Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

233 vs. 275 vs. 270 vs. 524

Pojedynek Paneraiów  

56 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Za dużo na tarczy, to mają co poniektóre Breitlingi, ale nie to :

 

attachicon.gifimage.jpg

Tarcza to jedno, dla kogoś może dziać się na niej za dużo, dla kogoś innego jest ok, kwestia gustu.

A drugie to koperta, która w przypadku Paneraia jest tak charakterystyczna, że nawet ten przycisk w lewym dole moim zdaniem ją szpeci i kłuje w oczy. No nie pasuje do Paneraia i już :)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałęm wszystkie i mój wzrok przykuł jeden - 270:)

 

więc musi mieć TO COS;)


It's not Your music
It's not Your clothes
It's not Your favourite colour
It's Your watch that tells most about who You are!
---------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemniej jednak rozumiem indywidualne odczucia i dziękuję za opinie.

Dzięki za zapytanie na szerszym forum, zawsze to przyjemnie się pomądrzyć gdy ktoś da szansę pytając :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo na tarczy, to mają co poniektóre Breitlingi, ale nie to...

Wiesz Michal - tu chyba nie chodzi ludziom (mnie rowniez), ze ten Pam jest przeladowany czy kiepsko tarcza wyglada, tylko o fakt, ze wiekszosc ludzi chcialoby miec Pama jak w wersjach historycznych - czyli bardzo prostego.

 

Ja np. po przeczytaniu tego artykulu:

http://www.paneristi.pl/showthread.php?t=9

 

zakochalem sie w Radiomirze a najlepiej takiej wersji jak na tamtych zdjeciach i jeszcze z mechanizmem Rolka - marzenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, zauważ, 275 jest jednak gruby - to może być dokuczliwe. Dla mnie najgorsze jest to, że zegarek ma GMT, a nie ma datownika. No, trochę to dziwne rozwiązanie. I jeszcze mały drobiazg - przyjrzyj się wskazówce rezerwy chodu - nie wiem czy nowy 275 posiada już jej "stjuningowaną" wersję jaką ma nowy 233 - tzn. farba lubinescencyjna znajduje się tylko w jej części (w środku) a nie jak kiedyś, gdy końcówka wskazówki była nią oblana. Moim zdaniem, stara wersja jest trochę kiszkowata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie 425 ;) Dlaczego ? Bo jest trochę inny niż wszystkie panuraje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Michal - tu chyba nie chodzi ludziom (mnie rowniez), ze ten Pam jest przeladowany czy kiepsko tarcza wyglada, tylko o fakt, ze wiekszość ludzi chcialoby miec Pama jak w wersjach historycznych - czyli bardzo prostego.

 

Doskonale rozumiem o czym mówisz. Już dawno temu zauważyłem, że Panerai im prostszy tym się bardziej podoba, bo tak faktycznie się od dawien dawna kojarzy, ale odrobine szaleństwa na tarczy w postaci chrono mu nie zaszkodzi, wręcz przeciwnie, doda mu świeżości :)

 

I jeszcze mały drobiazg - przyjrzyj się wskazówce rezerwy chodu - nie wiem czy nowy 275 posiada już jej "stjuningowaną" wersję jaką ma nowy 233 - tzn. farba lubinescencyjna znajduje się tylko w jej części (w środku) a nie jak kiedyś, gdy końcówka wskazówki była nią oblana. Moim zdaniem, stara wersja jest trochę kiszkowata.

Dzięki za info. zwrócę na to uwagę.

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi się wydaje, że jak w innych tematach na przekór wszystkiemu kupisz chrono,

chyba zapadł Ci gdzieś w podświadomość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zapadł Ci gdzieś w podświadomość

Widzę, że nie tylko ja mam takie wrażenie :D Siedzi mi w głowie, to fakt. Natomiast problemem 275 są jak dla mnie jego wymiary, jest naprawde gruby, pozatym strasznie mi się podoba.

