Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

carlito1

Explorer 1 vs. Milgauss

Ankieta grzecznościowa.  

80 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Milgauss! zdecydowanie, kolorystyka mega ciekawa poza tym swietnie sie go nosi, zamienilem sie na chwile z moim kuzynem i nosilem tego milgaussa tylko black out concept, rewelacja :)

Michał, wysłałem Ci prywatną wiadomość (prawy górny róg ekranu). Odpisz mi tam.

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Exprorer kojarzy mi się z hasłami, które w większości napisali koledzy powyżej - poprawność, nuda, nie wyróżnianie się, czarny garnitur z czarnym krawatem na imprezie :) itd

Milglauss jest dla mnie zegarkiem, który wygląda świetnie, zwłaszcza u młodego rozwijającego się lekarza, a nie jest tak nijaki jak explorer. Za 10 lat (jak piszesz, a jak zakładam, że znacznie szybciej) będziesz miał okazję kupić sobie bardziej stonowany zegarek.

Dobrego noszenia bez względu na co się zdecydujesz.

Exprorer kojarzy mi się z hasłami, które w większości napisali koledzy powyżej - poprawność, nuda, nie wyróżnianie się, czarny garnitur z czarnym krawatem na imprezie :) itd

Milglauss jest dla mnie zegarkiem, który wygląda świetnie, zwłaszcza u młodego rozwijającego się lekarza, a nie jest tak nijaki jak explorer. Za 10 lat (jak piszesz, a jak zakładam, że znacznie szybciej) będziesz miał okazję kupić sobie bardziej stonowany zegarek.

Dobrego noszenia bez względu na co się zdecydujesz.

Dzięki! ,:)

Carlito poszło.

To kolejne pytanie, Michał gdzie będziesz kupował zegarek? (jeżeli to nie jakaś tajemnica) Bo stani.swiss zawsze załatwi ten zegarek taniej aniżeli w salonie Rolexa.

Bartek

To kolejne pytanie, Michał gdzie będziesz kupował zegarek? (jeżeli to nie jakaś tajemnica) Bo stani.swiss zawsze załatwi ten zegarek taniej aniżeli w salonie Rolexa.

Jeszcze nad tym nie myślałem. Ale dziękuję za podpowiedź, na pewno skorzystam.

Moj wybor w tym konkretnym zestawieniu padl na Expolorer 1. A to tylko dlatego, ze w Milgaussie (swietnym skadinand bo solidnym i o siwetnym werku) odrzuca mnie ta walaca po oczach swoja brzydota wskazowka sekundnika. No taka z niej ohyda, ze psuje ona (imo) wyglad calego czasomierza. Explorer 1 natomiast to pod kazdym wzgledem solidnosc po spolu ze swietnym werkiem w polaczeniu z ponadczasowa klasyczna estetyka, czyniaca ze jego wlasnie a nie Milgaussa bym wybral.

Przeciez ta wskazowka jest wlasnie genialna, nawiazuje do idei budowy tego modelu i super podkesla jego nietuzinkowy wyglad:)

Przeciez ta wskazowka jest wlasnie genialna, nawiazuje do idei budowy tego modelu i super podkesla jego nietuzinkowy wyglad:)

Zgadzam się. Chyba właśnie dzięki tej wskazowce ten zegarek mi się tak podoba :).

Dokładnie Nash. Dzięki tej wskazówce nie jest nudny. No ale w końcu gusta są różne :).

Bartek

Ponawiam pytanie. Orientuje się ktoś jak na dłuższą metę użytkuje się bransolete milgaussa? Bo przyznacie chyba, że zapiecie jest tam niestandardowe? Pierwszy raz takie widziałem.

Nie wiem jakie jest w Milgaussie, ale przypuszczam, że takie samo jak w GMT Master II, jest to jedno z lepszych zapieć jakie kiedykolwiek widziałem w zegarkach, a widziałem już sporo :) Przedewszystkim jest bardzo wygodne. Polecam.

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Jasne noś Casio bo ktoś sobie coś pomyśli...

może nie Casio!

ale widać rysuje się jak każdy inny i wygląda gorzej niż moje Seiko

http://www.youtube.com/watch?v=PqDaTW2DYYk

ja w tym wypadku skorzystałbym z doświadczenia autora ankiety i kupił to co Michał ma jeszcze na stanie!

