Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Explorer 1 vs. Milgauss

Ankieta grzecznościowa.  

81 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Explorer. Po prostu bardziej mi się podoba.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milgauss jakoś mi bardzie pasuje do lekarza, zwłaszcza neurochirurga (m.in. skojarzenie neuronów z błyskawicą sekundnikiem). Ale to tylko bardzo subiektywne odczucie. Rozum podpowiada bardziej uniwersalny i stonowany Explorer.

Tomku ładnie to ująłeś, mam podobne zdanie :)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za Milgauss. Ciekawa kolorystyka i ta sekunda dodaje smaku.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także skojarzyłem promieniowanie z tą wskazówką Milgaussa ;)

 

Ja osobiście z tej dwójki wybrałbym Milgaussa ale nie dlatego,że jakoś bardzo mi się podoba ale dlatego,że EX jest taki zwyczajny.

Doradzając Tobie nie będę się kierował swoimi odczuciami estetycznymi tylko zajmowanym przez Ciebie stanowiskiem i stosując logikę Carlito także obstawiam dla Ciebie Explorera.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Milgauss jakoś mi bardzie pasuje do lekarza, zwłaszcza neurochirurga (m.in. skojarzenie neuronów z błyskawicą sekundnikiem). Ale to tylko bardzo subiektywne odczucie. Rozum podpowiada bardziej uniwersalny i stonowany Explorer.

Explorer bardziej pasuje przy explorowaniu pacjenta podczas operacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli u Was jest podobnie jak u nas to na razie kup sobie Explorera I a potem do kupisz sobie po każdym modelu Rolexa który Ci się podoba :-)


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zdecydowanie Milgauss:

- ma charakter, nie jest kolejnym odgrzaniem tego samego tematu,

- jest kolorowy i dzięki temu ciekawszy,

- bardziej awangardowy, ma szansę spodobać się nie tylko tym którzy klasycznych Rolexów niezbyt lubią, ale i tym którzy kojarzą je tylko z drogą marką ("ooo, to Rolex potrafi też coś nowoczesnego i ładnego zrobić?"),

 

Oczywiście jeżeli to nie są cechy których poszukujesz w zegarku, lub chcesz prezentować sobą, to Explorer ;-)

- będzie pasował raczej do każdej okazji, nawet jeśli nie wywoła "efektu łał",

- jest stonowany i nie przyciąga wzroku (poza marką i jakością wykonania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milgauss zdecydowanie, ma coś w sobie - myślę że w tym wieku można sobie pozwolić na taki ciekawy zegarek. Na stonowany, uniwersalny i klasyczny przyjdzie jeszcze czas :)


Pozdrawiam,

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Explorer ginie wśród wielu zegarków, Milgauss wyróżnia się swoimi smaczkami. Jeśli już miałbym nosić któryś z nich to Milgaussa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milgauss zdecydowanie, ma coś w sobie - myślę że w tym wieku można sobie pozwolić na taki ciekawy zegarek. Na stonowany, uniwersalny i klasyczny przyjdzie jeszcze czas :)

Dokładnie. Przecież nie masz 50 lat tylko niespełna 30 :).

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna kwestia po rozwinięciu się wątku - pamiętaj, polskie społeczeństwo bywa bardzo zawistne,

pewnie usłyszysz kiedyś za plecami "nosi Rolexa, pewnie dobrze bierze w łapę",

powinieneś zmienić firmę a nie kupować taką ikonę,

ale jeżeli nadal trwamy przy Rolku to jednak Milgauss,

za powyższe, za specjalizację, za wiek,

a na 40stkę zmienisz sobie na coś innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna kwestia po rozwinięciu się wątku - pamiętaj, polskie społeczeństwo bywa bardzo zawistne,

pewnie usłyszysz kiedyś za plecami "nosi Rolexa, pewnie dobrze bierze w łapę",

powinieneś zmienić firmę a nie kupować taką ikonę,

ale jeżeli nadal trwamy przy Rolku to jednak Milgauss,

za powyższe, za specjalizację, za wiek,

a na 40stkę zmienisz sobie na coś innego...

