Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Made in

Zegarek kieszonkowy BALLARD

Rekomendowane odpowiedzi

Wspaniałe znalezisko, a renowacja robi ogromne wrażenie. Są może szanse na uruchomienie mechanizmu?

Gratuluję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są może szanse na uruchomienie mechanizmu?

Zobaczymy. :)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne znalezisko!

Tak samo dla tego co go wykopał jak i dla osoby posiadającej go w chwili obecnej!

Wykonał dużo pracy by doprowadzić go do obecnego stanu i sadzać po umiejętnościach to i mechanizm będzie uruchomiony!

Panie Piotrze niech pan pogratuluje znajomemu bo naprawdę jest czego!

Dziękujemy za potrzymanie tematu i udostępnienie zdjeć do podziwiania!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie wyszło - zegar wskazuje godzinę jedną wskazówką z dokładnością kilku minut lewo/prawo zależy od umiejętności odczytu właściciela i tak też był ustawiany (według zegara słonecznego pewnie)  bo wzorców czasu według którego można go było korygować było raczej niewiele. 

W jednym z dekli jest zegar słoneczny a na nim mini niecka która była pewnie kompasem wypełnionym szczelnie wodą lub w razie potrzeby napełniana  i z jakąś igłą magnetyczną 


Coś o rodzinie Ballard-ów znalazłem  https://www.britannica.com/topic/Ballard-family

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy. :)

Wczoraj rozmawiałem z właścicielem i mówił, że wszystko jest gotowe... a może coś źle zrozumiałem ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozmawiałem z właścicielem i mówił, że wszystko jest gotowe... a może coś źle zrozumiałem ;)

 

Jeszcze nie widziałem jak chodzi, dlatego napisałem zobaczymy, renowacja jest ukończona.

 


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.