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/74748-rolex-datejust-ii/?hl=rolex

zwłaszcza, że pieniądze do wydania są bardzo podobne

http://www.youtube.com/watch?v=sjbgWJz60lk

powtarzać argumentów za milgausem nie będę...jedna uwaga: chyba kierowałbym się ku białej tarczy.

Explorer...dużo osób napisało że jest "nudny" ja już lubię nudne zegarki (jeśli to ma być zegarek na dłużej). fajnie się kupuje "kolorki" , tylko te kolorki po pewnym czasie zaczynają wkurzać, a do nudy można się przyzwyczaić ;-)

Kupię Omega Geneve Automatic 166.0197

to czemu jest tyle skoków w bok  :D  B)

Jak dla mnie, to jesli jedyny zegarek, to:

- 30-40 lat Milgauss - ciekawszy, ladniejszy, zielony szafir niepowtarzalny a i podrobek praktycznie nie ma

- 40+ - Explorer - ale tylko dlatego, ze bardziej stonowany/uniwersalny

Explorer...dużo osób napisało że jest "nudny" ja już lubię nudne zegarki (jeśli to ma być zegarek na dłużej). fajnie się kupuje "kolorki" , tylko te kolorki po pewnym czasie zaczynają wkurzać, a do nudy można się przyzwyczaić ;-)

Obawiam sie jednak ze przy 1-wszym zakupie pokusa kolorowego jest zbyt duza :-)

Takie przekonanie nabywa sie wraz z doswiadczeniem zegarkowym.

Chyba Bartku nie do konca ma sie to do Milgaussa.

Sa takie zegarki/modele jak np. Omega PO na pomaranczowej gumie, niebieski TH Monaco czy chocby pomaranczowa Doxa, gdzie "kolorek" wraz (jak to napisales) "doswiadczeniem zegarkowym" nie maja wiele wspolnego. To sa tzw klasyki danego stylu i jesli komus sie to podoba, to łyka bez wzgledu na w/w doswiadczenie ;)

Milgauss z zielonym szafirem jest klasykiem samym w sobie. To piekny, nietuzinkowy a do tego rzadko spotykany zegarek - malo kojarzacy sie z Rolexem i negatywnymi skojarzeniami - a to wielki plus :)

Zgadzam się z Tobą jednak biorąc pod uwagę kryterium - jeden na 10 lat, zegar musi być prosty, uniwersalny i niezbyt dużych gabarytów. Nie bez kozery podam tu jako przykład mojego Suba którego mam 9 miesięcy i nie znudził mi się ani trochę. W większości przypadków przebierałem nogami już po 3 miesiącach  ;)

Myślę, że w tym temacie zostało już wszystko napisane. Pozostaje autorowi przeczytać jeszcze raz wątek, przespać się i podjąć decyzję.

Dla mnie żaden bo to moim zdaniem wybitnie nudne zegarki.

Już to kiedyś pisałem, ale powtórzę - oba to takie Seiko5 w wersji top :)

Panowie to będzie mój pierwszy tak dobry zegarek. A mój poziom niezdecydowania jest tak duży, że naprawdę potrzebuję Waszej pomocy. Wasze opinie są bardzo cenne, gdyż oba zegarki podobają mi się praktycznie tak samo. Mógłbym mieć któregokolwiek i będzie super. Kwestia nie odnosi się więc do designu, lecz do szeroko pojętej użyteczności. Jestem lekarzem, mam niespełna 30 lat, a będę neurochirurgiem, często pracuje pod promieniami rtg i rezonansu. Może to będą jakieś wskazówki. Czekam na dalsze opinie. I z góry dziękuję.

Pozdro Michał.

To ja Ci powiem jak lekarz lekarzowi (solidarność zawodowa zobowiązuje) - kup Milgaussa, ale moim zdaniem z czarną tarczą (będzie bardziej ponadczasowy, chociaż to wersja nielimitowana). Sam noszę się z takim zamiarem w ciągu kilku miesięcy. Od dawna przyglądam się Milgaussowi, moim zdaniem jest bezkonkurencyjny, ale to tylko moja skromna opinia.

Nie wiem czy to dobry pomysł - a gdyby tak jeszcze zamienić w tym Milgaussie bransoletkę na pasek z jakąś pomarańczową nitką? Chyba gdzieś to na forum widziałem takie zdjęcie... dla mnie rewelacja. Pozdrawiam Cię serdecznie:)

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.