Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

acetabular

rolex explorer I

Rekomendowane odpowiedzi

Bo Ex1 jest najnudniejszym z Rolków, przynajmniej moim zdaniem.

 

Nie wiem czy wziąłeś pod uwagę wcześniej proponowanego przeze mnie Grand Seiko Hi-Beat 36000 ?

 

post-27475-0-93419600-1370869634_thumb.jpg

 

Pomyśl o tym zegarku.

 

ani Rolex z tematu, ani proponowane przez Ciebie Michał Seiko,

 

ale jak najbardziej to co miałeś:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/88262-rolex-datejust-ii-41mm/page__hl__%2Brolex+%2Bdatejust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż go jeszcze mam, aczkolwiek jest zarezerwowany po koleżeńsku dla kolegi :) Zdecydowanie jeden z najpiękniejszych Rolexów i nie podlega to żadnej dyskusji, zwłaszcza na żywo zegarek ten robi kolosalne wrażenie. Niesamowita tarcza, a zwlaszcza jej kolor i karbowany bezel z białego złota robią tutaj kapitalną robotę :) Jak najbardziej polecam.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jeden z najpiękniejszych Rolexów i nie podlega to żadnej dyskusji, zwłaszcza na żywo zegarek ten robi kolosalne wrażenie.

Kolejny raz można przekonać się jak ogromnie gusta się różnią :P Na mnie zrobił ten zegarek również kolosalne wrażenie, ale w trochę inny sposób- jak go założyłem wiedziałem, że jest absolutnie nie dla mnie :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to się pięknie mówi: "o gustach się nie dyskutuje" :). To Seiko jest super, ale chyba nie jako zegarek na całe życie :).

@Topic A Rolex Day Date? Też jest fantastyczny :).


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ma być TEN jedyny to Rolex, chociaż bardzo podoba mi się ten GS i ma świetne oceny od fachowców, moda mija firmy pojawiają się i znikają a Rolex robi zegarki po swojemu i jak widać ma się dobrze. Kupisz i wiesz ze zegarek "zawsze " będzie na czasie.

 

Skoro bardzo podoba ci się Explorer I to nie ma się co zastanawiać, kupisz inny i będziesz żałował ze nie kupiłeś tego rolka

 

Podpisuję się pod zdaniem Irka.

W moim przypadku Explorer I też był faworytem, i choć finalnie kupiłem inny zegarek to uważam, że w tym rozmiarze czyli <39mm Explorer I nie ma zbyt wiele alternatyw. Prostota tego zegarka, niezawodność,uniwersalność i historia czynią go bardzo dobrym kandydatem do codziennego EDC.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ani Rolex z tematu, ani proponowane przez Ciebie Michał Seiko,

 

ale jak najbardziej to co miałeś:

 

Ja bym zegarka ze złotym pierścieniem do letnich rzeczy typu krótkie spodenki, sandały itp. nie założył, a jeżeli ma to być jedyny zegarek to musi być mega uniwersalny i pasować do niemal każdego stroju. Ten taki nie jest.

 

@Topic A Rolex Day Date? Też jest fantastyczny :).

 

Po pierwsze: są takie w budżecie przybliżonym do 20k pln?

Po drugie: złoty zegarek jako jedyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że są. Używkę kupisz za około 20 tyś. Co do złota, każdy lubi co innego.


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patka też kupisz i będzie to na pewno lepszy wybór.

Myślę, że kolega raczej chce kupić nowy zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carlito to Seiko jakościowo wspaniałe, domyślam się że mechanicznie również. Ale nie przezylbym tych wskazówek :).. Wczoraj byłem jeszcze raz pomierzyc rolki i niestety DJ i ja nie dogadalismy się. Sub no date super, tylko cenowo wysoko. Ale jak ponownie ubrałem ex1, to wiedziałem, że to jest to! Wspaniały pod każdym względem. Na razie nie ma u mnie konkurencji. Chyba, że pomozecie Koledzy znaleźć coś stylistycznie i mechanicznie oraz jakościowo porównywalnego.

Pozdro Michał.

"Myślę, że kolega raczej chce kupić nowy zegarek". Krystian dobrze prawi. Chce sam tworzyć historię mojego zegarka. Musi być nowy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co na sile próbujesz znaleźć alternatywę dla czegoś co Ci się tak bardzo podoba


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co na sile próbujesz znaleźć alternatywę dla czegoś co Ci się tak bardzo podoba

Nie próbuje na siłę. Po prostu chciałbym poznać wszystkie możliwości i niczego wartego więcej uwagi nie przeoczyć. To wszystko. Nie chce sytuacji, kiedy po kilku latach wyrzeczeń wydam pieniądze na zegarek, który być może ma alternatywę, i to np. Lepsza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Explorer I podoba się 3 razy bardziej od II. Zaraz obok Suba jest to jedyny Rolek, którego mógłbym mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Milgauss ?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Milgauss ?

Milgauss super, tylko nie mieli i nie widziałem go na żywo. Mechanizm ma ten sam co ex1? Wykończony lepiej czy jeden grzyb? I jak z cena? Można go wyrwać do 20 tys?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cal. 3131, poziom wykonania bardzo dobry, podobny jak reszta Rolexów. Kupisz spokojnie za mniej niż 2 dychy. Wersja z zielonym szkiełkiem jest bardzo fajna, choć mnie nigdy nie przekonywała wskazówka sekundnika w tym zegarku. Mimo wszystko warto zobaczyć.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cal. 3131, poziom wykonania bardzo dobry, podobny jak reszta Rolexów. Kupisz spokojnie za mniej niż 2 dychy. Wersja z zielonym szkiełkiem jest bardzo fajna, choć mnie nigdy nie przekonywała wskazówka sekundnika w tym zegarku. Mimo wszystko warto zobaczyć.

