Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

233 vs. 275 vs. 270 vs. 524

Pojedynek Paneraiów  

56 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętasz Michał wysokości poszczególnych modeli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc pod kątem "wygody" użytkowania to nie wiem czy cokolwiek przebije nową 512-tkę.

Nowy niski (jak na Pama) profil koperty jest naprawdę prześliczny.

Sam ostatnio nie mogę przestać o nim myśleć :)

 

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://perpetuelle.wpengine.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2013/01/Panerai-PAM512-Sandwich-dial-620x930.jpg&imgrefurl=http://blog.perpetuelle.com/watches/2013-panerai-pam-512-radiomir-1940-42mm/&usg=__3GBU-v7UubPrP5rSMHZAfE7h-1g=&h=930&w=620&sz=101&hl=pl&start=3&zoom=1&tbnid=Z4ajg3KRSdH-RM:&tbnh=147&tbnw=98&ei=5PHHUfbBCcTDPM6RgfgC&prev=/search%3Fq%3Dpanerai%2B512%26um%3D1%26sa%3DN%26hl%3Dpl%26gbv%3D2%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1&sa=X&ved=0CC8QrQMwAg

 

http://www.panerai.com/en/watch-collection/historic-collection/radiomir-1940/106-radiomir/518-radiomir-1940-pam00512

 

Wg mnie to już nie jest TO. Ten Pam po prostu nie odpowiada standardom swoich starszych kolegów. Dla mnie traci smak - Pam kojarzony jest w znacznej mierze prze obudowę koronki - tu jej brak:(


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiomiry w kopercie 1940 mi nie do końca odpowiadają, takie Luminory bez koronki, zdecydowanie bardziej podoba mi się tradycyjny Radiomir, albo Luminor.

 

Pamiętasz Michał wysokości poszczególnych modeli?

Właśnie nie pamiętam dokładnie liczb, musiałbym pogrzebać w sieci. 233 jest napewno cieńszy od 270 i 275. I na żywo to widać.

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. po tej recenzji chyba już wiem na którego Paneraia się zdecyduje :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

275 : 18,90


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to drobniutka różnica w stosunku do 270. Dla mnie sprawa jasna - 275 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tego nie wiedziałem, lecz Michał pewnie ma sporą łapę jeżeli o nim myśli, więc pewnie nie będzie problemu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. 20 cm. w nadgarstku.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrał bym 233. Nie jest przesadzony i ma wszystko co bym chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrał bym 233. Nie jest przesadzony i ma wszystko co bym chciał.

 

tzn co?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pk_kamil-  233 temu ponieważ ma: rezerwę chodu 8 dni, datownik i drugi czas. Natomiast Pamy które mają jakieś tam przyciski jak  "elektrony" z 80 lat to nie moja bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pk_kamil-  233 temu ponieważ ma: rezerwę chodu 8 dni, datownik i drugi czas. Natomiast Pamy które mają jakieś tam przyciski jak  "elektrony" z 80 lat to nie moja bajka.

 

dzięki za doprecyzowanie się :)  tia, pełna zgoda z Twoim wyborem :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już 7-8 Pam-ów ( w tym 197, 243, 351) ale 233 to najlepszy PAM, moim zdaniem, w stosunku do ceny rynkowej. Brakuje mi w nim jedynie... rocznego kalendarza, ale tej komplikacji Panerai (chyba) jeszcze nie wdrożył w swoich nowych modelach.

Pozdrawiam.


Gdyby oczyścić bramy percepcji, każda rzecz ukazałaby się człowiekowi, jaka jest, nieskończona.

/William Blake/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze muszą być jakieś minusy - jest wówczas do czego dążyć :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to już zdecydowałem. Wróce z wakacji, to będę dopinał wszystko na ostatni guzik :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

524 - bo nie trawie jakoś wskazników day/night.

Aczkolwiek te dni rezerwy jest bardzo zachęcające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji 524, to pojawia się w sieci coraz więcej fotek tego zegarka.

 

Link do Timezone :

 

http://www.timezone.com/2013/01/23/officine-panerai-at-sihh-2013-by-paul-boutros/

 

Świetny jest.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych zdjęciach wrażenie na mnie robią "podwodniaki" 508 i 364.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesujący jest  również  514 ( na ręce kobietki robi wrażenie ) , a  512 też może ( chociaż tutaj mechanizm taki sobie ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji 524, to pojawia się w sieci coraz więcej fotek tego zegarka.

 

Link do Timezone :

 

http://www.timezone.com/2013/01/23/officine-panerai-at-sihh-2013-by-paul-boutros/

 

Świetny jest.

 

Na tych zdjęciach wrażenie na mnie robią "podwodniaki" 508 i 364.

 

Interesujący jest  również  514 ( na ręce kobietki robi wrażenie ) , a  512 też może ( chociaż tutaj mechanizm taki sobie ) .

 

generalnie każde zdjęcie ma coś w sobie, ale FAKT jest niezaprzeczalny, że PAM na damskiej ręce... podbił moje serce :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ja sobie odpuściłem Panerai. Nie pasują mi zbyt duże grubości kopert, a gdy do tego jeszcze dochodzi przekombinowana średnica, to już zegarek jest trudny na ręku do zaakceptowania. Chyba tylko 233 jeszcze by uszedł, ale reszta ?. No cóż... nie lubię wyglądać jak idiota choć patrząc na fotki netowe, niektórym to w ogóle nie przeszkadza.

 

pamh1.jpg

 

pamh2.jpg

 

pamh3.jpg

 

pamh4.jpg

 

pamh5.jpg

 

pamh6.jpg

 

Wniosek ?, jeżeli nie masz łapy jak Schwarzenegger, to odpuść sobie Panerai.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bogu ja mam kawał łapska :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.