Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ocblargo

Jaquet Droz

Recommended Posts

Witam,bardzo prosze opomoc w zdobyciu informacji  jaki to jest model zegarka i jego wartosc.

Staralam sie wygooglowac,ale na prozno...zaden ze znalezionych modeli vintage nie przypomina tego zegareczka i sa pozlacane.

Tarcza nie wiem z czego zostala wykonana, ale prezentuje sie swietnie.

Na dole tarczy napis ''Suisse''

Koperta, dekiel i uszy znajdujace sie pod paskiem wykonane ze zlota 18ct

koronka nie wiem czy jest ze zlota  i czy kamyk to szafir

Wymiary koperty 44 x 12mm

Pasek ze skory krokodyla, zapiecie pozlacane

Zegareczek dostalam kilka lat temu od sasiadki takiej ''cioci'' jako jej wklad do mojej edukacji. Owa ''ciocia'' cale zycie spedzila w stanach a do polski przyjechala  kilka lat temu na emeryture. i mysle,ze zegarek byl dostepny tylko na rynku amerykanskim. Szukalam na stronach anglojezycznych jakichkolwiek danych pomocnych w dotarciu do wiedzy o tym cudeniku,ale bezskutecznie...

I prosze Was o pomoc...

post-38286-0-30484700-1371126502_thumb.jpg

post-38286-0-14322200-1371126552_thumb.jpg

post-38286-0-94196900-1371126602_thumb.jpg

post-38286-0-48131700-1371126627_thumb.jpg

post-38286-0-42897400-1371126650_thumb.jpg 

Zupełnie nie moja bajka, więc bezpośrednio nie pomogę. Ale mam taki prosty patent, który potrafi zadziałać - zawsze możesz spróbować skontaktować się bezpośrednio z producentem/manufakturą, wysłać im zdjęcia do oceny z zapytaniem o model, lata, itp itd. Nic nie ryzykujesz, a może akurat...

A w temacie wyceny może być ciężko --> regulamin:

§ 7 Przepisy porządkowe

14. Nie dokonywać wycen i nie zamieszczać próśb o dokonanie wyceny przez innych Użytkowników

Więc kiepski start zanotowałeś ;)

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By SkolsPl
      Mam taki zegarek ale nie mogę o nim znaleźć w Internecie żadnych informacji ani ewentualnej wartości, jest stary ale ma coś w sobie
      Oto on

• By suchykiller
      Cześć wszystkim. Chciałbym skorzystać z uprzejmości tego forum i upewnić się co do posiadanego przeze mnie zegarka. Nie jest to jakiś stary unikalny model ale chciałbym poznać jego przybliżoną wartość żeby nie pluć sobie w twarz po sprzedaży ale też nie wygłupić się z ceną. Zegarek jest nowy z kilkoma rysami na bransolecie. Na kopercie jest folia i napis swiss line 5934G stainless steel water resistant quartz movement. Z przodu Swiss line Quartz Water Resistant, Quartz Movt.
      Godziny są oznaczone kropeczkami w złotym kolorze a przy 12 godzinie jest jakiś mały kamyczek. Jeśli się ze mnie śmiejecie to po cichu tak żebym nie słyszał Przeszukałem internet ale z marnym skutkiem, nie znalazłem nigdzie tego modelu ani informacji o nim. Będę wdzięczny za każdą sugestię. Pozdrawiam

• By SzymonKarpKam
      Dzień dobry mam pytanie do zegarka Kawasznikow. Co drodzy fanatycy zegarków możecie mi o nim powiedzieć? chodzi o to jaka jest jego kolekcjonerska wartość i jakieś informacje kiedy był produkowany itd.
    • By Marcin1979
      WitamZwracam się z prośbą o określenie czy posiadany przeze mnie zegarek marki Mermond Freres jest oryginalny?Jest to model z limitowanej serii pochodzący prawdopodobnie z końca XIX w oznaczony numerem 79739. Wykonany jest z 14 karatowego złota (próba 585).Posiada wszystkie oryginalne oznaczenia i próbę. Zegarek jest w 100% sprawny technicznie - na chodzie, odziedziczyłem go po moim dziadku.Poglądowe zdjęcia zegarka przesyłam w załączniku.Pozdrawiam
      Marcin

• By marcin.grabowski
      Dzień dobry,
      Proszę o pomoc w identyfikacji oraz ocenie wieku zegarka. Będąc u zegarmistrza, powiedział on, że na jego oko zegarek powstał zaraz po I WŚ, ale co do tego pewności nie ma. Dodatkowo zapytałem o renowację koperty i kosmetykę mechanizmu, całkowity koszt odnowienia wynosi około 400 zł. Staruszek bardzo mi się podoba, ale czy jest to w tym przypadku opłacalne?
      Pozdrawiam.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.