Na zdjęciach bardzo mi się podoba. Czysty czas :) . Mnie z kolei bardzo podoba się wskazówka sekundnika, jest super oryginalna i nawiązuje do funkcji tego zegarka. A ten z zielonym szkłem fenomenalny :)! Nie wiem czemu wcześniej nie zwróciłem na niego uwagi. Dzięki Carlito!

Ps. Jaką ma wodoszczelnosc i czy ma zakrecana koronke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milgauss to już nie taki tool watch jak EX1. Jedyna ciekawa, jak dla mnie, wersja to ta z zielonym szafirem. Tych którzy mieli, wiem, że znudziła po 3 miesiącach. Inna sprawa, że wymiana tego szkła jak pęknie to ponad 700 euro!

Dla porównania ja przy wymianie szkła w moim Subie (na wersję bez lupki) zapłaciłem z 150 euro z robocizną.

Poszukaj może Suba no date, może nasi forumowi sprzedawcy będą w stani(e) ;) dobrą cenę na ten zegar zrobić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Carlito!

 

Cała przyjemność po mojej stronie :)

 

ps. wodoszcelność zapewne 100 metrów, niestety nie wiem czy ten model ma zakręcaną koronke.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu ale bardzo chcialbym cie odwiesc od zakupu tego rolka , chyba dlatego ze jest po prostu

strasznie nudny , explorer II 40 mm to rozumiem ale upierasz sie ze ma byc nowka , moze tutaj mozna by

cos zmienic w nastawieniu , mozna bezproblemowo przeprowadzic transakcje kupna z drugiej reki w

renomomawnym salonie jubilerskim w Europie , u szwabow na przyklad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Tak sobie pomyślałem nad tym wątkiem i Waszymi propozycjami i wczoraj byłem w berlinie w sklepie z rolexami. Mieli chyba wszystkie modele. I pierwszy raz widziałem tam na żywo ex2. Bajka! Faktycznie spory, ale leży idealnie. No i urzekly mnie pomaranczowa wskazówka drugiej strefy, roleksowskie indeksy oraz pogrubione wskazówki.. dostałem też myślę fajna ofertę, mogę go mieć za ok. 24 tys. Co sadzicie? Chyba się zdecyduję, choć gmt master2 też piękny :)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biały czy czarny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się dwa razy zanim kupisz Rolexa o rozmiarze 42mm. na tak szczupły nadgarstek... Leżał może i dobrze, w co wierze, ale przy dłuższym użytkowaniu może okazać się poprostu niewygodny, tym bardziej, że będzie to Twój jedyny zegarek i nie będzie miał zamiennika. Pamiętam jak kiedyś sobie kupiłem piloty 47mm i te też leżały na moim bądź co bądź dość sporym nadgarstku bardzo dobrze, ale po całym dniu noszenia takiego zegarka miałem serdecznie dość. Druga rzecz, to exII 42mm nie jest tak iniwersalny jak np. jedynka, przy takim nadgarstku do garnituru będzie wyglądał trochę kulawo :) Co do GMT II, to ten też średnio będzie Ci pasował do garnituru, wiem, bo posiadam taki zegarek.

 

Nie napalaj się, bierz wszystkie za i przeciw.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Datejust faktycznie piękny zegarek, lecz dla mnie magiczna i strasznie pociągająca jest surowość i tajemnicza prostota explorera:).. Submariner to nie to. Nie ma między nami chemii.

ostatnio miałem kolejne podejście do Rolexa i kolejne niestety rozczarowanie :(

Kultowe zegarki tej marki czyli Submariner i rzeczony Explorer I okazują się tkwić w poprzedniej epoce. Z każdym kolejnym razem wydają mi się być bardziej klekoczącymi i zwyczajnie nudnymi zegarkami. Zegarki świetnie wyglądające na zdjęciach, jak choćby GMT Michała, na żywo wyglądają źle :( Wielokrotnie starałem sie dostrzec tą wzorcową jakość wykonania i niestety w tych modelach jej nie dostrzegam. Zupełnie inaczej jest z Milgaussem, który w porównaniu z nimi jest modelem dającym poczuć wszystkie powszechnie głoszone atuty rolexa ;) więc jeśli mogę coś zaproponować, to właśnie ten zegarek.

edyta:

Oglądany przez Ciebie Explorer II jest podobnie jak Milgauss lata świetlne przed klasykami Rolexa ;)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie Rolex to właśnie dwa klasyki: Explorer I i Submariner.

Mam podobny nadgarstek jak acetabular i obydwa leżą na nim bardzo dobrze. Natomiast Explorer II nie wyglądał już dobrze, mimo, że noszę inne zegarki ok. 41-42 mm i tam nie widzę problemów.

Jeśli miałbym zostać jednozegarkowcem, wybrałbym Explorera I, pasuje praktycznie do wszystkiego od Garnituru do krótkich spodenek. Po powiększeniu do 39 mm ma świetne proporcje, a do tego wygodna bransoleta.

W Berlinie jest do kupienia za 4k Euro: http://www.chrono24.pl/rolex/eplorer-i--ref214270-trusted-seller--id2012238.htm?dosearch=true&query=214270&resultview=list&searchexplain=true&sortorder=1&suchen=Szukaj&dosearch=true&urlSubpath=/search/index.htm

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.