Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

waldemar40

Elgin i Cuivre

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem pierwszy raz na tym forum. Wpadły mi w ręce 2 zegarki: elgin (działa)i cuivre (ma luźną wskazówkę i podobno działa), a że jestem laikiem to proszę was o jakiekolwiek rady, podpowiedzi, sugestie.

Na temat elgina można trochę poczytać (wiem, że ma ponad 100 lat i jest 14K). Natomiast cuivre jest mi całkiem obcy. Chciałbym sprzedać te zegarki. Dlatego proszę napiszcie gdzie i jak to zrobić? Jeśli możecie to podajcie przybliżone wartości tych zegarków. Dołączam kilka zdjęć (najpierw Elgin a 4 ostatnie Cuivre), przepraszam za jakość.

Z góry dziękuję za pomoc.

post-63436-0-18295100-1372705369.jpg

post-63436-0-46880900-1372705376.jpg

post-63436-0-08347800-1372705388.jpg

post-63436-0-92250100-1372705396.jpg

post-63436-0-75392600-1372705406.jpg

post-63436-0-61132700-1372705412.jpg

post-63436-0-74220000-1372705659.jpg

post-63436-0-35623700-1372705666.jpg

post-63436-0-85081500-1372705673.jpg

post-63436-0-23303900-1372705682.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały damski Elgin z około 1915 roku, rozmiar 0, 15 kamieni, z dość dużej serii 3000 mechanizmów. Wygląda na nieźle zachowany. Damskie zegarki, zwłaszcza te, które nie są specjalnie rzadkie, nie są specjalnie poszukiwane i ich wartość to w zasadzie złota koperta (czyli de facto cena zależy od aktualnej ceny złota). Drugi to szwajcar - proponuje spoytać w dziale Vintage :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały damski Elgin z około 1915 roku, rozmiar 0, 15 kamieni, z dość dużej serii 3000 mechanizmów. Wygląda na nieźle zachowany. Damskie zegarki, zwłaszcza te, które nie są specjalnie rzadkie, nie są specjalnie poszukiwane i ich wartość to w zasadzie złota koperta (czyli de facto cena zależy od aktualnej ceny złota). Drugi to szwajcar - proponuje spoytać w dziale Vintage :)

Bardzo dziękuję. Po numerach na obudowie i mechanizmie Elgina udało mi się odszukać, że obudowa jest z 1893 lub 1894 roku, a mechanizm z 1912 lub 1913. Zastanawiam się skąd ta różnica?

Ps. Im dłużej szperam to zaczynam się wkręcać. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję. Po numerach na obudowie i mechanizmie Elgina udało mi się odszukać, że obudowa jest z 1893 lub 1894 roku, a mechanizm z 1912 lub 1913. Zastanawiam się skąd ta różnica?

Ps. Im dłużej szperam to zaczynam się wkręcać. Pozdrawiam.

 

A wg czego ustalałes wiek koperty?

 

Ten drugi to jakiś kluczykowy cylinderek no name, a cuivre to nie marka zegarka, tylko oznaczenie miedzi


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer koperty jest mało miarodajny, bo kopertę robił inny producent i nabijał swoje numery. Koperta "na oko" wygląda na okres zbliżony do mechanizmu. Mechanizm wg najlepsej możliwej bazy danych to rok 1912, ale oczywiscie to są dane orientacyjne. Mógł powstać tw dwa trzy lata wcześniej czy później.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Elginie jest numer na kopercie 5069303 a na mechanizmie jest numer 17198911 i wpisałem w wyszukiwarce na stronie elginwatches.org. A ten drugi to myślałem, że jest srebrny, bo ma podaną próbę 0800 (od środka) i ma nazwę cuivre. Ma jeszcze nad tym nr 11624, który zupełnie nie wiem co oznacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - Elginwatches org to świtna baza danych. Tyle,m ze numer koperty to nie jest numer elginowski - to numer producenta koperty. PO wpisaniu tego numery wyskakują Ci dane dotyczące elginowskiego mechanizmu o tym numerze po prostu.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - Elginwatches org to świtna baza danych. Tyle,m ze numer koperty to nie jest numer elginowski - to numer producenta koperty. PO wpisaniu tego numery wyskakują Ci dane dotyczące elginowskiego mechanizmu o tym numerze po prostu.

Czyli ma około 100 lat, o czym świadczą numery z mechanizmu. Byłem u zagarmistrza i stwierdził, że jest to dość dobry mechanizm i nie było w nim "grzebane". Jedynie ma nadłamany ząbek oraz widać ślady rdzy. Czy warto go odrestaurowywać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto go odrestaurowywać?

 

A co rozumiesz przez odrestaurowanie?

