Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

minesota166

Co to za Patek??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych forumowiczow

 

Mam pytanie zostalem wlascicielem zegarka

Probuje zdobyc wiecej informacji co to jest za zegarek .

Wiem ze jest to Patek z okolo 1850 na rynek Brazylijski (wtedy chyba jeszcze kolonia )ale nic wiecej nie wiem .

Czy ktos z szanownych forumowiczow moze ma jakas wiedze na temat tego zegarka .

 

Pozdrawiam

 

Minesota

post-41867-0-52886500-1368266600_thumb.jpg

post-41867-0-70321300-1368268658_thumb.jpg

post-41867-0-91490100-1368268953_thumb.jpg

post-41867-0-32937500-1368268976_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu uwazasz ze to Patek?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na deklu jest sygnatura pp

... no jest to takze pytanie czy to jest prawdziwy pp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia tarczy posiadasz?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrz od ktorego kupilem () posiada calkiem duza kolekcje Patkow .

Zapewniel mnie ze to 100% zegarek Patek Philippe.

Juz troche zegarkow od niego kupilem i mam nadzieje ze mnie nie wpusicl w maliny.

post-41867-0-74623500-1368277898_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakas prowokacja? Nie upewniles sie ze kupujesz Patka i pytasz po fakcie na forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało wiem na temat wczesnych zegarków Patka, ale jakoś mało w tym zegarku przesłanek świadczących o tym, że to Patek.

Być może tak jest - widywałem nieraz zegarki z podobnymi, prostymi i nieznakowanymi werkami opisywane jako wczesne patki, ale czy na pewno tak jest?


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest Pateck? Bo też takowe widziałem.

To raczej nie jest Patek Philippe ponieważ pan Philippe wniósł do spółki remontoir, a ten jest zwykły kluczykowcem.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest Pateck? Bo też takowe widziałem.

To raczej nie jest Patek Philippe ponieważ pan Philippe wniósł do spółki remontoir, a ten jest zwykły kluczykowcem.

 

Masz na myśli Patek czy Pateck? Bo Pateck to były podróbki Patka z epoki ;). Swoją drogą, to przecież od momentu rozpoczęcia produkcji mechanizmów z remontoirem nie musieli chyba od razu zrezygnowac z kluczyka. Chyba że akurat w PP tak było :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzieki bardzo za wszystkie odpowiedzi

Zegarek kupilem od zegarmistrza z ktoryw wspolpracuje i mam nadzieje ze nie chce ze mna zakonczyc wspolpracy .

na internecie znalazlem sporo bardzo podobnych. np

http://www.bogoff.com/pocket/5993.html

Poniewaz nie jestem expertem postanowilem zapytac sie Was poniewaz cenie wasza wiedze .

wszystkie patki ktore znalazlem podonbe do mojego sa prawie identyczne

brak opisu mechanizu cyferblat bez opisu czy nawet podobny wzor z niebieskiego albo zielonego materialu co nie dowodzi ze jest to Patek

owszem jest sygnatura na wewnetrznej stronie dekla PP .

Czy ktos slyszal o zegarkach patka na rynek Brazylijski przed Gondolo ?

 

Dzieki Wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ten to juz nowszy (pozniejszy )model z unowoczesnieniami od Philippe.

Bodajze pierwszy zegarek bez kluczyka (nie wliczajac kilku experymentalnych egzemplazy) jesli sie nie myle - prosze o korekte.

Nakrecany koronka

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przupuszczam że w firmie, ze strony która podałeś bedą na siłach ocenić co to za zegarek i czy to PP.

Niewapliwie będzie to kosztować, ale wiedza i fachowa porada są w cenie na całym świecie.

I będziesz miał pewność co posiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patek w początkowym okresie swojej działalności nie robił tylko "wypasionych" zegarków dla bogatej klienteli, tak że zegarek może być oryginalny, ale ze zdjęć nie da rady orzec na 100%, ani na tak, ani na nie, choć wszystko wygląda OK. Pewność może faktycznie dać tu tylko ekspertyza firmy.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche to wszystko dziwne...[w mojej ocenie]sam kiedyś kupowałem zegarek tej manufaktury-ale przed zakupem zasięgałem rady na forum,przez kilka tygodni wertowałem wszystkie dostępne zródła wiedzy na temat zegarka etc.

