Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

SQUALE Professional Diver Watches Klub

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kwiatek

Super jest ten Twój Squale! :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Onda lepsza niż wygląda ;-)

 

Nosi mnie kupić sobie tego sikora do parki bo ma w sobie to "coś". Ile masz w nadgarstku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak mierzyłem to 18,5-19cm. Na fotkach zegarek wyglada na większy, ale w „realu” to raczej niewielki zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nomos

Ostatnio jak mierzyłem to 18,5-19cm. Na fotkach zegarek wyglada na większy, ale w „realu” to raczej niewielki zegarek

 

A miałeś może SKX? Zastanawiam się nad zmianą i jeśli ten zegarek jest tak samo wygodny w noszeniu to mam chyba faworyta do zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Squale to zegarki bardzo wygodne w noszeniu  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nomos

Squale to zegarki bardzo wygodne w noszeniu  :)

 

Dzięki, a pisałeś recenzje swojego Squale? Nie mogę jej namierzyć na forum, a właśnie ta wersja kolorystyczna mi najbardziej pasuje.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta 50 atmos/1521 leży super i na mniejszych i na większych nadgarstkach. Ja mam 17-17,5 cm i leżał bardzo dobrze dzięki fajnie wyprofilowanej kopercie. Normalnie nie noszę zegarków powyżej 40mm, a Squale jednak trochę czasu u mnie spędziło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dzięki, a pisałeś recenzje swojego Squale? Nie mogę jej namierzyć na forum, a właśnie ta wersja kolorystyczna mi najbardziej pasuje.

Nie, tego nie recenzowałem ;-)

Koperta 50 atmos/1521 leży super i na mniejszych i na większych nadgarstkach. Ja mam 17-17,5 cm i leżał bardzo dobrze dzięki fajnie wyprofilowanej kopercie. Normalnie nie noszę zegarków powyżej 40mm, a Squale jednak trochę czasu u mnie spędziło :)

Bo oprócz przyjaznego profilu koperty w 1521 jest jeszcze bardzo przyjazny L2L - 48 mm :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A miałeś może SKX? Zastanawiam się nad zmianą i jeśli ten zegarek jest tak samo wygodny w noszeniu to mam chyba faworyta do zmiany.

Nie, SKX jeszcze przede mną Miałem Sumo i żółwia, ale to trochę większe zegarki niż Squale. Tak jak Rafał pisał, 50Atmos na super L2L plus fajnie wyprofilowana koperta, szczerze polecam

 

P.s jestem obecnie z przyjacielem na wakacjach i to On przejął moje Sumo, wiec mogę zrobić fotkę porównawczą jakby to miało pomóc

Edytowane przez pepepatryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.s jestem obecnie z przyjacielem na wakacjach i to On przejął moje Sumo, wiec mogę zrobić fotkę porównawczą jakby to miało pomóc

Jakbyś mógł pokazać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dopiero mi się przypomniało, sorry. Jakby co, to pisz jakbyś potrzebował jakiś konkretnych zdjęć porównawczych?

 

51d82242d3bfa971d4dd960ddac791bc.jpge1b0eea93a0b6e3a29fef9941f9d1110.jpg

 

Moja wersja Squale jest bardziej „fikuśna”, ale jest w kopercie od 50Atmos, wiec proporcje będą takie same.

Edytowane przez pepepatryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pepepatryk dzięki to jeszcze z jednego i drugiego profilu jeden na drugim pokaz proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pepepatryk dzięki to jeszcze z jednego i drugiego profilu jeden na drugim pokaz proszę.

Lecą fotki. W Sumo był parciak pod spodem, wiec nie miał strachu przed rysami

 

8f3d6ca4f895dadea8a9ad6334a5a47b.jpg

40bd25eca0bb98b27b67dc9d1de349c0.jpg

2fb33d632b17a5e4316887a1bdc66f23.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O żeby tak 50atmos nie miał napisu na boku koperty tak jak onda to by było fajnie.

