Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

233 vs. 275 vs. 270 vs. 524

Pojedynek Paneraiów  

56 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

@zorka, taki swego rodzaju niedzielny rytuał? ;)

Nakręcanie Pama to zawsze rytuał  :)

Ortodoksyjni Paneristi twierdzą, że nawet jak masz Paneraia w automacie to obowiązkowo powinieneś mieć też w manualu, żeby codziennie go kręcić  ;)

Ja 233 nakręcałbym codziennie!  :D

 

Wracając do tematu. 233 to kultowy model, klasa sama dla siebie, kto wie ten wie. Ja jednak dla siebie na dzień dzisiejszy z bólem serca wybrałbym jednak 270 i tak też głosuję.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ceramiczny model zaden ci nie lezy?

Jak njabardziej leży, ale ceramicznego będę chciał AP.

 

Miałeś 320-tkę, piękny model i sprzedałeś go. Carlito, why? ;)

 

320 Mirku to nie to samo, te tutaj to już inna liga, a ja zawsze chciałem mieć Pama z wyższej półki. Najlepiej właśnie ośmiodniowego manuala, ewentualnie coś bardziej skomplikowanego i tutaj chronograf w 275 czy Flyback w 524 spełnia moje wymagania.

 

 

Przy okazji, 275 :

 

post-27475-0-55759300-1371542864_thumb.jpg

 

post-27475-0-30516000-1371542906_thumb.jpg

 

Ma moc ten zegar jak nie wiem co! Zresztą wszystkie cztery są super... Bądź tu mądry i wybierz jednego :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam bardzo fajnie review ze świetnymi zdjęciami Pama 233 :

 

http://forums.watchuseek.com/f75/officine-panerai-233-a-738590.html

 

Filmik z review 270ątki :

 

http://m.youtube.com/#/watch?v=rLyhhBUJfqE&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DrLyhhBUJfqE

 

Hipnotyzujące jest to wystające szkiełko w tych zegarkach :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu tego filmiku - zdecydowanie 270 :).


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaglosowalam na 524 poniewaz wizualnie mnie urzekl,

jednakze zgadzam sie z przedmówcami - ze 270 to klasyka i tak wlasnie zawsze postrzegalam Paneraia - brazowy pasek i TA tarcza : )

na koncu 233.

naprawdę mialabym dylemat pomiedzy 524 a 270.

natomiast przy chrono sama nie wiem... pierwsza mysl to: ale to juz bylo.... : ) za duzo, za bardzo, nadgorliwosc i przeladowanie..takie mam skojarzenia,

no, chyba, ze bardzo czesto korzystalbys z tej funkcji a to juz zmienia postac rzeczy.

524 - elegancja i urok

270 - męska klasyka, jeszcze tylko cygaro i whisky :)

 

milych rozwazan!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo... jak miło :) Kobiece odczucia zawsze są dla mnie pomocne, kobieta zazwyczaj ma dobry gust i wie co ładne :) Dzięki Sylwia.

 

ps. cygar nie pale, natomiast łycha jak najbardziej ;)

 

Po obejrzeniu tego filmiku - zdecydowanie 270 :).

 

A dlaczego nie np. 233 ?

 

http://m.youtube.com/#/watch?v=esJGW3fagc8&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DesJGW3fagc8


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

233 lub 270.

Wszystko zależy jaki tył bardziej ci się podoba lub czy chcesz automat.

 

 

Im mniej na tarczy Panerai tym lepiej.

 

 

Najlepsze byłyby jakieś limitowane edycje, ale ciężko o ładny model i dobrą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zorka, taki swego rodzaju niedzielny rytuał? ;)

Dokładnie, tak właśnie jest. Mam wrażenie, że z nakręcanym ręcznie zegarkiem bardziej zżywa się jego właściciel. Automat, no to automat, sam się nakręca i właściwie nawet wskaźniki rezerwy chodu nie jest szczególnie potrzebny. A w manualu musimy zadbać o naszego pupilka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Michał, oba są super. Gdybym to ja miał wybierać to wybierałbym spośród 233 i 270 :)


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc tylko po fotkach daję głos na 524, jest naprawdę ładny.


