Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

acetabular

rolex explorer I

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Koledzy!

Przyszedł taki czas, kiedy zapragnalem Rolexa. Bądzie to mój jedyny zegarek, więc musi być uniwersalny. Bądzie też na całe życie, gdyż z założenia nie pozbywam się zegarków, które kupiłem. No i fajnie jest przekazać synowi na łożu śmierci Rolexa :). Cenowo też jest to max, więc inny zegarek powyżej 20 tys nie wchodzi w grę. I tutaj moje pytanie.. czy warto? Czy jest coś lepszego, równie uniwersalnego, o tak wspaniałych wartościach roboczych mechanizmu, z tak trwałym mechanizmem i o jakości porównywalnej do tego Rolexa? Zdjęcia nie wklejam, bo każdy wie o jaki zegar chodzi. Bardzo proszę Was o opinie i ewentualne sugestie. Chciałbym podjąć tę decyzję naprawdę świadomie, gdyż zbieram na ten zegarek już parę lat.. może ktoś z Was posiada tego explorera? Jak się sprawuje, nie nudzi się? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam Michał.

Ps. Rozmiar jest super, mam nadgarstek 16,5cm :)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, Datejust II :) Ewentualnie jakaś Omega Aqua Terra, bądź jakiś GSik, np. Hi Beat 36000.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysponując takim budżetem nie zastanawiałbym się długo i wziął jakiegoś pięknego Zenitha na El Primero. Bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pytał o równie uniwersalny zegarek jak Rolex, Zenithy mimo że faktycznie piękne, to jednak tak uniwersalnymi zegarkami już nie są. Choć Captain Central Second w wersji na bransolecie by się nawet od bidy chyba nadawał...


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... Explorera bym chyba do garnituru nie założył, ładnego Zenitha na pasku - jak najbardziej tak... Mocno subiektywna sprawa. Datejust to faktycznie niegłupi pomysł w tym kontekście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

submariner bez daty! Czarna tarcza srebrna bransoletka -nie nudzi sie pasuje do wszystkiego.

explorer biala tarcza-pasuje do wakacyjnych krotkich spodni-(co nie jest takie zle :D )

januszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Datejust faktycznie piękny zegarek, lecz dla mnie magiczna i strasznie pociągająca jest surowość i tajemnicza prostota explorera:).. Submariner to nie to. Nie ma między nami chemii.

A zenithy faktycznie piękne, ale po pierwsze nie ta chemia, po drugie zbyt delikatne mechanizmy. Z tego co słyszałem oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Explorer I to moim zdaniem świetny zegarek (chociaż mi bardziej odpowiada wersja starsza, czyli 36mm), ale zdecydowanie nie jest to zegarek, który może dla mnie mieć miano jedynego. Brak daty absolutnie go wyklucza. Jest to rewelacyjny zegarek jako jeden z kilku.

Jeżeli koniecznie chcesz mieć Rolexa, a nadgarstek masz 16,5 to pomyśl nad DJ 116200.

Rozmiar 36mm świetnie leży na takim nadgarstku. Sam zegarek jest bardzo uniwersalny i w dodatku ma datę co dla mnie jest podstawą jeżeli ma on być jedyny.

 

dsc01630sj.jpg

 

dsc01567f.jpg

 

dsc01584bg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak daty mi nie przeszkadza. A jeśli chodzi o Rolexa, to tylko explorery mnie podniecaja. Myślałem też o explorerze 2, ale cenowo to chyba jakieś 6 tys więcej oraz rozmiar trochę duży. Nie mierzylem więc nie wiem czy by pasował. Jeżeli by pasował, to tę parę patykow bym znalazł, bo biały ex2 to bajka. Tylko musiałbym zrobić przymiarke :)..

Krystian, dzięki za zdjęcia! Piękny zegarek, tylko dla mnie trochę zbyt oficjalny. Ale jest moc :)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pytał o równie uniwersalny zegarek jak Rolex, Zenithy mimo że faktycznie piękne, to jednak tak uniwersalnymi zegarkami już nie są. Choć Captain Central Second w wersji na bransolecie by się nawet od bidy chyba nadawał...

 

A zenithy faktycznie piękne, ale po pierwsze nie ta chemia, po drugie zbyt delikatne mechanizmy. Z tego co słyszałem oczywiście.

No niech to Sneer przeczyta tylko...... :D

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No niech to Sneer przeczyta tylko...... :D

Nie strasz ;)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobają Ci się Datejusty na bransolecie Jubilee? Za 20 klocków na spokojnie kupisz używanego.


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystian, dzięki za zdjęcia! Piękny zegarek, tylko dla mnie trochę zbyt oficjalny. Ale jest moc :)!

 

Przymierz ten zegarek ;)

Możesz kupić z innym kolorem tarczy np. czarny jest bardzo uniwersalny, możesz też z niebieskim, możesz założyć jakiś ciekawy pasek itd.