Ja bym oddał mechanizm do zegarmistrza celem mycia, smarowania i regulacji, a całą resztę poddał "nieinwazyjnej" kosmetyce w domowych warunkach, czyli po prostu wymył, przetarł kopertę płynem do złota i już


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ząbek, to chyba w małym kole naciągu brakuje (nieszkod;liwe, olać). Niewielkie ilości rdzy to w wielu Elginach można znaleźć, bo ta stan nierdzewna ine jest. Co więcej, jest nieco bardziej rdzewna niż np choćby w Walthamach :)

Trzeab rozebrać, wyczyścić i nasmarować - nieduży koszt, a wartość zegarka znacznie rośnie, bo zegarek po serwisie zawsze jest mile widziany przez potencjalnych nabywców...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że problem zegarmistrza i innych zabiegów rozwiązany:

 

http://allegro.pl/elgin-zegarek-i3367449465.html

 

Tysiak na start i minimum nie ma. Grubo :lol:

nie podajecie cen, a za chwilę wyśmiewacie cenę z allegro-pisałem że jestem laikiem i sam go nie wycenię, sprawdzałem na innych aukcjach były młodsze miedzy 3-7,5tys. jak nie sprzedam to najwyżej zostanie dla moich wnuków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - trzeba by wyjąć mechanizm i zważyć samą kopertę. Wówczas miałbyś konkretną mase 14Kzłota (przy poprawce na wałek i sprężynę dekla jeszcze)i byłoby łatwiej kupujacym wycenic ten zegarek.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj regulamin forum to bedziesz wiedzial dlaczego nikt nie podaje cen.... A jak chcesz porownac to ebay ma swoja wyszukiwarke, model zegarka masz z bazy i do dziela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj regulamin forum to bedziesz wiedzial dlaczego nikt nie podaje cen.... A jak chcesz porownac to ebay ma swoja wyszukiwarke, model zegarka masz z bazy i do dziela.

z jednej strony regulamin zakazuje ,a z drugiej ktoś pisze na tym forum że za drogo wyceniłem. ja juz wystawiłem cene i nie pytam nikogo o wycenę (wszyscy po kolei nie musicie pisac o regulaminie) wiec po co ten komentarz .pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - trzeba by wyjąć mechanizm i zważyć samą kopertę. Wówczas miałbyś konkretną mase 14Kzłota (przy poprawce na wałek i sprężynę dekla jeszcze)i byłoby łatwiej kupujacym wycenic ten zegarek.

zważyć mam ale po co ? chcesz przeliczać na cene złomu złoto ? nie, nie tak go nie sprzedam.ja juz wyceniłem o czym donosi kolega Chronofil -wiec wycen nie potrzebuje,  nie chcę zresztą łamać reg. .pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzałem kilka postów wyzej, ze tego typu zegarkito w zasadzie wartość złota + może ciut więcej za wiek, ale niewiele. Taki rynek i tego nie przeskoczysz :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez WitoldVonEverec
      Z przodu jest napisane-ROLEX OYSTER PERPETUAL DATE EXPLORER Ⅱ TIF FANI & CO SUPERLATIVE CHRONOMETER OFFICALLY CERTIFIED 
      Z tyłu natomiast na górze i na dole jest napisane- QUARTZ * SWISS * MOVEMENT
      na środku jest napisane-A68418 120G-Q
      Jak się go naświetli to wskazówki zaczynają świecić na zielono





    • Przez pytlak17
      Witam, mam w sumie takie głupie pytanie. Mianowicie niedawno zakupiłem stary zegarek marki Elgin z datownikiem dnia tygodnia oraz dnia miesiąca. Nie jest to mój pierwszy stary zegarek, ale pierwszy, który posiada komplikację dnia tygodnia. Wiem, że w nowych zegarkach (po 2000 r.) koronka ma 2 pozycje (do zmiany daty i do zmiany godziny). Tutaj raczej nie ma czegoś takiego. Stąd właśnie wynika pytanie jak tą datę zmienić? Wiem, że było już kilka pytań o sposoby zmiany daty, ale żadne nie dotyczyło tego zegarka. 
      A nabytek prezentuje się tak:
      https://imgur.com/a/Nxr2Cbl
    • Przez Wojtys
      Witam.
      Ostatnio w moje ręce dostały się takie oto radzieckie zegarki. Chciałbym się poradzić kogoś bardziej doświadczonego czy są to w 100% oryginały, składaki, czy może podróbki?
      Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.






    • Przez Versipald
      Witam, wczoraj otrzymałem od dziadka mojej dziewczyny stary zegarek kieszonkowy jeszcze po ojcu tego dziadka, wiec oceniam, ze ten czasomierz musi mieć ponad 70 - 80 lat. 
      Na tarczy jest napis Chronometre i pod spodem Sirap czy Strap. Nie wiem co to może być. Zegarek chyba był kupiony we Francji. 
      Nad subtarczą sekundy jest napis Imprte de Suisse (to znaczy, że to jest szwajcarski zegarek czy nie?) 
      Szkiełko jest z jakiejś pleksy, w kolorze żółtym jak na zdjęciu. z tyłu nie ma właściwe żadnych napisów. Zegarek jest stalowy, na chodzie. ale nie chce żeby chodził, bo nie wiadomo kiedy był smarowany.  
      Na werku też tylko "Imprte de Suisse". Czyjej produkcji jest ten zegarek i ile może być wart? Nie chce go sprzedawać, ale zastanawiam się czy warto inwestować w ewentualną renowację wizualno - mechaniczną.
      Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc i garść istotnych informacji. 
       



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.