 

Myśle, że na dzień dzisiejszy już śmiało choć z bólem serca mogę odrzucić 524. Mimo, że te wskazówki na mnie działają i to dość mocno, bo są naprawde super, to jednak wolę Paneraia z poziomą rezerwą na tarczy, zawsze mi się to podobało :) Pozatym dłuższa rezerwa ośmio, bądź dziesieciodniowa mi się bardziej przyda niż Flyback.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną na którego byś się zdecydował? :)


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pomimo, że Panerai specjalnie się nie interesuję to rozważałbym Panerai 233 albo Panerai 270.

Nie wnikam tutaj specjalnie w technikalia tylko bardziej w estetyczną stronę i tutaj moje zdanie jest takie, że Pam im prostszy tym lepszy. To zawsze były surowe zegarki a wielkie komplikacje nigdy nie były o ile mi wiadomo istotą Panerai.

Dlatego te dwa zegarki mi się podobają.

Głos oddaje na 270 ale tak naprawdę nie wiem którego bym wybrał ze wspomnianych dwóch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pam im prostszy tym lepszy. To zawsze były surowe zegarki a wielkie komplikacje nigdy nie były o ile mi wiadomo istotą Panerai.

 

+1

 

Jak dla mnie tylko 233 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakich my wielkich komplikacjach mówimy, o chronografie? :)

 

Na chwilę obecną na którego byś się zdecydował? :)

Chyba powoli kreuje mi się w głowie faworyt. Ale jeszcze nie czas :)

 

Z mojej strony narazie to wszystko w tym temacie, jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc.

 

Pzdr.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zagłosowałem na 524 muszę przyznać, że jest to jeden z niewielu PAMów, który mi się naprawdę podoba. Tarcza nie jest przepakowana a jednocześnie ten brązowy odcień nadaje fajnego klimatu. Zaś niebieska wskazówka tylko jeszcze bardziej to podkreśla.

Pozostałe PAMy także mi się podobają tylko nie mogę się przekonać do tego połączenia: czerni tarczy i seledynu na indeksach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a ja dla odmiany postawię na 275-kę :) (ewentualnie 524)

Cała reszta jest zbyt podobna do modelu którego się pozbyłeś tj. 320-tki.

To chrono moim skromnym zdaniem bardzo "ożywia" ten zegarek - nie ma nudy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak nudy - to na pewno jakiś atut, zależy kto czego oczekuje, natomiast na zdjęciu sklepowym Michała wygląda interesująco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak nudy - to na pewno jakiś atut, zależy kto czego oczekuje, natomiast na zdjęciu sklepowym Michała wygląda interesująco.

dokładnie - zależy kto czego szuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakich my wielkich komplikacjach mówimy, o chronografie? :)

Ehh.... trochę obrazowo chciałem napisać :P

 

Chrono w Pamie zawsze wygląda dla mnie jak wstawione na siłę. Historia tych zegarków jest prosta i taki moim zdaniem powinien być PAM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, tyle razy mówiłeś jak wielkie wrażenie robi na Tobie 275. O żadnym innym PAM-ie nie wypowiadałeś się z taką pasją. Dla mnie sprawa jest jasna - powinieneś kupić 275. W przeciwnym razie zawsze będzie chodził po Twojej głowie i każdy inny będzie jedynie półśrodkiem. Dla Ciebie tylko 275!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się tylko, że nie będzie on wygodny przy dłuższym użytkowaniu :( Myśle, że racjonalnie będzie tu pominąć fakt, że podoba mi się najbardziej i skupić się na wygodzie.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał i chcesz kupić zegarek który będzie Ci się średnio podobał ? kup coś co będzie i Ci się podobało i będzie wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie, wszystkie cztery mi się bardzo podobają, to nie podlega dyskusji :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swój głos oddałem na 524, czytelna tarcza, tyle na niej informacji co mi potrzeba, dodatkowo niebieska wskazóweczka dodaje pewnego kolorytu oraz fakt, iż to automat - nie trzeba nakręcać :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.