Oj tam, oj tam... A kto zauważy, że to Rolek? Co najwyżej pomyśli, że to "replika" za 300 zł.  :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza taka nieudolna z kolorowym szkiełkiem i wskazówką od chińskiego kwarca, prawda? ;-D

 

Dla mnie byłby to zdecydowany plus :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jeśli Rolex to tylko wczesny SUB...z Twoich wybrałbym Explorera...bo jest monochromatyczny, bez udziwnień, ma fajne połączenie indexów i lepsze proporcje co czyni go uniwersalnym. Przy jednym zegarku to ważne. Choć ceną za to jest stonowanie ocierające się o nudę.

Warto wziąć pod uwagę rynek przy ewentualnej odparzedaży ....myślę że Ex będzie miał większe branie .

Co do Twojej profesji to żaden automat nie będzie towarzyszył Ci ani na bloku ani w zasięgu silengo pola magnetycznego. W pozostałych sytuacjach jeden i drugi będzie OK. A jeśli jesteś dobry w swoim fachu to już za chwilę dokupisz sobie eleganckiego garniturowca na bardziej formalne okazje i następnego na aktywne weekendy i kolejnego który jakoś nawiązuje do któregoś z Twoich hobby...; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze pogięta wskazówka... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie bój, nie zauważą AP i kilkuset innych droższych firm, ale Rolka i Omesię każdy głupi, wcześniej pomylą podróbę z oryginałem niż odwrotnie. Takie polskie brzemię niektórych grup społecznych.

A co najlepsze zazdrość może pojawić się wcześniejod kolegi po fachu niż pacjenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna kwestia po rozwinięciu się wątku - pamiętaj, polskie społeczeństwo bywa bardzo zawistne,

pewnie usłyszysz kiedyś za plecami "nosi Rolexa, pewnie dobrze bierze w łapę",

powinieneś zmienić firmę a nie kupować taką ikonę,

ale jeżeli nadal trwamy przy Rolku to jednak Milgauss,

za powyższe, za specjalizację, za wiek,

a na 40stkę zmienisz sobie na coś innego...

Jasne noś Casio bo ktoś sobie coś pomyśli...Najlepszym remedium na takie głupie stereotypy jest wypracowanie sobie ( talentem i ciężką pracą ) marki ...ludzie i tak przyjdą bo chcą najlepszego fachowca a Rolex lub inny , lepszy zegarek tylko utwierdzi ich w przekonaniu że dobrze wybrali .Takiego , normalnego kraju sobie życzmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli u Was jest podobnie jak u nas to na razie kup sobie Explorera I a potem do kupisz sobie po każdym modelu Rolexa który Ci się podoba :-)

No u nad może nie tak jak u was, ale w perspektywie nie powinno być najgorzej. Tyle tylko że jeszcze 3 lata specjalizacji przede mną, dlatego na kolejny zegarek tej klasy będę mógł kupić za ok 10 lat. Tylko wtedy mam nadzieję nie będzie to obarczone tyloma wyrzeczeniami :).

Kusicie tym milgaussem :). Niektóre argumenty naprawdę w dziesiątkę :), super!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzmy sobie, tylko Rolex nie ma jeszcze takiej historii co polskie stereotypy, niektóre spokojnie sięgają zaborów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam przymierzałem milgaussa i ex. 1 - i zdecydowanie wolałbym explorera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyny właściwy zegar to tylko i wyłącznie seiko marinemaster !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna kwestia po rozwinięciu się wątku - pamiętaj, polskie społeczeństwo bywa bardzo zawistne,

pewnie usłyszysz kiedyś za plecami "nosi Rolexa, pewnie dobrze bierze w łapę",

 

 

rolex jest niepotrzebny , wystarczy wymienic zawod , bym sie pozniej nie stresowal rolexem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie koledzy, że nie ma takiego zegarka jak rolex explorer 1? Ten model nazywa się rolex explorer :)


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milgauss! zdecydowanie, kolorystyka mega ciekawa poza tym swietnie sie go nosi, zamienilem sie na chwile z moim kuzynem i nosilem tego milgaussa tylko black out concept, rewelacja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.