Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

trebor444

Testery diamentów i podobne zagadnienia :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ostatnio czytałem trochę o kamieniach szlachetnych i zastanawiam się czy są urządzenia, które pomagają w ich identyfikacji.

To moje pierwsze pytanie :)

Wiem, że nic nie zastąpi doświadczenia ale może podzielicie się swoimi spostrzeżeniami i pomożecie mi się dokształcić

a może i zakupić jakieś urządzenie.

 

Przeglądając internet napotkałem na informacje o testerach diamentów.

Wybór jakiś jest ale przedziały cenowe są dość duże. Na co zwrócić uwagę wybierając taki tester i jaka jest ich dokładność.

 

z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładne chyba są, skoro opierają się na skali Mosha. Widziałem kiedyś na Discovery, gdzie licytuje się składy z gratami pozostawione, lub inny gdzie sprzedawali pozostawione na lotniskach bagaże. Taki właśnie "tester" to bardzo popularny gadżet wśród "zawodowo" liytujących. Facet przykładał do kamyka, pokazało wynik '10' i banan na twarzy.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie miał tester diamentów :)

Takie znalazłem ale przyznam, że trochę zielony jeszcze jestem.

Stąd moje pytanie na co zwrócić uwagę przy zakupie testera diamentów i czy są niezawodne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś potrzebowałem rzeczoznawcy diamentów na pewną okazję i przyjechał z czymś wyglądającym jak długopis Wałęsy :D ze światełkami z boku. Jak przykładał główkę do diamentu, to paliła się pełna skala diodek.

 

Nie pytałem jakiej firmy to urządzenie i ile kosztuje, ale polecałbym wypytać właśnie u jakiegoś rzeczoznawcy certyfikowanego, w necie kontakty znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to tester sprawdza "clarity" diamentu. Pamietaj, ze waznym czynnikiem jest szlif. Szlif juz musisz sprawdzic sam. Dwa diamenty o takim samym "clarity", a roznym szlifie moga sie znaczaco roznic cenowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba są też testery wskazujące barwę brylantu, szlif nie jest znowu aż taki trudny do odróżnienia, zazwyczaj widać gołym okiem:)

No i przechodząc do sedna wypadałoby mieć coś co pozwoli określić wagę kamyczka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz inwestować w diamenty to raczej odpuść sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP faktycznie, teraz nawet w skupach jest ciężko spieniężyć kamyki, ewentualnie biorą powyżej 1ct, ale szału jeśli chodzi o cenę nie ma....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej na opał? Przecież to węgiel  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.