Uwierz mi, że wcale nie jest to taki sztywny zegarek jak się wydaje.

 

dsc01866f.jpg

 

dsc01880u.jpg

Pomyśl jeszcze nad omegą AT i HV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie przymierze :). A jaki tam jest mechanizm? Balans ma pełny mostek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierz ten zegarek ;)

Możesz kupić z innym kolorem tarczy np. czarny jest bardzo uniwersalny, możesz też z niebieskim, możesz założyć jakiś ciekawy pasek itd.

Uwierz mi, że wcale nie jest to taki sztywny zegarek jak się wydaje.

 

dsc01866f.jpg

 

 

Najładniejszy Rolex jakiego widziałem, spokojnie mógłby to być mój jedyny zegarek. Właśnie taki - bez złoceń, brylantów etc. Już chyba zachorowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystian, ten DJ jest zabójczo uniwersalny : sportowa branzoleta zaprzecza oficjalńości tego modelu z drugiej strony stonowana ,jasna zatem bardziej elegancka i uniwersalna od ciemnej , tarcza czyni z tego zegarka perfekcyjny wybór dla jednozegarkowców. Do tego rozmiar znacznie bardziej pasuje do nadagrastak poniżej 17cm. Jedyne co mnie przeszkadza to lupka...widomo , kochaj albo rzuć. Acetabular...jeśli skreślasz SUBa po przymiarkach aktualnego modelu to miałem podobnie...za duży, za sportowy i przestał dobrze leżeć na moim nadgarstku...zupełnie inne odczucia w przypadku starszych serii...spróbuj . A w Twoim wypadku może dobrym rozwiązaniem będzie kupienie na wtórnym rynku customizowanego Rolexa...coś między SUBem a Explorerem. Prezentują się intrygująco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawne:). Napalilem się na explorera, a tu nikt go nawet pod uwagę nie bierze. Faktycznie Wasze propozycje są interesujące. Na pewno rozważenia wszystkie. Chodzi mi po prostu o to, że kupując zegarek za taką kwotę, dla mnie dużą, chce mieć pewność, że to jest to. Wiem, że ta kwota nie jest jakaś spektakularna, ale musiałem sobie wiele odmawiać, żeby to odłożyć. Bo zegarki to moja pasja, jak każdego z Was tutaj. Tak naprawdę zakochalem się w tym explorerze, ale z drugiej strony nie chciałbym potem żałować decyzji.. stąd moje rozterki i prośbą o Wasza pomoc i opinie. Kwestia użyteczności nie ma większego znaczenia. Jestem fanem czasu, po prostu i zegarek mechaniczny wskazujący czas z dokładnością prawie kwarcu jest dla mnie magiczny. Konkludując zegarek ma wskazywać czas. Reszta się nie liczy. Czy oprócz DJ i zenka espady mam poważnie brać pod uwagę?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Ex1 jest najnudniejszym z Rolków, przynajmniej moim zdaniem.

 

Nie wiem czy wziąłeś pod uwagę wcześniej proponowanego przeze mnie Grand Seiko Hi-Beat 36000 ?

 

post-27475-0-93419600-1370869634_thumb.jpg

 

Pomyśl o tym zegarku.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie gdybym nie potrzebował na co dzień daty i gdyby był ciut większy(ale ja mam sporo większą od Ciebie rękę), to pewnie właśnie Explorer I byłby faworytem w stajni Rolexa-

także rozumiem Cię doskonale- a zdania, że to najnudniejszy itp... te najnudniejsze na pierwszy rzut oka zegarki w trakcie noszenia najczęściej najdłużej później cieszą na ręce.

Także ja gdybym miał kupować pewnie postawiłbym na Suba z datą, ale widząc Twoje założenia, uważam, że Explorer I to może być dobry wybór.

Ewentualnie jeszcze pomyślałbym nad Omegą AT- fajne zegarki mogące z powodzeniem moim zdaniem robić za dobry, codzienny zegarek.

Jest oczywiście jeszcze wiele zegarków które są równie uniwersalne i które w innym czasie bym polecił, ale akurat dziś mam zdanie takie, a nie inne :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Explorer i to super zegarek. Jest dość wysoko na mojej liście życzeń.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie ten "nudny" zegarek przemawia, ale tak jak pisałem w rozmiarze 36mm. Jeżeli brak daty faktycznie Tobie nie przeszkadza przy jedynym zegarku to ok. Ja sobie nie wyobrażam jedynego zegarka bez tej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ma być TEN jedyny to Rolex, chociaż bardzo podoba mi się ten GS i ma świetne oceny od fachowców, moda mija firmy pojawiają się i znikają a Rolex robi zegarki po swojemu i jak widać ma się dobrze. Kupisz i wiesz ze zegarek "zawsze " będzie na czasie.

 

Skoro bardzo podoba ci się Explorer I to nie ma się co zastanawiać, kupisz inny i będziesz żałował ze nie kupiłeś tego rolka


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.