Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
janekp

Zegary podróżne, kareciaki i nie tylko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Długo szukałem, w końcu się udało. 

 

IMG_20220605_101315_1.thumb.jpg.6fb65f8c02c55061abb08b08e16aa8a9.jpg

 

IMG_20220605_101349_1.thumb.jpg.9a8df2ded2efd8d598a32407e7f4d9ec.jpg

 

IMG_20220605_101328_1.thumb.jpg.a18bbfd7a6f1f82fb0edf514c7465c5a.jpg

 

unnamed.thumb.jpg.8a6181fe531bc9724a75b359d283d0d7.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem propozycję zakupu takiego zegara. Czy nie jest to współczesny produkt z Chin?

Kupić go czy odpuścić sobie, proszę o poradę.

916324145_unnamed(1).thumb.jpg.d71aefa75fef52f9667b8c3a4b0b5c8e.jpg

 

1031335914_unnamed(2).thumb.jpg.7e31e7532b4d099553945ac6c4939d4a.jpg

 

1125590437_unnamed(3).thumb.jpg.66b9a5ef3a53639b5d567c66d2c2763f.jpg

 

2129769439_unnamed(4).thumb.jpg.67cd9c4705b4f1b186bd3a10a9185724.jpg

 

unnamed.thumb.jpg.dea36537709d420752876bc4fa538978.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie i pomijam te kolorowanki. Nie mam podstaw, ale coś mi tu nie pasuje.. np. niechlujnie wykonane elementy mechanizmu, które to mają sugerować "starość" tego zegara..

Zobacz inne kareciaki, szczególnie te starsze, jak dokładnie są wykonane.. a ten tak jakość "od siekiery"

 To moje odczucie, nie pewność...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się nie znam, choć mam kilka, ale jednak takie zwyklejsze. 

Tu, co się rzuca w oczy, to rączka - jej boki, zawiasy. Czy tak to robiono ? 

No i czy na osi jest także sekundnik ? 🤔 

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O..to..to.. teraz mi to "unaoczniłeś"  sekundnik "centralny" no i zawiasy....

Rozbierałem tyle różnych i było:

 - albo odkręcić "podstawki zawiasu"

- albo jednym z zawiasów bywał specjalnie wykonany wkręt..

 Całość ma sugerować stry mechanizm... z przystawka balansową nowszego typu... taka całkiem "nowiótka" i odstaje stylem od "siermieżnego" mechanizmu....

 Na giełdzie w Bytomiu  widziałem lepiej wykonane kopie  ( za 800 pln) ale były bardzo dobrze wykonane.. naprawdę świetnie........ Gdyby nie to, że wielu "handlowców" miło prawie indentyczne , można  się nabrac...

 

TO MOJE ZDANIE

NIE TWIERDZĘ że to FALS...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Każdy chciałby być posiadaczem zegara z centralną sekundą, ja też, dlatego zainteresował mnie ten zegar.

Mam dwa wiszące zegary z takim sekundnikiem, jak dobrze wiecie, zegary z centralną sekundą są bardzo rzadko spotykane.

Własnie dlatego chciałem go kupić. 

Dziękuję za podpowiedzi, dla mnie też jest podejrzany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale za to masz co lubisz... :) , a to czasami ważniejsze....


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia zniekształcają nieco widok, ale przystawka balansowa jest chyba przykręcona wkrętami imbusowymi.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.horologica.co.uk/beware/ChineseCC.html

 

zegary karetki, których należy unikać

Niedawno otrzymałem prośbę o wymianę dwóch sprężyn i sprężyn zatrzaskowych w „porządnym” francuskim zegarze karetki. Właściciel mieszkał 200 mil stąd, więc zgodził się go opublikować. Jak tylko otworzyłem paczkę, moje serce zamarło. Daleko od dobrego francuskiego przemiennika z alarmem i francuskimi ręcznie malowanymi panelami typu Sevres, była to nowoczesna reprodukcja z Chin.

