Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

233 vs. 275 vs. 270 vs. 524

Pojedynek Paneraiów  

56 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, siedze w domu na chorobowym i mi się nudzi, więc postanowiłem i ja ponudzić trochę Was ;) Wielkimi krokami zbiżają się moję urodziny, w związku z tym chciałbym sobie sprawić prezent w postaci jakiegoś Paneraia. Waham się pomiędzy poniższymi modelami... Bardzo proszę o pomoc. Swój wybór proszę w miare mozliwości uzasadnić, wszystkie za i przeciw mile widziane. Piękne dzięki.

 

 

Panerai 233 :

 

 

Pam00233_front_zps135aad22.jpg

 

pam233_back_zps45787ad8.jpg

 

Link do strony producenta :

 

http://www.panerai.com/en/watch-collection/historic-collection/luminor-1950/22-luminor-1950-8-days-gmt-pam00233

 

 

Panerai 275 :

 

 

pam00275_front_zpsf26d89e9.jpg

 

pam00275_back_zps5f31c31c.jpg

 

Link do strony producenta :

 

http://www.panerai.com/en/watch-collection/specialties-collection/luminor-1950/77-luminor-1950-chrono-monopulsante-8-days-gmt-pam00275

 

 

Panerai 270 :

 

 

pam00270_front__zpsbd0bd4e0.jpg

 

pam00270_back__zps90ec385d.jpg

 

Link do strony producenta :

 

http://www.panerai.com/en/watch-collection/contemporary-collection/luminor-1950/71-luminor-1950-10-days-gmt-pam00270

 

 

Panerai 524 :

 

 

pam00524_front_zps562bff10.jpg

 

pam00524_back_zps92d19e6d.jpg

 

Link do strony producenta :

 

http://www.panerai.com/en/watch-collection/contemporary-collection/luminor-1950/524-luminor-1950-3-days-chrono-flyback-automatic-pam00524


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

270. Dlaczego? Dlatego, że najbardziej mi się podoba :). Tobie Michał który najbardziej przypadł do gustu?


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie mi się podobają, inaczej nie byłoby tematu :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

233. Najbardziej przypadł mi do gustu i do Panerai manualny mechanizm jakoś bardziej mi pasuje. 270 też niczego sobie, ale ta 9 trochę mi nie leży.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to żaden mi się nie podoba.

 

Poza tym masz już jednego Paneraia, więc to tak jakbyś miał wszystkie - design praktycznie identyczny, a różnią się tylko komplikacjami, które i tak w codziennym użytkowaniu są nieprzydatne. Założę się, że ani chrono Ci niepotrzebne, ani GMT; jedynie długa rezerwa chodu zdaje się pasować do Ciebie, bo przy takiej ilości zegarków i roszadach, dobrze jak zegarek może z tydzień w pudełeczku pochodzić.

 

Jakby już mi pistolet do głowy przyłożyli, to bym wybrał 524, bo ta niebieska wskazówka ładnie się wyróżnia i nie robi bajzlu na tarczy, tak jak w pozostałych zaproponowanych modelach. Ale tak jak mówię, nie rozumiem po co komu więcej niż jeden Panerai ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tylko 270 bądź 233. Pozostałe zupełnie nie w klimacie imo. Chronograf i Panerai to dalekie od siebie pojęcia !


@rtur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiadam się bo byłbym stronniczy, ale zagłosowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...masz już jednego Paneraia

Problem w tym, że nie mam, 320stke sprzedałem już jakiś czas temu.

 

Nie wypowiadam się bo byłbym stronniczy, ale zagłosowałem :)

Nie jest uciążliwie nakręcenie tego werku ? Prezes kiedyś pisał, że dawało mu to w kość...


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nie mam, 320stke sprzedałem już jakiś czas temu.

A no to insza inszość. Zatem, tak jak pisałem 524, ewentualnie 270, bo ta 10-dniowa rezerwa jest imponująca. Na pewno automat, bo przez tę osłonę koronki potwornie niewygodnie się te zegarki nakręca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 233, to model, ktory jesli lubi sie Pama trzeba miec - taka klasyka i tyle B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

524.

