Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

przykład Atlantica - koperta 41x43mm, ucho u góry ma 4,5mm długości...pasek rally -  moim zdaniem 4mm

q9py.jpg

nvq7.jpg

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Sens projektu to vintage'owe chrono. Nie ma w nim miejsca na solidne "kajdany" czy PAMowate pachy. Po tool watche i divery zapraszamy do innej bajki :-)

Paskowi zwolennicy niech wezmą pod uwagę dolną krawędź koperty na styku z deklem. W wielu zegarkach (chociażby Seamaster 300M) pomimo odległości 3-4 mm teleskopu od koperty nie da się włożyć nieoryginalnej gumy czy grubszego paska przez rant koperty/dekla. Dlatego w niektórych zegarkach rant koperty jest zfazowany (zeszlofowany 3-4 mm po skosie) na jakieś 3/4 rozstawu uszu.

Rant koperty jest zeszlifowany w centrum nie po to aby dało się założyć pasek ale po to aby przy zginaniu go nie ocierał o ostrą krawędź koperty i tym samym nie niszczył się...czytaj po jakimś czasie przetarł i w efekcie nastąpiła by zguba zegarka.

Edited by QuadrifoglioVerde

to co jednak 4mm ??? Jak ktoś ma zegarki o podobnych kopertach to niech weźmie miarkę i sprawdzi jaką długość mają uszy  ???

dzisiaj juz nie mam mocy ale jutro po południu to zwymiaruje dokladnie - wypne pasek i rozrysuje

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

plus minus 0,5mm ..po 2 lampkach wina :D

v1dr.jpg

Czyli żydowskim targiem 3,5 ?  ;)

www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

sfrog ja się tam z Tobą targować nie będę  :D

www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Czy dobrym pomysłem byłoby założenie mesha do niego? Myślę, że wyglądałby fajnie. Czy mesh by się zmieścił do tych wymiarów? Pozdrawiam.

Cztery milimetry to nie będzie jakaś tragedia, nie powstanie dziura bez dna :)

A zawsze lepiej mieć alternatywę, niż nie mieć.

Założenia, że ma być tylko na nato, lub cienki pasek, że coś tam nie pasuje są zgubne.

Każdy będzie miał prawo założyć, co mu się podoba i nie widzę powodu do niepotrzebnego ograniczania.

Nie róbmy scen, że 4 mm to będzie przepaść...

Uwierzcie, że teoria na styk w praktyce często jest nie potwierdzana ;)

Także cztery milimetry w/g mnie będzie OK :)

ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

Tez mi sie wydaje ze 4 będzie ok

dobra dostałem poprawione rysunki tech. gdzie jest już 4mm oraz dziurka bliżej krańca ucha. Wkleję Wam do porównania jak było przedtem a jak jest teraz za chwil kilka.

Trochę dużo tych chwil  ;)

life is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas

Trochę dużo tych chwil  ;)

Odechciało mi się. trochę za dużo zachodu bo musiałbym wyciąć najpierw z pdf. Generalnie projekt został zaakceptowany i dałem zielone światło do produkcji. Pozostaje cierpliwie czekać.

Generalnie projekt został zaakceptowany i dałem zielone światło do produkcji. Pozostaje cierpliwie czekać.

No i dobrze... :)

:)

... projekt został zaakceptowany i dałem zielone światło do produkcji. Pozostaje cierpliwie czekać.

Czy dobrze rozumiem, że będą produkować już zegarki?

Czyli za około miesiąc już będą?

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

A miałem nadzieję.

Nic. Trzeba się uzbroić w cierpliwość.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

A tak sobie naiwnie zapytam... :) Jest szansa że projekt zostanie zamknięty w tym roku? Czy raczej nikłe są tego nadzieje?

A tak sobie naiwnie zapytam... :) Jest szansa że projekt zostanie zamknięty w tym roku? Czy raczej nikłe są tego nadzieje?

Zawsze jest szansa.... Ciężko powiedzieć na tym etapie. Dużo powie nam Sampel...czy będzie coś do poprawki czy nie.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.