Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

carlito1

Explorer 1 vs. Milgauss

Ankieta grzecznościowa.  

80 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Jak dla mnie, Milgaussowi brakuje tylko jednej rzeczy. Daty. Gdyby ją miał, byłby jednym z ciekawszych Rolexów.

Bartek

Po pierwsze Robert, to dla mnie Rolex nie jest ten jedyny i niezastąpiony, poprostu tylko wyraziłem swoją opinie, którą oparłem na swoim przykładzie. Ja tylko doradzam, nikt nie musi tego brać pod uwagę, bo każdy z nas ma przecież swoje zdanie i zrobi to na co ma ochotę :) Po drugie kolega Michał dokonał mi się wydaje już wyboru co do marki.

:)

Michał wiem,że to nie jest ten jedyny dlatego napisałem to w " ". Poza tym mam nadzieję,że wiesz co miałem na myśli (nic złego)

Robert

Jak dla mnie, Milgaussowi brakuje tylko jednej rzeczy. Daty. Gdyby ją miał, byłby jednym z ciekawszych Rolexów.

To prawda

Robert

Dla mnie zdecydowanie Milgauss. Explorer jest dla mnie zupełnie zwyczajnym zegarkiem, a Milgauss ma swój styl, swoje smaczki.

+1

"Billy: -I'm scared Poncho.

Poncho: -Bullshit. You ain't afraid of no man.

Billy: -There's something out there waiting for us, and it ain't no man. We're all gonna die..."

Jestem miłośnikiem zegarków od dawna. Zaczęło się od starej rakiety, która dostałem od dziadka. Dźwięk cykania, tę tryby, balans.. zakochałem się w tej mikromechanicznej sztuce użytkowej :).. i teraz przyszedł czas, kiedy chce mieć naprawdę dobry zegarek. Ma odłożone mozolnie fundusze, bo zawsze było coś ważniejszego. Kredyty, mieszkanie, dzieci.. ale udało się. Najsmieszniejsze jest to, ze ludziom wcale nie zależy, zeby mieć fajny zegarek. W mojej pracy lekarze jak już noszą zegarki, to są timexy lub jakieś perfecty. Ordynator na moim oddziale kasuje 200zl za godzinę dyżuru. Jak policzycie stawkę razy 200 godzin to mało nie zarabia.. a na ręce zegarek kwarcowy wart może jakieś 100zl. Nie ma u nas świadomości zegarkowej, zegarek nie jest przedmiotem, na który zwraca się uwagę. To trochę przykre, nie sadzicie? Myślę, ze jest tu wielu Forumowiczów, którzy na swoje zegarki marzeń odkladali kupę czasu. A przykre jest to, ze Ci, których stać na lepszy czasomierz, nie kupują go, bo i po co? Ach.. Takie refleksje mam z rana na dyżurze :)..

Przykre to jest tylko noszenie podrób. Może to trudne do zrozumienia z naszej perspektywy, ale mogą być osoby, których zegarki w ogóle nie kręcą, i nie ma dla nich żadnego znaczenia, że noszą kwarca za 100zł. Jeśli jedynym argumentem za noszeniem dobrego zegarka byłaby chęć pokazania się (i tylko to), to nawet i lepiej, że zostają przy tym kwarcu.

Przykre to jest tylko noszenie podrób. Może to trudne do zrozumienia z naszej perspektywy, ale mogą być osoby, których zegarki w ogóle nie kręcą, i nie ma dla nich żadnego znaczenia, że noszą kwarca za 100zł. Jeśli jedynym argumentem za noszeniem dobrego zegarka byłaby chęć pokazania się (i tylko to), to nawet i lepiej, że zostają przy tym kwarcu.

W sumie racja, ale mi bardziej chodziło o to ze w polsce w ogóle nie patrzy się na zegarek jako na cześć biżuterii w odniesieniu do swojego statusu. A mechaniczne zegarki to Ci ludzie znają tylko stąd, ze ich tata albo dziadek taki nosił :)..

Chcesz kupić Roleksa dla podkreślenia swojego statusu, czy z zamiłowania do zegarków? Jeśli to pierwsze (lub oba na raz), to nic się nie martw, ludzie to zauważą. Lepiej marki wybrać nie mogłeś. Paradoksalnie wybór lepszych/droższych marek mógłby przejść niezauważony. Od razu zaznaczam, że nie ma żadnej złośliwości w moim poście.

Gdybym był szefem wielkiej firmy to pewnie chciałbym to pokazać również zegarkiem. Ale nie mam takich zamiarów. Na moje nieszczęście zakochałem się w marce źle kojarzonej i od razu zauważalnej. Jednak mój wybór pokierowany jest wyłącznie chęcią posiadania wyjątkowego w moim poczuciu zegarka. Mechanicznie i jakościowo.

jak tylko ktoś chce sobie kupić rolexa; od razu pojawia się opinia że to ; podkreślenie statutu, chęć pokazania się itp. to już staje się nudne , na całe szczęście coraz więcej rolexów na forum :-)

Kupię Omega Geneve Automatic 166.0197

opinia, dobra rada, spostrzeżenie, sugestia,.....wybieraj ;-), gdzie? poczytaj forum

Kupię Omega Geneve Automatic 166.0197

Napisałeś, że "od razu pojawia się opinia", więc myślałem, że w którymś z ostatnich postów. A ogólnie na forum faktycznie sporo takich głosów, szczególnie w monumentalnym temacie o fanach i antyfanach. Z drugiej strony wcale bym się na takie głosy nie obrażał, bo mają jakieś tam swoje uzasadnienie. Ale to dyskusja bardziej do wspomnianego tematu, a nie tutaj, więc nie zaśmiecam już.

jak tylko ktoś chce sobie kupić rolexa; od razu pojawia się opinia że to ; podkreślenie statutu, chęć pokazania się itp. to już staje się nudne

Od razu pojawia się też opinia, o małym spadku wartości i te brednie też już są nudne ;)

Był kiedyś na forum podlinkowany plik (chyba excel) ze zmianą cen poszczególnych Roleksów na przestrzeni lat. Pamięta ktoś, gdzie go można znaleźć?

Ale to trzeba znać angielski. :lol: Dzięki

Edyta:

A musi coś mieć? Szukałem tego ostatnio i tak mi się teraz przypomniało

Koledzy, pytanie techniczne. Jaką jest różnica między mechanizmem ex i milgaussa? Oba mają parachrom i paraflex. Oznaczenia mają inne, a pan w salonie nie był w stanie mi wytłumaczyć różnicy między nimi..

Z góry dzięki za odpowiedź! Pozdrawiam!

Werk w Milgaussie nie ma paraflexu. Reszta to samo.

Werk w Milgaussie nie ma paraflexu. Reszta to samo.

Czyli mechanicznie plus dla explorera?

Kolega zdecydował się na Grand Seiko.

Zgadza się. Jak tylko będzie u mnie to się pochwałę :)... Dzięki za wszystko!

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.