 

Panerai to nie moja bajka ale tak jak kolega meinard napisał, na tarczy panuje ład a niebieska wskazówka ożywia. Na reszcie za dużo się dzieje jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

270 chyba najciekawsza 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybieram 233. Manualny werk, piękny, surowy i nie ma stopera, który kompletnie nie pasuje mi do koperty pama.

Pozdro michał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

233: asymetria i prostota, 8 dni rezerwy wystarczy. Dla mnie jest to właśnie esencja Paneraia.

 

275 z chrono to trochę jakby nie Panerai.

 

Ewentualnie 524 z niebieską wskazówką jako urozmaiceniem, choć też za dużo się dzieje jak na wyobrażenie Luminora.

 

Jeśli już masz jednego, to raczej szukałbym odmiennego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego aż tak bardzo Wam nie pasuje chrono do Panerai ?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo na tarczy chyba. Mnie osobiście nie widzi się taki układ jak u 275

Najlepszy chyba 270. Automat, brak przycisków - koperta ładniej wygląda bez. Ale tarcza najładniejsza w 524 - przejrzysta i prosta, a do tego niebieska wskazówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo sprawia wrażenie dorobionego na siłę

będziesz tego używał?

mój głos na 270 lub 233 wybór należy do Ciebie czy chcesz mieć automat czy nakręcać.

ja wolałbym nakręcać, ale to musiałbym przetestować w realu ile tego nakręcania jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

524 bo ma najprostszą, najbardziej czytelną tarczę, wskazówki, bez udziwnień i dodatków, jak to PAM powinien mieć, imo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
270, ale nie widzę sensu we wkładaniu w automat 10-dniowej rezerwy

 

są jakieś dane ile trzeba go nosić, żeby osiągnął pełne naładowanie ?

jeżeli wystarczy jeden dzień, to fajnie, odkładasz na tydzień a zegarek nadal chodzi - nie musi kręcić się w rotomacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce będzie recenzja 270ątki napisana przez Chronosa, tam pewnie się dowiemy takich informacji. Przynajmniej mam taką nadzieje.

 

Tutaj małe porównanie 270 i 233 (starszy model, bez am/pm)

 

http://www.rolexforums.com/showthread.php?t=70691

 

Szczerze mówiąc to bardziej mi się podoba 233, ta 9 faktycznie troche przeszkadza, ale z kolei 10 dni rezerwy w automacie robi na mnie wrażenie. Muszę też wziąć pod uwagę dość uciążliwe (ponoć!) dokręcanie manuala w 233... Najbardziej chyba podoba mi się 275, tylko strasznie jest gruby i przez to gorzej leży na moim nadgarstku niż np. 233. Niestety nie miałem okazji widzieć na żywo 524, ale na zdjęciach wygląda świetnie :

 

post-27475-0-47474100-1371510393_thumb.jpg

 

post-27475-0-57004500-1371510410_thumb.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

524 jest wedlug mnie najlepszym Panerai zaprezentowanym w tym roku, dla mnie tylko taka wade ze jest automat, jak bede kupowal kiedys Panerai to musi byc manual. Dlatego numer dwa z listy to 233 :)

 

a ceramiczny model zaden ci nie lezy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest uciążliwie nakręcenie tego werku ? Prezes kiedyś pisał, że dawało mu to w kość...

W każdą niedzielę wieczorem siada i nakręcam... 2 minuty i nakręcony - to nawet przyjemne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zorka, taki swego rodzaju niedzielny rytuał? ;)


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie esencja Paneraia to prosta tarcza, trzy wskazówki, ewentualnie czwarta GMT. Im więcej na tarczy, tym mniej Paneraia. Chrono i flyback fatalne.

Miałeś 320-tkę, piękny model i sprzedałeś go. Carlito, why? ;) Te wszystkie które teraz pokazujesz moim zdaniem stylistycznie są gorsze, jeśli już koniecznie któryś z nich, to 233.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego aż tak bardzo Wam nie pasuje chrono do Panerai ?

Panerai to dla mnie czytelna i prosta tarcza - w tym widzę ich urok.

Chrono dodaje nie tylko dodatkową tarczkę, ale i indeksy minutowe pomiędzy godzinowymi.  To już lekki tłok który gubi powyższą cechę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.