Prawie popełniłem błąd, kupując jedną z tych bestii dziesięć czy dwanaście lat temu. I chłopcze zostałbym ugryziony. Doszedłem do „wygranej” licytacji za prawie 100 funtów (zawsze uważam , że „wygrywanie” jest dość przewrotnym określeniem na fleabay – oznacza to po prostu, że byłeś gotów rozstać się z większą gotówką niż ktokolwiek inny na świecie). Tuż przed zapłaceniem otrzymałem kilka przyjaznych e-maili od lepszych entuzjastów zegara, niż ostrzegałem mnie, że albo zawarłem niesamowitą umowę (mało prawdopodobne), albo wpadłem w starą pułapkę myślenia, że nikt inny tego nie zauważył. Cóż, to było zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe; była to najnowsza chińska kopia, która została sklasyfikowana jako sprzed 1900, więc mogłem anulować moją ofertę z powodu błędnego opisu.

Górne zdjęcie pokazuje, jak koperta tych zegarów jest zazwyczaj ozdobiona kolorową emalią wylaną na maleńkie „komórki plastra miodu” utworzone z płaskich mosiężnych pasków przylutowanych do powierzchni koperty. Najczęściej występuje kolor niebieski, ale pojawiają się również w kolorze zielonym lub czerwonym. Chińczycy są ekspertami w tej technice "cloisonné", a ich turystyczne fabryki są nią przepełnione. Wygląda bardzo jak wczesna francuska praca Champlevé, w której komórki są uformowane w podstawie i wypełnione emalią. Ale podczas gdy francuskie mają teraz 150 lat i kosztują tysiące funtów, chińskie wersje są nowe i kosztują mniej niż 50 funtów na chińskich targach ulicznych. Wiele z nich jest zaprojektowanych tak, aby wyglądały na stare, chemikalia są używane do starzenia mosiądzu, ale wszystko, co głębsze, niż pobieżne spojrzenie, pokazuje, jak kiepsko są wykonane. Jednak na obrazie online jest to

Drugie zdjęcie przedstawia alternatywę dla złożonej białej tarczy; to ręcznie malowana porcelana, produkowana w brudnych, niebezpiecznych fabrykach przez dziecięcych artystów, którzy płacą około miski ryżu dziennie. Może i jest ręcznie malowany, ale nie jest wyjątkowy, bo na końcu linii produkcyjnej wszystkie wyglądają tak samo. Pierwszą dziwną rzeczą jest wskazówka sekundnika, rzadko spotykana na czymkolwiek poza niezwykle ważnymi francuskimi zegarami. Mniejsza tarcza pomocnicza służy do funkcji alarmu, dokładnie tak jak w wielu francuskich oryginałach.

Z boku (zdjęcie trzecie) wszystko wygląda całkiem normalnie, z wyjątkiem tego, że doświadczony mechanik zegarmistrza od razu zdziwi się, jak cienkie są mosiężne płytki w porównaniu z zegarem francuskim. Biorąc pod uwagę wszystkie cechy tego zegara (uderzenie, powtórzenie, alarm), płyty muszą być grubsze, ale oczywiście byłoby to droższe w produkcji.

Następna jest płyta tylna (czwarte zdjęcie), która może wyglądać imponująco na pierwszy rzut oka, ale ma to więcej wspólnego z oświetleniem aparatu niż z jakością mosiądzu, który jest raczej matowy. Najdziwniejszą rzeczą jest tutaj dzwon, który jest raczej mosiądzem niż znacznie twardszym metalem dzwonowym, a zwłaszcza dwa wywiercone w nim otwory, aby umożliwić dostęp do krętych kwadratów. Przypuszczam, że jakiś francuski twórca mógł kiedyś zrobić taki dzwon, ale jeśli to zrobił, nigdy go nie widziałem.

Wreszcie jest platforma (piąty obraz) - część, która znajduje się na szczycie ruchu niosącego wychwyt koła balansowego. Ten jest zrobiony ze stali, prawdopodobnie w celu upodobnienia się do posrebrzanego mosiądzu, który mógłby przewyższyć prawdziwy. Podkładki mosiężne powinny być jednak wykonane ze stali oksydowanej, a moim jedynym zaskoczeniem jest poświęcenie stosowania śrub z rowkiem w miejsce nowoczesnych krzyżaków!

