Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

tomaliusz

Paski - rodzaje

Recommended Posts

Guest tomaliusz

Witam. Jeśli taki temat już istnieje, (nie znalazłem) to proszę o jego przeniesienie. Szukam paska do swojego divera i moje pytanie jaki pasek polecacie?. Może ktoś opisze rodzaje pasków ich wady i zalety.

Pozdrawiam Tomaliusz.

edit:

Skórzany wodoodporny czy silikon?,kauczuk? a może carbon? Co się wygodnie nosi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć. 

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest bransoleta.Potem guma i nylon. A teraz kilka słów - dlaczego.

Bransoleta jest zupełnie odporna na działanie wody, soli, nie niszczy się na słońcu , nie kurczy na słońcu, nie traci koloru etc. Niektóre mają system łatwego poszerzania , co jest bardzo przydatne przy nurkowaniu w piankach. Guma z drugiego miejsca - wygodna , wymaga jednak już trochę opieki - sól i słońce jednak ją zużywają , niszczą i zaczyna pękać a pod wodą to już zabawne nie jest. Nylon , NATO czy jakby to zwać niestety "łapie zapach" i z czasem śmierdzi ;-). Ale daje się wyprać ! Niestety również słońce zostawia na nim swój ślad. 

Osobiście - wybrałbym metal. Guma jak to guma- kto ją lubi :)


@rtur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj.  Jeśli chcesz połączyć przynajmniej 2 cechy z rodzajów pasków zaproponowanych przez kolegę  @rtur/a , zastanów się nad MARATACKIEM. Pasek łączy w sobie wysoką wodoodporność , wygląd paska skórzanego i durzą wytrzymałość (może nie tak jak bransoleta) , ale w stosunku do innych materiałów (skóra , guma , nylon) dużą , no i świetnie pasuje do wszelakiej maści DIVERÓW.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest tomaliusz

Panowie. Przede wszystkim ma być wygodnie i bransoleta nie dla mnie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jestem fanem "kajdanów" i nie narzekam na wygodę. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym obstawał za gumą, wygodna i elastyczna, co daje sporu komfort w wodzie, zarówno na "gołym" nadgarstku jak i na piance, bransoleta może i faktycznie jest najbardziej trwała, ale pomijając fakt że jest ciężka to łatwo ją porysować na łódce, czy kajaku, albo po prostu piachem, no i kwestia "grubnącego nadgarstka" przy "kajdanie" daje się we znaki, albo jest zbyt luźna albo zbyt obcisła (no chyba że ktoś spędza czas nad wodą raczej pasywnie)  - nylon faktycznie "łapie" zapachy jak napisał @rtur, wczoraj testowałem pasek od Ray'a i tutaj dodatkowym minusem jest rzep - który można przypadkiem "odpiąć"...


:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.