Wyglada na super wygodny w noszeniu. A jak z jakością w porównaniu do Seiko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mówić o jakości, bo Squale jest całościowo polerowany, wiec tam jakiś specjalnych sztuk wykończenia koperty to nie ma, Seiko chyba ma więcej smaczków. Chodź przyglądałem się tarczy w Squale i muszę powiedzieć, że wszystko jest jak najbardziej ok, indexy równe, nadruki również, bezel bardzo ładnie pracuje, chodź idealnie nie centruje. Na pewno Seiko ma przewagę w świeceniu, jak na firmę która specjalizuje się w zegarkach nurkowych Squale słabo świecie niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ciekawe spostrzeżenie z tym świeceniem, bo ja na swoje 50 Atmos pod tym względem nie mogę narzekać. Oczywiście nie jest to poziom Seiko, ale jest w mojej ocenie bardzo dobrze. Na pewno koperta w 50 Atmos nie jest tak interesująca jak w Sumo (miałem kiedyś przez chwilę), choć z mojej perspektywy, patrząc na to całościowo, to jednak Squale wygrywa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mając squale i sumo, pomimo ze squale mial zdecydowanie stabilniejszy chód od seiko to go pogonilem i w to miejsce kupilem jeszcze jedno sumo. Na + dla Squale stabilność chodu i uroda, ale jakościowo w stosunku do sumo to trochę tak sobie, tym bardziej, ze seiko wzorcem jakości tez raczej nie jest :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Co konkretnie według Ciebie kuleje, jeśli chodzi o jakość wykonania? Sumo, choćby przez projekt koperty, połączenie powierzchni polerowanych i szczotkowanych, to na pewno projekt bardziej wysublimowany względem tych wersji 1521, które w zasadzie w całości są polerowane na wysoki połysk. Ale IMO to nie tyle kwestia jakości, co raczej takiego a nie innego projektu. No chyba, że coś innego masz na myśli, a to chętnie się dowiem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mając squale i sumo, pomimo ze squale mial zdecydowanie stabilniejszy chód od seiko to go pogonilem i w to miejsce kupilem jeszcze jedno sumo. Na + dla Squale stabilność chodu i uroda, ale jakościowo w stosunku do sumo to trochę tak sobie, tym bardziej, ze seiko wzorcem jakości tez raczej nie jest :)

Nie no, przy WIELKIEJ sympatii do Sumo, bez zbędnej kokieterii uważam, że i jeden i drugi zegarek ma swoje plusy, ale jednak w całokształcie Squale jest projektem o klasę wyżej od Sumo, który jak ostatnio większości przystępnie cenowo modeli Prospex/Presage jest niedopracoawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 atmos moim zdaniem jest zegarkiem ładniejszym od sumo, a onda nieporównywalnie ładniejszym. Mnie niestety rozczarowało wykończenie koperty, wyoblone kanty jak po polerce, łukowate wycięcie pomiędzy uszami, placki lumy na tarczy, kiepskie malowanie insertu bezela. Gdyby był to zegarek wyprodukowany 50 lat temu to powiedziałbym, ze mieli wówczas calkiem niezłą technologię, ale to zegarek wyprodukowany w obecnych czasach. Onda ma juz przynajmniej nakladane indeksy i poprawiony bezel.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy poruszacie i w mojej ocenie a mam Squale Alpinista to zegarek jest zrobiony naprawdę super. Szczerze mówiąc widziałem nawet na forum zdjęcie gdzie w Seiko MM 300 luma wyglądała jak pędzlem położona w stosunku do Squale gdzie wygląda to naprawdę porządnie. A co by nie mówić MM jest zdecydowanie wyżej niż Sumo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Najs klasyka. Nie widziałem jeszcze, żebyś miał bezel wycentrowany w tym zegarku i tu pojawia się moja ciekawość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.