Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Explorer 1 vs. Milgauss

Ankieta grzecznościowa.  

81 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

A co myślicie o zapieciu bransolety w milgaussie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, wysłałem Ci prywatną wiadomość (prawy górny róg ekranu). Odpisz mi tam.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Exprorer kojarzy mi się z hasłami, które w większości napisali koledzy powyżej - poprawność, nuda, nie wyróżnianie się, czarny garnitur z czarnym krawatem na imprezie :) itd

Milglauss jest dla mnie zegarkiem, który wygląda świetnie, zwłaszcza u młodego rozwijającego się lekarza, a nie jest tak nijaki jak explorer. Za 10 lat (jak piszesz, a jak zakładam, że znacznie szybciej) będziesz miał okazję kupić sobie bardziej stonowany zegarek.

Dobrego noszenia bez względu na co się zdecydujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Exprorer kojarzy mi się z hasłami, które w większości napisali koledzy powyżej - poprawność, nuda, nie wyróżnianie się, czarny garnitur z czarnym krawatem na imprezie :) itd

Milglauss jest dla mnie zegarkiem, który wygląda świetnie, zwłaszcza u młodego rozwijającego się lekarza, a nie jest tak nijaki jak explorer. Za 10 lat (jak piszesz, a jak zakładam, że znacznie szybciej) będziesz miał okazję kupić sobie bardziej stonowany zegarek.

Dobrego noszenia bez względu na co się zdecydujesz.

Dzięki! ,:)

Carlito poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kolejne pytanie, Michał gdzie będziesz kupował zegarek? (jeżeli to nie jakaś tajemnica) Bo stani.swiss zawsze załatwi ten zegarek taniej aniżeli w salonie Rolexa.


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kolejne pytanie, Michał gdzie będziesz kupował zegarek? (jeżeli to nie jakaś tajemnica) Bo stani.swiss zawsze załatwi ten zegarek taniej aniżeli w salonie Rolexa.

Jeszcze nad tym nie myślałem. Ale dziękuję za podpowiedź, na pewno skorzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy :).


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj wybor w tym konkretnym zestawieniu padl na Expolorer 1. A to tylko dlatego, ze w Milgaussie (swietnym skadinand bo solidnym i o siwetnym werku) odrzuca mnie ta walaca po oczach swoja brzydota wskazowka sekundnika. No taka z niej ohyda, ze psuje ona (imo) wyglad calego czasomierza. Explorer 1 natomiast to pod kazdym wzgledem solidnosc po spolu ze swietnym werkiem w polaczeniu z ponadczasowa klasyczna estetyka, czyniaca ze jego wlasnie a nie Milgaussa bym wybral.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ta wskazowka jest wlasnie genialna, nawiazuje do idei budowy tego modelu i super podkesla jego nietuzinkowy wyglad:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i nawiazuje i czyni nietuzinkowym, mnie w kazdym razie sie nie podoba (psuje urok calego zegarka, imo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ta wskazowka jest wlasnie genialna, nawiazuje do idei budowy tego modelu i super podkesla jego nietuzinkowy wyglad:)

Zgadzam się. Chyba właśnie dzięki tej wskazowce ten zegarek mi się tak podoba :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ta wskazowka jest wlasnie genialna, nawiazuje do idei budowy tego modelu i super podkesla jego nietuzinkowy wyglad:)

Dokładnie Nash. Dzięki tej wskazówce nie jest nudny. No ale w końcu gusta są różne :).

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie. Orientuje się ktoś jak na dłuższą metę użytkuje się bransolete milgaussa? Bo przyznacie chyba, że zapiecie jest tam niestandardowe? Pierwszy raz takie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie jest w Milgaussie, ale przypuszczam, że takie samo jak w GMT Master II, jest to jedno z lepszych zapieć jakie kiedykolwiek widziałem w zegarkach, a widziałem już sporo :) Przedewszystkim jest bardzo wygodne. Polecam.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne noś Casio bo ktoś sobie coś pomyśli...

może nie Casio!

ale widać rysuje się jak każdy inny i wygląda gorzej niż moje Seiko

http://www.youtube.com/watch?v=PqDaTW2DYYk

 

ja w tym wypadku skorzystałbym z doświadczenia autora ankiety i kupił to co Michał ma jeszcze na stanie!

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/74748-rolex-datejust-ii/?hl=rolex

 

zwłaszcza, że pieniądze do wydania są bardzo podobne

http://www.youtube.com/watch?v=sjbgWJz60lk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powtarzać argumentów za milgausem nie będę...jedna uwaga: chyba kierowałbym się ku białej tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Explorer...dużo osób napisało że jest "nudny" ja już lubię nudne zegarki (jeśli to ma być zegarek na dłużej). fajnie się kupuje "kolorki" , tylko te kolorki po pewnym czasie zaczynają wkurzać, a do nudy można się przyzwyczaić ;-)


Kupię Omega Geneve Automatic 166.0197

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czemu jest tyle skoków w bok  :D  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to jesli jedyny zegarek, to:

- 30-40 lat Milgauss - ciekawszy, ladniejszy, zielony szafir niepowtarzalny a i podrobek praktycznie nie ma

- 40+ - Explorer - ale tylko dlatego, ze bardziej stonowany/uniwersalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Explorer...dużo osób napisało że jest "nudny" ja już lubię nudne zegarki (jeśli to ma być zegarek na dłużej). fajnie się kupuje "kolorki" , tylko te kolorki po pewnym czasie zaczynają wkurzać, a do nudy można się przyzwyczaić ;-)

Obawiam sie jednak ze przy 1-wszym zakupie pokusa kolorowego jest zbyt duza :-)

Takie przekonanie nabywa sie wraz z doswiadczeniem zegarkowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Bartku nie do konca ma sie to do Milgaussa.

