Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

colector

grand seiko sbgh001 v omega aqua terra cal8500

Rekomendowane odpowiedzi

W swojej cenie konkurencję ma właśnie niewielką :)

zakładając ze GS kosztuje około 30 tys. pln to chyba nie do konca się zgodzę, chociaz patrzę z perspektywy zegarków znacznie tańszych...a alternatywnie skłonny byłbym hipotetycznie dołozyc do europejskiego np Rolexa (chyba że źle sprawdziłem ceny) :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle sprawdziłeś, nawet w PL nie osiągają takich cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega właśnie nabył nowiutkiego GS - a za 12 tys(sprowadził z Japonii)U nas ten zegarek kosztuje ok 18tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega właśnie nabył nowiutkiego GS - a za 12 tys(sprowadził z Japonii)U nas ten zegarek kosztuje ok 18tys

 

Udało się uniknąć podatku i cła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega właśnie nabył nowiutkiego GS - a za 12 tys(sprowadził z Japonii)U nas ten zegarek kosztuje ok 18tys

no to załóżmy że mamy 15 tys. pln - naprawdę nie ma europejskich  marek , które mogą być uwzględnione w tym przedziale cenowym?

a Stowa?Dornbluth und Sohn?

naprawdę za te pieniądze nie można miec czegoś konkretnego?

(oczywiscie pomijam gusta ludzkie, które każa nam wybierac zupełnie często irracjonalnie ;-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to załóżmy że mamy 15 tys. pln - naprawdę nie ma europejskich  marek , które mogą być uwzględnione w tym przedziale cenowym?

a Stowa?Dornbluth und Sohn?

naprawdę za te pieniądze nie można miec czegoś konkretnego?

(oczywiscie pomijam gusta ludzkie, które każa nam wybierac zupełnie często irracjonalnie ;-) )

 

Oczywiście, że są i to sporo, ale dlaczego GS uważasz za coś niekonkretnego, skro jakością wykonania, mechanizmem nie ustępuje Omedze czy Tagowi? Bo Seiko???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że są i to sporo, ale dlaczego GS uważasz za coś niekonkretnego, skro jakością wykonania, mechanizmem nie ustępuje Omedze czy Tagowi? Bo Seiko???

Źle się wyraziłem!!

. Seiko to poważny konkurent i jest na to milion dowodów empirycznych. 

Chyba dziś staram się przyjąc w dyskusji postawę obrony europejskiej marki.

Myślę czasem że Seiko sobie zawsze poradzi a kulturowy i techniczny  dorobek europejski wymaga wsparcia !:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to GS wcale do Europy się nie pcha..Przedstawione przez Ciebie marki to drobiazgi przy grandzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem!!

. Seiko to poważny konkurent i jest na to milion dowodów empirycznych. 

Chyba dziś staram się przyjąc w dyskusji postawę obrony europejskiej marki.

Myślę czasem że Seiko sobie zawsze poradzi a kulturowy i techniczny  dorobek europejski wymaga wsparcia !:-)

 

Spokojnie, Seiko w Europie nie jest zagrożeniem dla szwajcarskich czy niemieckich manufaktur, a już na pewno nie jako GS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem się że manufaktury przy gigancie technologicznym  wyglądają bardzo skromnie... zatrudniając kilku pracowników wliczając to członków własnych rodzin.

 

kiedyś kupiłem Stowę w 2006r. i mam ją do dzis i kiedy patrzę na ten zegar to  wiem że jest w nim  jakas historia, nie oznacza to  oczywiście że Seiko jej nie ma. 

Myślę nad zakupem "sarba" bo ma to coś.

Jak wspomniałem GS to dla mnie kosmos taki sam jak każdy zegar powyżej 10 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GS produkowany jest w oddzielnym budynku przez niewielką grupkę wysokiej klasy fachowców..To manufaktura za którą stoi potentat technologiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GS produkowany jest w oddzielnym budynku przez niewielką grupkę wysokiej klasy fachowców..To manufaktura za którą stoi potentat technologiczny.

ale czy jest  jakas strona bądź relacja z tego miejsca wzorem wizyt   ludzi z forum w manufakturach europejskich? można  zobaczyć jak GS jest tworzony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem tylko te info i widziałem kilka zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem tylko te info i widziałem kilka zdjęć

własnie zauważyłem że masz zdjęcia genialnego Tudora. Po prostu powala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na bazarku-zapraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.