zegarka. Większość opowiedziała się za NATO i taki pasek zdaje się, że już został zamówiony. Nie będzie natomiast żadnych przeszkód, aby każdy, komu NATO się nie podoba mógł sobie kupić inny pasek we własnym zakresie.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem za dzielonym, może dwa paski do zegarów zamówić .... ?

 

Było ustalone i "przyklepane" że ma być NATO... Idę o zakład że każdy z Was ma u siebie w szufladach przynajmniej kilka pasków, więc pewnie problemu z wymianą nie będzie, a jak ktoś nic stosownego nie ma to... może się zaopatrzyć drogą kupna w to co lubi... Nie ma co kombinować...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem jednak zrezygnować z wypełnienia luminovą indeksów. Będą za to miały kształt schodka przechodzącego w pochylnię.

 

Grafiki 3D można spodziewać się pod koniec przyszłego tygodnia.

Trochę szkoda lumy indeksów, ale jeśli istnieje realne ryzyko krzywego nałożenia to faktycznie lepiej z niej zrezygnować niż później się denerwować krzywiznami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że niektóre posty to lanie wody...Panowie i Panie przecież już praktycznie wszystko zostało powiedziane. Projekt jest Super i jeśli jakieś niuanse zostaną dopracowane przez QV to miałbym wiarę że ma On doświadczenie i wyczucie żeby ostatecznie dopracować formę tak by spełniała oczekiwania większości z Nas.

No cóż. Co by nie mówić nie mogę się doczekać tego chrono na ręku.

Pozdrawiam wszystkich "współudziałowców" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh, będę musiał za te wysokie indeksy zapłacić extra :/ bo forma kosztuje. Trochę mnie wpienili kitajce.

 

Zaktualizowane indeksy:

 

nOWE%20INDEKSY.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wygląda to super :).

Cenią się Chińczycy tylko żeby z dokładnością też byli tacy skrupulatni.

Widzę, że indeksy urosły pod maxa - 0,7mm. Mi to pasuje bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuję ich po-szantażować, żeby nie płacić extra za formę, ale wątpię , że coś ugram. Generalnie standardowo robi się indeksy 0,3mm wtedy są wliczone w cenę tarczy. Wysokie indeksy niestety wymagają specjalnej nowej formy która kosztuje. A koszt tej formy producent bierze na siebię jak się zamówi 1500 zegarków :lol:

 

PS. Zastanawiam się czy jeszcze im nie ułatwić pracy i tych pomarańczowych pól nie zrobić tej samej szerokości co indeksy. Wtedy łatwiej będzie im je równo przykleić. Ale obawiam się, że poszerzenie tych pomarańczowych pól spowoduje że optycznie projekt stanie się zbyt ciężki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, wygląda to dobrze. To słuszna decyzja, żeby odpuścić lumę na indeksach, nawet jeśli będą standardowe, choć takie wysokie byłyby i ładniejsze i bardziej w klimacie vintage.

 

Natomiast, nie pamiętam, czy już to pisałem, ale z całej tej grafiki najbardziej podoba mi się "special edge". Już nie mogę się doczekać, jak to zobaczę :D :D :D


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy jeszcze im nie ułatwić pracy i tych pomarańczowych pól nie zrobić tej samej szerokości co indeksy. Wtedy łatwiej będzie im je równo przykleić. Ale obawiam się, że poszerzenie tych pomarańczowych pól spowoduje że optycznie projekt stanie się zbyt ciężki.

 

Zgadzam się z Tobą poszerzenie pomarańczowych indeksów zepsuje efekt. Poza tym nie wiem jak technologicznie ogarniają klejenie indeksów, ale gdybym ja miał coś takiego robić to przygotowałbym sobie szablon pozycjonowany na okienko daty z otworkami na indeksy i nie ma problemu ze nie trafisz w dobre miejsce na tarczy. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą poszerzenie pomarańczowych indeksów zepsuje efekt. Poza tym nie wiem jak technologicznie ogarniają klejenie indeksów, ale gdybym ja miał coś takiego robić to przygotowałbym sobie szablon pozycjonowany na okienko daty z otworkami na indeksy i nie ma problemu ze nie trafisz w dobre miejsce na tarczy. :)

 

No widzisz dla mnie także jest to absolutnie wykonalne :-) Ale dla niektórych nie jest to oczywiste. Chyba założymy własną fabrykę :-) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fabryka to za dużo, ale małą montownie żeby złożyć 300 fajny zegarków :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.