Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
FRANK

Genossensch. Germania Freiburg i/ Schles.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie masz tresowanego kołatka? Jak kąśnie, to drewniana :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz tresowanego kołatka? Jak kąśnie, to drewniana :)

metalowa na pewno nie bo magnes się nie chcę trzymać :D


Pozdrawiam Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

metalowa na pewno nie bo magnes się nie chcę trzymać :D

Metal nie zawsze przyciaga magnes?. Sprawdz prosze dokladnie. Do zludzenia sa podobne. Nigdy bym sie nie dowiedzial jesli bym nie porozbieral kilku takich :D

Edytowane przez czerralf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wstawiałem tych zdjęć. Kolejna sztampowa skrzynia świebodzicka. Sterczynki wyjąwszy dolną wtórne.

Wieszak jak odlany w formie wysypanej piaskiem, z numerem, numer na soczewce.
post-6402-0-83538400-1485460333_thumb.jpgpost-6402-0-59421300-1485460524_thumb.jpg post-6402-0-79580400-1485460316_thumb.jpgpost-6402-0-38582600-1485460326_thumb.jpgpost-6402-0-67949100-1485460304_thumb.jpgpost-6402-0-06473700-1485460300_thumb.jpgpost-6402-0-11737500-1485460296_thumb.jpgpost-6402-0-94699200-1485460291_thumb.jpgpost-6402-0-85991800-1485460282_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ciekawe ,to ta Germania jest z jakiego okrwesu ,4 cyfrowa ,sygnowana?

Janek plytki w garazu zmieniles?. Ladne :);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kotwica jakby od Willmana ?

Janek plytki w garazu zmieniles?. Ladne :);)

Zegar jest u mnie chyba ze 4 lata ,kupilem zaraz jak Jacek debatowal o 4 cyfrowej Germani ,chyba nawet z nim licytowalem ,nie pamietam ,byla z Niemiec,szklo peklo w transporcie.Plytki w kuchni mieszkania wynajmowanego gdzies we Francji ale nie pamietam gdzie.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ciekawe ,to ta Germania jest z jakiego okrwesu ,4 cyfrowa ,sygnowana?

początek produkcji do połowy lat 70tych


Pozdrawiam Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

początek produkcji do połowy lat 70tych

Ja tam sie nie czepiam ale jesli sygnowali na poczatku,znamy kilka 4 cyfrowych to nie widze powodu do niesygnowania wlasnych wyrobow poza przypadkiem sprzedazy surowych werkow innemu producentowi zegarow,bo mam tez kilka sygnowanychGermanii z numerami 200 000


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Germania była dość chimeryczna odnośnie sygnatur, pomiędzy nimi występowały serie niesygnowane. Przypomnę, że tę z GR z kotwicą Grahama pośrodku przypisaliśmy firmie ledwie w 2011 roku.

http://mb.nawcc.org/showthread.php?76266-Germania-History-and-Identification&p=610855&viewfull=1#post610855

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Germanii to właśnie nabyłem. Jak sadzicie ktoś coś dołożył nieoryginalnego - soczewka wahadła ?  Sygnowana a numer 20031To już moja druga Germania. W załączeniu fotki. Co sadzicie ? Jakie datowanie ? Nie mogę znaleźć tematu o Germaniach. Prośba do Admina o przeniesienie pod właściwy adres. Przepraszam za kłopot.

post-43283-0-57764700-1511131272_thumb.jpg

post-43283-0-42783900-1511131281_thumb.jpg

post-43283-0-20822000-1511131286_thumb.jpg

post-43283-0-38327300-1511131290_thumb.jpg

post-43283-0-74757700-1511131294_thumb.jpg

post-43283-0-48350500-1511131298_thumb.jpg

post-43283-0-79798600-1511131302_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w moim temacie o "miniaturce" było o datowaniu. Trzeba liczyć że wyprodukowano go w okolicach 1875 roku. Co do skrzynki nie widzę żadnych problemów. Ale jest przed siódmą. :D


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o wasza opinie. Jakie daty  - może inne jak Kol. zaproponowała. czy da się dokładnie ustalić rok produkcji ? Jednocześnie zamieszczam odnosnik do tematu na NAWCC bardzo ciekawy. Datowanie ogólne - zdjęcie pierwsze 1872-1875, zdjęcie drugie 1876-1892 zdjęcie trzecie 1893-1896 zdjęcie czwarte 1894-1899 zdjęcie piąte 1896-1899 potem GB przejmuje.


