Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Marlak

Przesiadka z aviatora na szwajcara. Prośba o konsultacje :)

Recommended Posts

Witam, wszystkich serdecznie.

Tak jak w temacie. Chciał bym zmienić zegarek. Główny powód to chęć zmiany mechanizmu z manualnego na automatyczny. Dotychczas nosiłem zegarek o średnicy koperty 45mm (mając w nadgarstku 17,5cm), tak więc trochę przyzwyczaiłem się do widoku sporej maszyny. Poniżej kilka fotek :

ayoa.jpg

yejs.jpg

Moje kryteria:

1. Swiss made :)
  2. Multi zadaniowości - strój nieformalny oraz od czasu do czasu trochę bardziej formalny
  3. Budżet około 10,000 +-2000zł,
  4. Średnica min.42mm,
  5. Czarna tarcza- możliwie najbardziej czytelna.
  6. Pasek gumowy lub skórzany,
  7. Producent wysoko klasyfikowany w piramidzie rozpoznawalności,
  8. Niekoniecznie nowy.

Moje typy:

• Omega planet ocean 45mm- raczej starszy model. Nowszy raczej powyżej budżetu.
  • Breitling Heritage 46mm
  • Tag heuer carrera day date

Od bidy ewentualnie moonwatch z szafirami- jako manualny mechanizm jeszcze był by do zaakceptowania.

Będę bardzo wdzięczny za wszystkie sugestie :)

Trochę nieoczekiwanie kupiłem jednak omegę chronostop z 1969r. Fotki po serwisie wkleję niebawem :)

irqn.jpg

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By pepepatryk
      Witam

Panie i Panowie, proszę o doradztwo w sprawie zakupu kobiecego zegarka. Chciałem zrobić niespodziankę Żonie i kupić jej jakiś fajny zegarek.
      Kryteria:
      - nowy
      - full set
      - cena max 2500 Euro
      - do codziennego użytku
      - wygodniejszy będzie kwarc (mniej obsługowy)

Żonie podobają się Hubloty i Rolexy, ale budżet nie ten. Póki co najbardziej przemawia do mnie Cartier Tan Solo, Tudory, może TH Carrera. Macie coś jeszcze na myśli? 

Dzięki z góry, Pepe
    • By S..
      Witam,

proszę o rekomendacje zegarków do 2000 zł (budżet można trochę nagiąć, ale bez przesady).
      Zegarek nie musi być nowy, koniecznie mechanik. Automat będzie plusem, ale niekoniecznie.

Ostatnio prawie kupiłem omegę seamaster z 1960 r. z tej aukcji: https://allegro.pl/oferta/omega-seamaster-black-mat-nareczny-klasyk-stal-box-9123655420
      btw. czy takie aukcje na allegro mają w ogóle sens, czy za duże ryzyko?

Wymagania:
      Mam nadgarstek 16,5 cm więc zegarek nie może być za duży
      Ciemna tarcza
      Elegancki
      Tarcza bez numerowania godzin na indeksach

Będę wdzięczny za każde propozycje.
    • By lukaszwojtasiewicz
      Witajcie kochani,

jestem tu nowy i w ogóle nie znam się na zegarkach, dla tego proszę was o pomoc w ocenie oryginalności tego zegarka. Jaki model? Który rok? Czy da się go naprawić i w jakich pieniądzach? Wiem że jest w tragicznym stanie I ewentualnie ile byłby warty po naprawie?

Numer seryjny to: 4602374

Z góry dziękuję wszystkim dobrym duszom za pomoc

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.