Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pirx65

Kupię ,sprzedam ,zamienię

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, szczególnie, że polskie mechanizmy to 2408 (16 kamieni), a tu w oryginale powinno być 2409.

No i chyba raczej nie chcesz wydać 2 tys. zł żeby się przekonać czy nie ma tam może polskiego mechanizmu ;) Masz szansę 1 do 1200 (wyprodukowano milion dwieście tys. naręcznych błoń)

Przepraszam nie zauważyłem ze to jest 17 kamieni a nie 16 namieszałem a tak przy okazji jest to pewne ze całkowicie Polskich mechanizmów było 1200 ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam nie zauważyłem ze to jest 17 kamieni a nie 16 namieszałem a tak przy okazji jest to pewne ze całkowicie Polskich mechanizmów było 1200 ?

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Trochę niżej jest temat "Polski mechanizm w zegarkach z Błonia ". Znajdziesz tam link do strony klubowej z artykułami, felietonami o tychże zegarkach. W pierwszym z nich jest odpowiedź na twoje pytanie i nie tylko. Edytowane przez Zielonkiewicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy się zastanawiają i dyskutują ze drogo a tam w środku może jest Polski mechanizm jeden z 1000 lub z 1200 tego do końca nikt nie wie.Wtedy 2k to chyba okazja ?

Dla zainteresowanych: zdjęcie mechanizmu oferowanego zegarka Atlas Błonie.
Oferta jest już nieaktualna i na tym kończę. ;)

post-107067-0-81187100-1566990990_thumb.jpg

Edytowane przez Kit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dla zainteresowanych: zdjęcie mechanizmu oferowanego zegarka Atlas Błonie.Oferta jest już nieaktualna i na tym kończę. ;)

Cholera nie zdążyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kto późno przychodzi, sam sobie szkodzi". ☺

A tak zupełnie poważnie - należy zapomnieć o czasach kiedy to ładne Błonie można było kupić w okolicach 100-wki. Świadomość w "narodzie" wzrosła. Głównie za naszą sprawą - kolekcjonerów i tego forum. Poniekąd należy się z tego cieszyć. A popyt i podaż kształtują ceny. Sporo zamieszania wprowadzają takie "dziwne" aukcje jak ta podawana za przykład - Atlas za 2225zł. Jeżeli już, to bardziej wart tych pieniędzy jest Atlas Kit - a. Przynajmniej 100% oryginał. A oczekiwana cena może i niektórych szokuje, ale nie do końca jest oderwana od rzeczywistości.

Edytowane przez Zielonkiewicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia podaży i popytu, tylko przekrętów na allegro, ebay itp. i trzeba to sobie jasno i bez ogródek powiedzieć. Ktoś sam sobie podbija ceny z innych kont, zatrudnia znajomych itp. Jeżeli ten sam egzemplarz schodzi po kilka razy, jeśli taki sam model tylko w lepszym stanie wisi za połowę ceny, a ten osiąga astronomiczne ceny, jeśli ewidentny składak ma licytantów trzy razy dziennie i tych samych, podczas kiedy życie aukcji jest tylko na początku i pod koniec, to jasne jest, że są to wałki.

 

Dla kogoś, kto wchodzi na portale aukcyjne sporadycznie, wygląda to wszystko naturalnie, ale dla wariata takiego jak ja jest to wyraźna ustawka i od razu wiem, że nie ma co obserwować takiej aukcji. Można zapłacić więcej za perfekcyjny stan, za rzadkość, za wymarzony model od znajomego sprzedawcy którego jest się pewnym, ale nie podwójną cenę, nie od człowieka bez komentarzy i nie za złomka, picówkę itp.

 

Z resztą na zbieractwie nauczyłem się czegoś, co w życiu bardzo mi się przydaje. Nie ma niepowtarzalnych okazji. Zegarków jest więcej niż użytkowników i dany model musi wypłynąć jeszcze raz. Oczywiście, są wyjątki muzealne, jednostkowe sztuki, ale te nie schodzą w niskich cenach. Masówka musi się powtórzyć, a niska cena trafi się jeszcze raz. Trzeba po prostu być upartym i cierpliwym. Często jest tak, że po jednej straconej aukcji jest kilka miesięcy posuchy, aż nagle leci wysyp, jeden za drugim i cena robi się niższa. Wtedy człowiek oddycha z ulgą, chwaląc los za to, że nie dał mu wygrać tamtej poprzedniej aukcji.