Link do tematu na NAWCC


https://mb.nawcc.org/threads/germania-history-and-identification.76266/page-2


Pozdrawiam


Łukasz


post-43283-0-07747100-1511300855_thumb.jpg

post-43283-0-29789300-1511300865_thumb.jpg

post-43283-0-97458200-1511300911_thumb.jpg

post-43283-0-35328700-1511300920_thumb.jpg

post-43283-0-75363100-1511300925.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziałem na Twoje pytanie choćby dlatego, że ten zegar z pewnością nie ma numeru seryjnego 20031, jak to napisałeś. Zdjęcia też zrobiłeś kiepskie. Radź sobie zatem sam.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radze sobie sam. Życie mnie nauczyło że trzeba sobie samemu radzić. Co do numeru to trzeba być ślepym żeby na zdjęciu tych cyfr nie zobaczyć Tarant ty mi łaski nie robisz ze odpiszesz czy ocenisz. Za kogo ty się uważasz ? Może za długo Adminem tu jesteś i wypaliłeś się zawodowo.Masz sporą wiedzę ale Alfa i Omega nie jesteś, Zdjęcia są takie ponieważ to są zdjęcia od sprzedawcy. Ja zegar odbieram jutro rano. Jeżeli to nie numer seryjny to co ? Zdjęcia są dosyć wyraźne Masz okazje dołożyć mi punkty karne albo zablokować. Płakać nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radze sobie sam. Życie mnie nauczyło że trzeba sobie samemu radzić. Co do numeru to trzeba być ślepym żeby na zdjęciu tych cyfr nie zobaczyć Tarant ty mi łaski nie robisz ze odpiszesz czy ocenisz. Za kogo ty się uważasz ? Może za długo Adminem tu jesteś i wypaliłeś się zawodowo.Masz sporą wiedzę ale Alfa i Omega nie jesteś, Zdjęcia są takie ponieważ to są zdjęcia od sprzedawcy. Ja zegar odbieram jutro rano. Jeżeli to nie numer seryjny to co ? Zdjęcia są dosyć wyraźne Masz okazje dołożyć mi punkty karne albo zablokować. Płakać nie będę.

 :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

Radze sobie sam. Życie mnie nauczyło że trzeba sobie samemu radzić. Co do numeru to trzeba być ślepym żeby na zdjęciu tych cyfr nie zobaczyć Tarant ty mi łaski nie robisz ze odpiszesz czy ocenisz. Za kogo ty się uważasz ? Może za długo Adminem tu jesteś i wypaliłeś się zawodowo.Masz sporą wiedzę ale Alfa i Omega nie jesteś, Zdjęcia są takie ponieważ to są zdjęcia od sprzedawcy. Ja zegar odbieram jutro rano. Jeżeli to nie numer seryjny to co ? Zdjęcia są dosyć wyraźne Masz okazje dołożyć mi punkty karne albo zablokować. Płakać nie będę.

Panie Łukaszu, sądząc po tekście który Pan napisał można odnieść wrażenie, że jest Pan młody i bardzo porywczy i pisze Pan szybciej niż myśli - może to kwestia smogu w Łodzi.  :D

Mam prośbę, na mojego posta niech Pan ewentualnie odpisze dopiero wtedy kiedy Pan odbierze zegar i sprawdzi dokładnie jaki ma nabity numer seryjny.

Jeżeli mechanizm ma numer seryjny 20031 (tak jak Pan napisał) to został wyprodukowany w latach zbliżonych do roku 1875 (odpowiedż Kolegi Bajmar), ale wtenczas  używano innej sygnatury. 

Do tej sygnatury która jest nabita na werku z Pana zdjęć bardziej pasuje numeracja 20031(?) czyli sześciocyfrowa, a to powoduje, że Pana zegar jest młodszy o minimum 15 lat.  :)

Numer mechanizmu napisany przez Pana 20031 przy tej sygnaturze wykluczył Kolega Tarant. 

 

Szanowny Panie Łukaszu, w związku z powyższym pisanie o Koledze który chce Panu zupełnie bezinteresownie pomóc w ustaleniu dokładnej daty produkcji  że jest ślepy, albo że robi łaskę, albo że jest za długo adminem, albo że wypalił się zawodowo, albo że nie jest alfą i omegą jest w moim głębokim przekonaniu i delikatnie mówiąc, nie na miejscu. 

Jeżeli się okaże że mechanizm ma nabity sześciocyfrowy numer, to moim skromnym zdaniem należałoby Kolegę Taranta bardzo mocno i w dużym pokłonie przeprosić za te niczym nieuzasadnione oszczerstwa i pomówienia!!

 

Pozdrawiam

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem po powrocie i troszkę się zdziwiłem, bo to było ostatnie miejsce bez kłótni.

A teraz tylko nasza anegdota mi się przypomniała, dla mnie od lat motto działu Zegary:

 

Szedł facet przez bagno, w pewnym momencie zrobił fałszywy krok i zaczął tonąć. Bagno go wciągało, w końcu już tylko głowa wystawała... Nagle zauważył żabę wygrzewającą się na liściu i patrzącą na niego z troską.

