Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Explorer 1 vs. Milgauss

Ankieta grzecznościowa.  

81 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie zdecydowanie Milgauss. Explorer jest dla mnie zupełnie zwyczajnym zegarkiem, a Milgauss ma swój styl, swoje smaczki.

+1


"Billy: -I'm scared Poncho.

Poncho: -Bullshit. You ain't afraid of no man.

Billy: -There's something out there waiting for us, and it ain't no man. We're all gonna die..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem miłośnikiem zegarków od dawna. Zaczęło się od starej rakiety, która dostałem od dziadka. Dźwięk cykania, tę tryby, balans.. zakochałem się w tej mikromechanicznej sztuce użytkowej :).. i teraz przyszedł czas, kiedy chce mieć naprawdę dobry zegarek. Ma odłożone mozolnie fundusze, bo zawsze było coś ważniejszego. Kredyty, mieszkanie, dzieci.. ale udało się. Najsmieszniejsze jest to, ze ludziom wcale nie zależy, zeby mieć fajny zegarek. W mojej pracy lekarze jak już noszą zegarki, to są timexy lub jakieś perfecty. Ordynator na moim oddziale kasuje 200zl za godzinę dyżuru. Jak policzycie stawkę razy 200 godzin to mało nie zarabia.. a na ręce zegarek kwarcowy wart może jakieś 100zl. Nie ma u nas świadomości zegarkowej, zegarek nie jest przedmiotem, na który zwraca się uwagę. To trochę przykre, nie sadzicie? Myślę, ze jest tu wielu Forumowiczów, którzy na swoje zegarki marzeń odkladali kupę czasu. A przykre jest to, ze Ci, których stać na lepszy czasomierz, nie kupują go, bo i po co? Ach.. Takie refleksje mam z rana na dyżurze :)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykre to jest tylko noszenie podrób. Może to trudne do zrozumienia z naszej perspektywy, ale mogą być osoby, których zegarki w ogóle nie kręcą, i nie ma dla nich żadnego znaczenia, że noszą kwarca za 100zł. Jeśli jedynym argumentem za noszeniem dobrego zegarka byłaby chęć pokazania się (i tylko to), to nawet i lepiej, że zostają przy tym kwarcu.

W sumie racja, ale mi bardziej chodziło o to ze w polsce w ogóle nie patrzy się na zegarek jako na cześć biżuterii w odniesieniu do swojego statusu. A mechaniczne zegarki to Ci ludzie znają tylko stąd, ze ich tata albo dziadek taki nosił :)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był szefem wielkiej firmy to pewnie chciałbym to pokazać również zegarkiem. Ale nie mam takich zamiarów. Na moje nieszczęście zakochałem się w marce źle kojarzonej i od razu zauważalnej. Jednak mój wybór pokierowany jest wyłącznie chęcią posiadania wyjątkowego w moim poczuciu zegarka. Mechanicznie i jakościowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tylko ktoś chce sobie kupić rolexa; od razu pojawia się opinia że to ; podkreślenie statutu, chęć pokazania się itp. to już staje się nudne , na całe szczęście coraz więcej rolexów na forum :-)


Kupię Omega Geneve Automatic 166.0197

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opinia, dobra rada, spostrzeżenie, sugestia,.....wybieraj ;-), gdzie? poczytaj forum


Kupię Omega Geneve Automatic 166.0197

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tylko ktoś chce sobie kupić rolexa; od razu pojawia się opinia że to ; podkreślenie statutu, chęć pokazania się itp. to już staje się nudne

Od razu pojawia się też opinia, o małym spadku wartości i te brednie też już są nudne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to ma wspólnego ze spadkiem wartości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

definitywnie Milgauss, w tym zestawieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, pytanie techniczne. Jaką jest różnica między mechanizmem ex i milgaussa? Oba mają parachrom i paraflex. Oznaczenia mają inne, a pan w salonie nie był w stanie mi wytłumaczyć różnicy między nimi..

Z góry dzięki za odpowiedź! Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk w Milgaussie nie ma paraflexu. Reszta to samo.

Czyli mechanicznie plus dla explorera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Kolega zakupił tego Milgaussa wreszcie????

Pozdrawiam serdecznie

Jacek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega zdecydował się na Grand Seiko.

Zgadza się. Jak tylko będzie u mnie to się pochwałę :)... Dzięki za wszystko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Charakterny Chłopak! Rzadko Seiko wygrywa w starciach z Rolexem. Brawo za decyzję! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny GSik w klubie. Czekamy na obszerną fotorelację najlepiej w porównaniu jeśli to możliwe do Rolexa.

Gratuluje wyboru i oby zegar spełnił z nawiązką swoje zadanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cie pieronie, ale nieoczekiwane zakończenie :blink:


(00)[][](00)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nigdy bym się tego nie spodziewał... Proszę, jakie to myśli za zakrętem hipokampa czasem się czają (acetabular wie o tym najlepiej)...

Acetabular musi sobie teraz awatara zmienić, bo jest w tej sytuacji co najmniej mylący...

Pozdrawiam serdecznie, niech się dobrze nosi :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niespodziewane zakończenie :rolleyes:


Grumpy old man...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba super, ale głos oddaję na Explorera za jego uniwersalność.

Ten zegarek pasuje do wszystkiego. Milgauss fajny, ale jako kolejny zegarek w kolekcji, troche za dużo wodotrysków :)

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Radek wyskoczyłeś...  :lol:  tu już dawno jest "po ptokach".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.