Istnieje historia, że chińska była wzorowana na wczesnych francuskich przez Anglika, który złożył zamówienie na setki egzemplarzy w chińskiej fabryce. Udało się to na tyle, że złożył kolejne zamówienia i muszą być ich teraz tysiące w odcieniach niebieskiego, czerwonego i zielonego. Mam nadzieję, że nikt nie myśli, że to francuski.

Tę, która potrzebowała nowej sprężyny musiałem niestety odesłać właścicielowi z wyjaśnieniem, że nie warto na nią wydawać pieniędzy. Nawet gdybym wykonał pracę, zegar co jakiś czas wracałby do naprawy.


 

CHIŃSKI ZEGAR POWOZOWY

  • Popularny chiński fałszywy zegar powozowy
  • Ręcznie malowana tarcza z fałszywego chińskiego zegara powozowego
  • Zidentyfikuj fałszywy chiński zegar powozowy po cienkich płytkach
  • Ilustruje fałszywy chiński zegar powozowy przy dziwnym dzwonku
  • Platforma z fałszywego chińskiego zegara powozowego
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Taraj napisał(-a):

Do wyboru do koloru, prosto z Jingxian😉

http://www.art-clock.com/CarriageClock/12/

 

714596779_KareciakChiny.thumb.jpg.54d3b8537a3bb5287b536c7882f8670f.jpg

Ohyda...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki stary to on chyba nie jest.

Ciekawe od kiedy "Made in France" było produkowane... z anglojęzycznym  oznaczeniem kraju...

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od kiedy France 

ale Made in Germany 

jest już 125 lat... 

 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, mkl1 napisał(-a):

Taki stary to on chyba nie jest.

Ciekawe od kiedy "Made in France" było produkowane... z anglojęzycznym  oznaczeniem kraju...

 

 

Nie wiem ile lat ma ten zegar. Jestem jednak pewny, że napis zrobiony rysikiem CW L582, nie jest datą przeglądu (naprawy) wykonanego w maju 1882r.

Maj 1982 r, też nie. Ja wiem co oznacza ten napis.

 

                                                                  ZAGADKA DLA WAS [BEZ NAGRODY]

 

Jaką informacje kryje zrobiony rysikiem napis, CW L582.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze oznaczenia wyryte na płytach mechanizmu, kojarzyły mi się z wizytą zegara u zegarmistrza.

Tym razem było tak samo. Znalazłem jednak w futerale zegara karteczkę.

 

 

IMG_20230612_192321_1.thumb.jpg.15a5b8978be8fe3b0bdcf682fae246ae.jpg

 

Coś tam sobie przetłumaczyłem, wyszło mi że wymiana śruby i serwis.

 

 

 

 

IMG_20230613_193119_1.thumb.jpg.6340d15517c688753941b64e118ba491.jpg

 

Moje małe stadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podejrzewałem, że L 582 to numer kolejnej naprawy w rejestrze zegarmistrza. 

Co zatem oznacza CW, jego inicjały,

czy Control Werk... 

 

Pozdrawiam Jacek 

 

 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, JASI napisał(-a):

Control Werk... 

Raczej nie bo by było ( in english) Movement control.

 werk- niemieckojęzyczne ....

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zmierzyłem zegar.

 

Kolejne zdjęcia.

 

IMG_20230711_203637.thumb.jpg.36eab90e804805a2b9823dbd5010e813.jpg

 

IMG_20230711_203547.thumb.jpg.8dbad39ea75c99155f95efb419daaf06.jpg

 

IMG_20230710_190743_1.thumb.jpg.de5dd839eec5a9cbcb46ac07cd61eef6.jpg

 

IMG_20230710_191401_1.thumb.jpg.cd6c3e5b8dfa81a22238f241ca9d6e2f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale maluszek...cacuchno...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to bardziej Alfred Dumas... 

 

Tu mały kareciak z aukcji, jest krótki opis o zegarmistrzu

i zdjęcia do porównania. 

 

https://www.extence.co.uk/1283-lister-halifax-longcase-clock

 

Tu jeszcze inna aukcja. 

 

https://www.fontainesauction.com/auction-lot/a.-dumas-france-miniature-oval-carriage-clock_3FC4F40823

 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.