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o "przekręty" i tzw "pompowane aukcje", to miałem dokładnie to samo na myśli pisząc o "dziwnych" aukcjach. A popyt i podaż to zupełnie inna bajka. Za sprawą kolekcjonerów i tego forum zainteresowanie zegarkami z Błonia znacznie wzrosło. Poszerzyło się grono kolekcjonerów. A niestety, albo na szczęście ☺ tych zegarków nie będzie więcej niż to co ocalało przed "zezłomowaniem". Tak jak pisałem - kiedyś ładne ok 100zł, teraz do renowacji ok 200zł. I to nie jest żadną manipulacją. B.ładny Blonex z pudełkiem poszedł za ponad 1800zł. Ostatnio samo pudełko poszło za ok 300zł, czyli wartość Blonexa oszacowano na ok 1500zł. Ceny ładnych ì rzadziej spotykanych egzemplarzy będą coraz większe jeżeli zainteresowanie tymi zegarkami nie spadnie.

Edytowane przez Zielonkiewicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to jaki jest poziom cenowy np takiego Błoniaka 16kamieni lub zodiaka w ładnym stanie... Nie perfekcyjnym ale normalnym 300-400-500pln?

Edytowane przez lobo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to jaki jest poziom cenowy np takiego Błoniaka 16kamieni lub zodiaka w ładnym stanie... Nie perfekcyjnym ale normalnym 300-400-500pln?

Nie można na to pytanie dać jednoznacznej, "sztywnej" odpowiedzi. Dużo zależy od tego ilu zainteresowanych danym modelem w tym momencie go poszukuje i jak bardzo chcą go kupić. Głównie obserwuję Allegro. Ceny z aukcji zakończonych w lipcu i sierpniu są zbliżone do pierwszych dwóch kwot które podałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki... a ceny będą tylko rosły zapewne za parę lat sięgną +100/200pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki... a ceny będą tylko rosły zapewne za parę lat sięgną +100/200pln

Póki co wszystko idzie w tym kierunku. ☺ Edytowane przez Zielonkiewicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to tyczy się nie tylko zegarków niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to tyczy się nie tylko zegarków niestety...

Ostatnio w szczególności warzyw i owoców :D :D


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.... W warzywnikau zostawiam więcej niż w mięsnym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooocho, zaraz się zacznie... 

 

- to wina TYCH

 

- noooo, bo gdyby nie CI, to TAMCI by nie musieli

 

- ale to TAMCI podnieśli

 

- podnieśli bo opuścili

 

- opuścili, bo CI ich zmusili, sami nic by nie opuścili

 

:D

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ICH wina ze ceny zegarków poszly w górę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Nie kupujcie zostawcie tylko dla mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię jakiś zegarek z Błonia w oryginale w jak najlepszym stanie rozważe każda ofertę dlatego nie pisze o budżecie jak ktoś coś ma proszę fotki i ofertę na pw

Przypomnę się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię kopertę rodzaju III . Stan mało istotny. Potrzebne też wskazówki do blonexa z polskich tarcz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienie

Z koperty wariant III

post-109848-0-83669600-1569921268_thumb.jpg

na komplet wskazówek srebrnych do błonie Wars - koperta wariant II

 

remi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym kupić blonexa antymagnetycznego. Właściwie każdy stan. Jeśli ktoś by miał proszę o wiadomość prywatną.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym kupić blonexa antymagnetycznego. Właściwie każdy stan. Jeśli ktoś by miał proszę o wiadomość prywatną.

Pozdrawiam

Powodzenia w poszukiwaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zostawię swój ślad dla tych którzy znają takich lub sami chcą sprzedać BŁONIA z pierwszej edycji po "reinkarnacji". Proszę oczywiście o znak sygnal


Szanowni, zostawie jeszcze jeden slad bo w ramach tematu może znajdę klubowicza forumowicza chętnego na zakup BATORY BIG DATE Z DOLNA SEKUNDA lub za rozsądną wymianę na jakiegoś np. Polaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.