Pozdrawiam,

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

233 za prostotę a tak w ogóle to chciałbym mieć kiedyś taki problem jak ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeanalizowałem wszystkie PAMy i stwierdzam, że miałeś jednego z najciekawszych,

30ATM, GMT, i wskaźnik rezerwy z tyłu;

trochę Ciebie nie rozumiem, ale to nie jest przedmiot dyskusji.

skoro musisz i czujesz taką potrzebę:

to 8 dniowy za to, że jest nakręcany, pod warunkiem, że słychać specyficzne cykanie dla zegarków nakręcanych a nakręcanie trwa 2min jak piszą wyżej (ta guma najmniej mi się podoba, ale założyć pasek to nie problem. dali go na gumie a WR100 - zdaję sobie sprawę, że do wody średnio będziesz go zabierał),

jeżeli mechanizm pracuje w 8 dniowym tak samo jak w 10dniowym, to brałbym tego drugiego - niech go wahnik wspomaga),

chociaż 10dniowy najlepszy byłby w ceramice - czytałem, że nie chcesz,

podsumowując - musisz te dwa zegarki równocześnie pomacać, posłuchać, sprawdzić nakręcanie ze stoperem w ręku  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podsumowując - musisz te dwa zegarki równocześnie pomacać, posłuchać, sprawdzić nakręcanie ze stoperem w ręku  B)

 

Przymiarek, to ja mam już dość, dzisiaj spędziłem jakąś godzine czasu z tymi zegarkami.

 

Sorry za jakość zdjęcia, robione telefonem przy sztucznym oświetleniu :

 

IMG_6070-2_zps8da59c5a.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak brzmi odpowiedź - jest różnica w cykaniu mechanizmu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zagłosowałem na 270, po pierwsze zegarek moich marzeń-przynajmniej jeden z kilku, po drugie zegarek jest po prostu fantastyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak brzmi odpowiedź - jest różnica w cykaniu mechanizmu ?

Miałem przyjemność bawić się dwoma manualami, nie miałem okazji porównać dziesięciodniowego automata z ośmiodniowym manualem.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby miło koledzy, jakbyście oprócz kropkowania pisali dlaczego ten a nie inny. A tak swoją drogą, to jestem bardzo zaskoczony, że 275 cieszy się tutaj takim niepowodzeniem. Zaczynam wątpić w mój dobry gust :D

 

Widział już ktoś na żywo 524 ?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie widziałem 275 na żywo, ale na zdjęciach ma trochę za dużo na tarczy. Mi się akurat to nie podoba :).


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się to się wypowiem :) Zdecydowanie 275 - lubię jak się dużo dzieje na tarczy (oczywiście w granicach rozsądku), a w tym wypadku układ jest świetny. W pozostałych prawa strona wydaje się zbyt mało "zagospodarowana".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo na tarczy, to mają co poniektóre Breitlingi, ale nie to :

 

post-27475-0-85938200-1371632719.jpg

 

Niemniej jednak rozumiem indywidualne odczucia i dziękuję za opinie.

 

Temat chyba wyczerpany, teraz czekam jeszcze na recke Chronosa Pama 270 i wtedy podejmę ostateczną decyzje.

 

Dzięki serdeczne wszystkim za pomoc.

 

Pzdr.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

524 chyba jeszcze nigdzie nie ma w sprzedaży 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosowałem na 524,później 270 i 275.

Dla mnie są to troszkę takie zegarki bez "wyrazu", a 524 wydaję mi się najciekawszy,ma to co w zegarku potrzebne a niebieska wskazówka moim zdaniem nadaje mu "uroku". Co prawda ostatnio byłem na spotkaniu i przymierzałem Pama (nie pytaj jakiego bo nie pamiętam) i był całkiem,całkiem.

 

R.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

524 chyba jeszcze nigdzie nie ma w sprzedaży

 

Tak, ale pare osób mogło go widzieć na targach w SIHH.

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.