Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Balth

Smiths de luxe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Balth

Wpadł mi w ręce taki o to zegarek. Jako, że zazwyczaj poszukuję rusków to nie bardzo wiem, co z tym fantem zrobić. Proszę Was o pomoc w uzyskaniu jak najwiekszej ilości informacji :) Chciałbym się dowiedzieć czegoś o firmie, może o przybliżonej dacie wyprodukowania zegarka. Wartość mnie nie interesuje, natomiast interesuje mnie, czy według Was, warto bawić się w jego czyszczenie, łącznie z tarczą, kupno szkła i tak dalej.

Dziękuję z góry za wszystkie pomocne informacje :)

 

image.jpg

 

sm2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Firma Smiths to marka powstala w Coventry w UK w roku 1932 o ile dobrze pamietam.

Produkowala ona szeroki asortyment zegarkow i zegarow wszelkiej maści. Od zegarkow narecznych, poprzez zegarki podrozne, kominkowe, okrętowe i ścienne. Ponadto produkowali dla angielskiego przemyslu samochodowego umiejscowionego wowczas wlasnie w Coventry rozne zegary "pokladowe" jak predkosciomierze, obrotosciomierze itp. Produkowali chyba tez zegary pokladowe do samolotów.

Firma upadła po rewolucji kwarcowej w polowie lat 70 - tych.

Mozna nadal znalezc wiele zegarkow tej marki. Nie sa to wysokiej jakosci czasomierze, ale to kawalek historii i slad po fabryce, ktora juz nie istnieje. Jesli chcesz znajde ci link do jakiejs anglojezycznej stronki z historia firmy.

Ja mam takze w swoich zbiorach Smithsa -a De Luxe w niemal idealnym stanie. Ma inne indeksy niz twój i kremową tarcze..Dla mnie ma swoj urok, dlatego go trzymam. Dalem za niego niecale 20 funtów w jego"rodzinnym" miescie Coventry..na bazarku:).

 

pozdrawiam z UK

 

27ww377.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze nie kazdemu bedzie sie chcialo czytac ten tekst, wiec wrzuce jeszcze jako ciekawostkę krotki cytat o tym zegarku:

 

 

"Smiths gained much needed publicity when Sir Edmund Hillary wore a De Luxe watch on his historic ascent of Everest in 1953,..."

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Balth

Dziękuje za odpowiedź! Zainteresowałem się trochę firmą Smiths, kawałek dobrej historii. Zegarek który mam postaram się troche samodzielnie wyczyścić, lekko odnowić, zobaczymy co z tego będzie :) Na pewno ciekawostka w moich zbiorach, tymbardziej, ze na precyzycjnym chodzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a mnie wpadł w ręce niestety niedziałający zegarek Smiths de luxe 17 jewels, made in england ,27.CS. c341637( nad tym numerem wygrawerowana literka J). widać że ma swoje lata ,z boku chyba jakaś próba wybita, ale nie jestem pewien bo bardzo wytarte.

fotki poniżej.

Ktoś spotkał się z tym modelem?

jaka może być wartość, może ktoś zainteresowany.

pozdrawiam

post-65247-0-42385500-1379337995_thumb.jpg

post-65247-0-92763100-1379338011_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a mnie wpadł w ręce niestety niedziałający zegarek Smiths de luxe 17 jewels, made in england ,27.CS. c341637( nad tym numerem wygrawerowana literka J). widać że ma swoje lata ,z boku chyba jakaś próba wybita, ale nie jestem pewien bo bardzo wytarte.

fotki poniżej.

Ktoś spotkał się z tym modelem?

jaka może być wartość, może ktoś zainteresowany.

pozdrawiam

Witam. Mam identyczny model. niestety też nie działa. Dodatkowo wydaje mi się że ma nieoryginalny dekielek. Czy mógłbyś wkleić zdjęcie dekielka swojego zegarka? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarant, zamiast się cieszyć że forum ci żyje, a naród głodny wiedzy, ty sarkasz na wykopki :P


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.