Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

QV a mozesz pokazac jak bedzie wygladala druga wersja kolorystyczna, czy to nadal tajemnica? ;)

 

Za tą nieprzyzwoitą ciekawość nawiedzi Cię dziś w nocy Licho. Wszystko co nie jest powiedziane jest tajemnicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda obiecująco. Z niecierpliwością czekam na tego sampla  :rolleyes:


Strela Chronograph, Casio DW-5600E, Stowa Flieger LE, Atlantic Worldmaster, Schamburg Conceptum, Omega Seamaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym, więc się odezwę :D  Uszy wydają mi się zbyt krótkie, co może powodować problemy z wpięciem grubszych pasków (np. hand made).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na renderach jest wg mnie coś nie halo z pusherami. Są większe od wcięć, co będzie oznaczało że:

A ) może się ich nie dać wcisnąć

B ) przy realizacji ktoś zaburzy proporcje (B1 zwiększy wcięcia / B2 zmniejszy pushery).

 

Widać to szczególnie na drugim renderze. Albo mnie już wzrok myli całkowicie. 

 

Druga kwestia dotyczy koronki. Pewnie w realu będzie lepiej, ale z renderów to wynika że może być ją ciężko złapać żeby zegarek nakręcić ustawić godzinę.Od góry jest bezel, na dole MOŻE da się paznokieć wsadzić. Z boku schowany we wcięciu. Nie znam się na tych pre-projektach i ich szczegółowości, ale to chyba miał być jakiś CAD. Może się czepiam, ale tata mnie uczył, że łatwiej kijek cienko strugać, niż go potem pogrubasić :)

 

Wystający bezel wg mnie może zbyt nawiązywać do nurków, aż się prosi żeby nim kręcić. Ale to akurat szczegół. W realu może lepiej wyglądać z bezelem wystającym za kopertę niż wyrównanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chorwat ma rację. Nie zwróciłem na to uwagi.

 

 

Reszta wygląda OK.

 

 

 

A pizatym myślę, że reszta OK.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w realu nikt nie zrobi pusherów większych od wcięć ( bo jaki miało by to sens ?? ). A jak zrobią to będą poprawiać.

Koronkę powiększyliśmy tam aby wystawała nieco u góry nad kopertą. Nie powinno być kłopotów z operowaniem nią. Poza tym to kwarc więc sięgać do niej będziemy bardzo rzadko....dobrze prawię ??? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym pushery w kwarcu mają maluteńki skok, więc te wycięcia to i tak pic na wodę. Koperta to adaptacja z Mechanika a tam pushery wykonują znacznie większy ruch wgłąb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że bezel nie powinien wystawać między uszami. Jak ktoś zauważył, to nie diver! Poza tym, podpisuję się pod wątpliwościami co do koronki. Reszta wydaje się ok.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel wystaje tylko na przedostatnim renderze, na pozostałych wygląda ok.... Ja z kolei podpisuję się pod wątpliwościami Chorwata. Wymiarowane rysunki zapewne rozwiałyby takiE wątpliwości. 


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Wyraźnie wystaje także na 3 i 5. Ja bym to zmienił.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel wystaje na każdej grafice gdzie go widać i moim zdaniem żeby było ok to trzeba kopertę "wyciągnąć" o około 2mm lug to lug. To znowu zmieni (minimalnie ale jednak) proporcje zegarka. Hmmm...
Z drugiej strony wystający bezel też nie bardzo.
No nie wiem ;)

Edit

Prawda, że pomogłem? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra cofniemy ten bezel bo stękacie za dużo :P

Cofniemy? Możesz jaśniej?

Jak nie to ostrzegam, że jeszcze postękam a i innych namówię :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie będzie wystawał. Co tu do rozumienia :P. Zmniejszy się o jakieś 0,3mm jego średnicę to nie będzie wystawał.

Chociaż ja uważam, że to wyimaginowany problem bo tyle co wystaje na głębokość moletowania tegoż bezela to śmiech na sali.

 

Zapytałem także producenta czy może zrobić wewnętrzną powierzchnię koperty polerowaną, tak aby przestrzeń pomiędzy tarczą a szkłem tworzył polerowany pierścień. Zawsze to taki smaczek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tych pojękiwań i postękiwań nad bezelem, dawać tak jak jest, a nie grymasić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkować, coby na wakacje miał szansę zaistnieć :)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra cofniemy ten bezel bo stękacie za dużo :P

Super. No to czekamy na sampel. A pomysł z polerowanym pierścieniem tez ok - w Squaleu wyszło swietnie.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tą nieprzyzwoitą ciekawość nawiedzi Cię dziś w nocy Licho. Wszystko co nie jest powiedziane jest tajemnicą.

Ciekawy swiata jestem po prostu  -_-


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka bydzie wysokość koperty ?????


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że bezel nie powinien wystawać między uszami. Jak ktoś zauważył, to nie diver! ...

W Tagu Carrera też wystaje. A to nie diver.

I IMO wygląda super.

Ja bym zostawił.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem za tym zeby nie ruszac bezla, IMO dobrze to wyglada


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już poszło info żeby cofnąć. Podziękujcie kolegom którzy stękali :P

Koperta będzie miała 12mm ale wysłałem jeszcze zapytanie czy to z deklem liczone. Poprosiłem także o z wymiarowane grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zaufajcie słusznej koncepcji. Będziecie zadowoleni :D


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.