Kupiłeś zegarek w "ciemno?",i choć na forum nie mówimy o kasie ;) ,to moze cena jaką zapłaciłeś od posiadacza "sporej kolekcji Patka"da odpowiedz co do oryginalności......przynajmniej połowiczną :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche to wszystko dziwne...[w mojej ocenie]sam kiedyś kupowałem zegarek tej manufaktury-ale przed zakupem zasięgałem rady na forum,przez kilka tygodni wertowałem wszystkie dostępne zródła wiedzy na temat zegarka etc.

Kupiłeś zegarek w "ciemno?",i choć na forum nie mówimy o kasie ;) ,to moze cena jaką zapłaciłeś od posiadacza "sporej kolekcji Patka"da odpowiedz co do oryginalności......przynajmniej połowiczną :)

 

Witam

 

To wszystko jest wbrew pozormo proste.

Jak kupujesz i placisz normalna cene to mozesz czekac

ale jak liczysz ze moze to jest twoje zegarkowe "lotto" (wygrywasz albo nie ) albo po prostu cos ci sie podoba .

 

to czasami decyzje podejmuje sie na podstawie zdjec i zaufania do sprzedajacego

Tak na marginesie ..ciekawa historyjka z zycia

 

Znalazlem na ebay fajnego patka/czapka z kosiuszka .. zastanawialem sie 2 godziny czy wziac ..... juz go nie bylo .

Teraz sprzedal sie za X razy wiecej na allegro.

Gdybym sie nie zastanawial mial bym fajnego patka w kolekcji i to byly tylko 2 godziny

 

Co do ceny to ...... podoba mi sie ten zegarek i nawet jak nie jest Patek to i tak byl wart swojej ceny .

Kawal niezlej historii

 

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To wszystko jest wbrew pozormo proste.

Jak kupujesz i placisz normalna cene to mozesz czekac

ale jak liczysz ze moze to jest twoje zegarkowe "lotto" (wygrywasz albo nie ) albo po prostu cos ci sie podoba .

 

to czasami decyzje podejmuje sie na podstawie zdjec i zaufania do sprzedajacego

Tak na marginesie ..ciekawa historyjka z zycia

 

Znalazlem na ebay fajnego patka/czapka z kosiuszka .. zastanawialem sie 2 godziny czy wziac ..... juz go nie bylo .

Teraz sprzedal sie za X razy wiecej na allegro.

Gdybym sie nie zastanawial mial bym fajnego patka w kolekcji i to byly tylko 2 godziny

 

Co do ceny to ...... podoba mi sie ten zegarek i nawet jak nie jest Patek to i tak byl wart swojej ceny .

Kawal niezlej historii

 

Pozdrawiam wszystkich

Ok,rozumiem.

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez tjutnia
      Witam,
       
      jestem zdecydowany na zakup zegarka Patek Philippe 5205G. I tu proszę o pomoc. Gdzie się udać w celu zakupu ? W salonie w Genewie czas oczekiwania na zakup tego modelu wynosi 3 miesiące - co nie jest problemem,  jednak wobec aktualnego kursu franka i dość niskiej zniżki (6%) udzielanej przez oficjalny salon nie jest niczym specjalnym (zegarek jest dostępny ale jako że nie jestem członkiem muszę niestety zgodnie z zasadami akurat w przypadku tego modelu odczekać aby go kupić).
      Proszę o pomoc i sugestie z góry bardzo dziękuje.
       
    • Przez w8mp
      Witam !
       
      Jestem w trakcie finalizacji kupna przedstwionego na zdjęciach zegarka. W związku z tym, że sprzedajacy nie posiada dokumentów potwierdzajacych autentyczność przedmiotu proszę o szanownych furmanowiczów o swoje opinie dotyczace tego zegarka. Proszę też o informację gdzie i jak uzyskać certyfikat autentyczności zegarka. Poozdrawiam;
       
                                             


    • Przez Tombre
      Witam ,
      Mam pytanie czy jest to orginalny zegraek Patek Philippe?
      Podejrzewam ze nie ale zawsze warto zapytac.
        
      Dziekuje za odpowiedz jesli ktos znajdzie czas.
       
      POZDRAWIAM


    • Przez bartollinho
      Co to za model i jak dobra podróbka / replika?



      08475F88-A020-4CB7-9B10-23F5F2FAB1FC.MOV
    • Przez Sebix
      Witam, na początku chciałbym wszystkich serdecznie przywitać, proszę o informacje na temat tego zegarka:
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/ar3Lse8Cod~5ypwjQGzTzNOYgpPUI8https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/OrYz2eI_kf4eNuS~7j6G~WrN4fttdShttps://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/TcWaSmSM2AANYYjJCLNI2cXQssHi80 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.