- S.pierdalaj zielona cipo, wrzasnął. I utonął. 

Żaba pokręciła głową:

-zielona cipo? s.pierdalaj??? Przecież ja tu mieszkam!

 

ukłony dla tubylców

fibo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle  ze  kolega  Lukasz zabrnal  za  daleko, Tarant  po  prostu  czeka  na  wyrazne  zdjecia ,ma  potezna  wiedze  o  zegarach,zmysl  obserwacji,logika itp,nie  wyobrazam  sobie  nauczycieli  jak  oni  to  wytrzymuja  w  szkolach  czy  na  uczelniach,w historii  fabryk juz  nam sie  zdarzalo zle  przypisac  daty,fakty,producentow  ,trzeba  byc  ostroznym,ja  osobiscie  uwazam  ze  ze  sygnatura  RG  w  owalu jest przypuszczalnie Germanii ale  nie  na  pewno.Moze  chwilowo  przy  okazji  zmiany  zarzadu,wlascicieli  ale  nie  sadze....

Trzeba  by  porownac  mechanizmy  z  okolic  200 000  -230 000  bardzo  dokladnie.Pomierzyc,otwory  montazowe,osadzenie  kotwicy ,drazek  kotwicy,stopka itp  Skrzyniami  za  bardzo nie  sugerowalbym  sie...

4000  juz  sygnowane 

Nie  widze  powodu  do  niesygnowania  swoich  werkow  do  200 000 ,co  zgubili stempel czy  jak  to  sie  tam  nazywa,fabryka  to  zaklad  kierujacy  sie  pewnymi  zasadami,zarzadzanie  ,kontrola  jakosci  itd  ,nie  ma miejsca  na  przeoczenie  werku  bez  stempla  chyba  ze  sprzedaz  surowego  dla  innego  podmiotu,

203 000  GR  Oval

 

211 000  RG  Freiburg  Schlesien

224 000  RG  Kotwica

232 000  idem

249 000   idem

254 000  GR  Oval   -  nie  pasuje  do  ukladanki

 

Moze  Germania  sprzedawala  surowe  werki  i  ktos  inny  nabijal  swoje  logo  jak  to  mialo  miejsce  juz  z francuskimi  zegarami  ...

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem po powrocie i troszkę się zdziwiłem, bo to było ostatnie miejsce bez kłótni.

A teraz tylko nasza anegdota mi się przypomniała, dla mnie od lat motto działu Zegary:

 

Szedł facet przez bagno, w pewnym momencie zrobił fałszywy krok i zaczął tonąć. Bagno go wciągało, w końcu już tylko głowa wystawała... Nagle zauważył żabę wygrzewającą się na liściu i patrzącą na niego z troską.

- S.pierdalaj zielona cipo, wrzasnął. I utonął.

Żaba pokręciła głową:

-zielona cipo? s.pierdalaj??? Przecież ja tu mieszkam!

 

ukłony dla tubylców

fibo

:)

1;35 sekunda.

https://www.youtube.com/watch?v=6kqRsUJivrc

 

 

I grzecznie poproszę do kolegi @taranta.....

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajmy już temu pokój, kto chce, ten wie. Mały zgrzyt na zwrotnicy po prostu. Na razie bagna nam nie osuszają  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem po powrocie i troszkę się zdziwiłem, bo to było ostatnie miejsce bez kłótni.

A teraz tylko nasza anegdota mi się przypomniała, dla mnie od lat motto działu Zegary:

 

Szedł facet przez bagno, w pewnym momencie zrobił fałszywy krok i zaczął tonąć. Bagno go wciągało, w końcu już tylko głowa wystawała... Nagle zauważył żabę wygrzewającą się na liściu i patrzącą na niego z troską.

- S.pierdalaj zielona cipo, wrzasnął. I utonął. 

Żaba pokręciła głową:

-zielona cipo? s.pierdalaj??? Przecież ja tu mieszkam!

 

ukłony dla tubylców

fibo

 

nie zrozumiałem wicu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy. Czy wiadomo Wam, żeby jakaś frajburska wytwórnia zegarów oprócz Germanii umieszczała na drugiej stronie wahadła (pisane ręcznie) numery seryjne takie same jak na werku? I drugie pytanie. Jaki rok produkcji (oczywiście szacunkowo) należałoby przypisać Germani (niestety nie sygnowana) o numerze werku 41xxx ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na  przyklad  Gustav  Becker  podpisywal wahadla  tez  numerem  ....Ja  mam  zawsze  inne zdanie  odnosnie  niesygnowanych Germanii  ,co  kut....wa  stempel  zgubili nagle  .


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej się wytłukł, rozklapał itp :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.