Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

nav

Zegarek codzienny, mechanik.

Recommended Posts

Panowie (i Panie ;)) czy możecie mi pomóc w znalezieniu ciekawego zegarka codziennego:

- MECHANIZM MANUALNY- WARUNEK KONIECZNY

- 39-40mm (max.42)

- budżet do 15k zł

- nowy

Bardzo podoba mi się taki Vulcain:

zoom-vulcain-50s-presidents-heritage.jpg

niestety, w PL tego zegarka nie obejrzę na żywo. Biorę też pod uwagę Speediego, ale chciałbym poszukać też czegoś mniej oczywistego. Będę wdzięczny za Waszą pomoc.

Stowa niewątpliwe klasyka, ale szukam jednak czegoś z nieco wyższej półki.

Może spróbuj zajrzeć na ulice Wiejską w WarsAwie do Pracowni Czasu. Maja tam kilka Vulcainów na półce, sam przymierzałem ostatnio tam właśnie tę markę. Warto zapytać, może pomogą :)

Co do dostępności w Pl to ja tego nie odebrałem jako warunek. Jedyny koniecznym warunkiem był mechanizm.

Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Dziękuję za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi. Mozliwosc ogladniecia/przymierzenia zegarka przed zakupem byłaby bardzo wskazana. Pieniądze nie leżą na ulicy a chciałbym zakupić coś na dłużej. Moim faworytem jest nadal vulcain-swoją opinię opieram jedynie na zdjęciach z internetu. Szukam czegoś odrobinę staromodnego, w ostateczności pozostaje klasyka w postaci moonwatcha, choć tu już sportowy pierwiastek jest mocno zaznaczony.

Myslales o Zenithcie ? Np 03.210.651/21.C493 albo 03.2020.670/22.C498

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Piękny ten Zenith, o czymś takim myślałem :)

No i masz babo placek, te Zenithy to automaty  :unsure:

Niedawno byl na bazarku roczny, niebieski za 2/3 Twojegu budzetu. W pierwszym nr referencyjnym jest blad, powinno byc 03.2010.681/21.C493. Ten moze byc nawet minimalnie tanszy. Zegarki sa z ciemnymi i jasnymi tarczami, w stali i w zlocie, niestety ten ostatni wykracza poza Twoj budzet. Pozostale spokojnie sie zmieszcza np, na kraff,pl , Mysle, ze w odroznieniu do Vulcaina spokojnie obejrzysz je na zywo w jakims wiekszym miescie np w aparcie.

Edit: ups nie widzialem twojego posta o automatach

automaty tez mozna ponakrecac ;)

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Chronoswiss CH1023 - piękny

Nomos Zurich 803

Ogólnie to będzie ciężko kupić jednocześnie coś 'nieoczywistego', a jednocześnie dostępnego w polskiej sieciówce.

Only Fools Do Not Fear The Sea

Ten Chronoswiss jest do zobaczenia w Aparcie, cena 16.4k. Użyczę swojej karty rabatowej i już będzie 14.8 :D Najtaniej na chrono24 !  Wersja z ciemną tarczą, według mnie ładniejsza. 

Only Fools Do Not Fear The Sea

Eterna Soleure Moonphase Chronograph, w białej tarczy. Powinieneś się zmieścić w budżecie.

Eterna jest bardzo ładna, zwykłe soleure, lub big date bardziej mi się podoba, jednak wszystkie te zegarki to automaty, a ja mam zachciankę kupić zegarek nakręcany ręcznie, może być 18tyś półwahnięć na godzinę, pełny oldschool. Szczerze mówiąc to wyboru w zakładanym budżecie nie ma wielkiego, wrzuciłem w wyszukiwarkę na chrono24 moje kryteria i zostały de facto wspominany Vulcain i Speedmaster.

Jeśli ma być retro, to może coś z NOS?

Co-Axial

W sumie to ciekawy pomysł. Chrono24, ebay-masz pomysł gdzie jeszcze można trafić na coś ciekawego?

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.