Sa takie zegarki/modele jak np. Omega PO na pomaranczowej gumie, niebieski TH Monaco czy chocby pomaranczowa Doxa, gdzie "kolorek" wraz (jak to napisales) "doswiadczeniem zegarkowym" nie maja wiele wspolnego. To sa tzw klasyki danego stylu i jesli komus sie to podoba, to łyka bez wzgledu na w/w doswiadczenie ;)

 

Milgauss z zielonym szafirem jest klasykiem samym w sobie. To piekny, nietuzinkowy a do tego rzadko spotykany zegarek - malo kojarzacy sie z Rolexem i negatywnymi skojarzeniami - a to wielki plus :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą jednak biorąc pod uwagę kryterium - jeden na 10 lat, zegar musi być prosty, uniwersalny i niezbyt dużych gabarytów. Nie bez kozery podam tu jako przykład mojego Suba którego mam 9 miesięcy i nie znudził mi się ani trochę. W większości przypadków przebierałem nogami już po 3 miesiącach  ;)

 

Myślę, że w tym temacie zostało już wszystko napisane. Pozostaje autorowi przeczytać jeszcze raz wątek, przespać się i podjąć decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie żaden bo to moim zdaniem wybitnie nudne zegarki.

Już to kiedyś pisałem, ale powtórzę - oba to takie Seiko5 w wersji top :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to będzie mój pierwszy tak dobry zegarek. A mój poziom niezdecydowania jest tak duży, że naprawdę potrzebuję Waszej pomocy. Wasze opinie są bardzo cenne, gdyż oba zegarki podobają mi się praktycznie tak samo. Mógłbym mieć któregokolwiek i będzie super. Kwestia nie odnosi się więc do designu, lecz do szeroko pojętej użyteczności. Jestem lekarzem, mam niespełna 30 lat, a będę neurochirurgiem, często pracuje pod promieniami rtg i rezonansu. Może to będą jakieś wskazówki. Czekam na dalsze opinie. I z góry dziękuję.

Pozdro Michał.

To ja Ci powiem jak lekarz lekarzowi (solidarność zawodowa zobowiązuje) - kup Milgaussa, ale moim zdaniem z czarną tarczą (będzie bardziej ponadczasowy, chociaż to wersja nielimitowana). Sam noszę się z takim zamiarem w ciągu kilku miesięcy. Od dawna przyglądam się Milgaussowi, moim zdaniem jest bezkonkurencyjny, ale to tylko moja skromna opinia.

Nie wiem czy to dobry pomysł - a gdyby tak jeszcze zamienić w tym Milgaussie bransoletkę na pasek z jakąś pomarańczową nitką? Chyba gdzieś to na forum widziałem takie zdjęcie... dla mnie rewelacja. Pozdrawiam Cię serdecznie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci powiem jak lekarz lekarzowi (solidarność zawodowa zobowiązuje) - kup Milgaussa, ale moim zdaniem z czarną tarczą (będzie bardziej ponadczasowy, chociaż to wersja nielimitowana). Sam noszę się z takim zamiarem w ciągu kilku miesięcy. Od dawna przyglądam się Milgaussowi, moim zdaniem jest bezkonkurencyjny, ale to tylko moja skromna opinia.

Nie wiem czy to dobry pomysł - a gdyby tak jeszcze zamienić w tym Milgaussie bransoletkę na pasek z jakąś pomarańczową nitką? Chyba gdzieś to na forum widziałem takie zdjęcie... dla mnie rewelacja. Pozdrawiam Cię serdecznie:)

Jak miło:)! Dziękuję za opinie! Przyznam szczerze, iż nie byłem pewien który zegar bardziej mi się podoba. Każdy ma w sobie to coś. Dodatkowo wiem, że jeżeli kupię jeden z nich to tego drugiego już nigdy nie kupię. Bo szkoda mi będzie dublowac podobieństwo jednego i drugiego. Wolałbym ta kwotę przeznaczyć na zupełnie inny czasomierz.. oba modele są magiczne, każdy ma w sobie to coś! Jednak po Waszych, jakże pomocnych opiniach WYBIERAM MILGAUSSA :)! Dziękuję Wam wszystkim za pomoc, Tobie Carlito w szczególności! Wiedziałem, że mogę na Was liczyć i nie zawiodlem się! Jak tylko dokonamy zakupu dowiecie się pierwsi :)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.