Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

SQUALE Professional Diver Watches Klub

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pozwoliłem sobie do nich napisać - otrzymałem informację, że jest to możliwe (wymiana wkładki bezela, albo całości bezela bo to jeszcze nie zostało wyjaśnione). 

 

Poprosili o zdjęcia zegarka (przód, tył) oraz o informację czy bezel jest ze śrubami czy też nie. 

 

Jeżeli ktoś jest zainteresowany mogę podsyłać info jak się sytuacja rozwinie. 

 

Pozdrawiam 

 

No dlatego mnie zdziwiło, że Istvan takie głupotki pisał. Każdy bezel jest oczywiście wymienny. Najtańsze 50atmosy mają aluminiowe wkładki ale te droższe jak Squale Onda czy 60atmos są albo stalowe albo akrylowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najświeższe info: 

 

Koszt wkładki bezela - 40 EUR plus szip (pisałem do squale.ch więc nie wiem czy przesyłka będzie szła z Włoch, czy Szwajcarii - zakładam jednak, że koszty, niezależnie od lokalizacji będą zbliżone).

 

Do tego dojdą koszty wymiany - i tu pytanie do Kolegi QuadrifoglioVerde - komu zlecić taką robotę? Słać gdzieś w świat do jakiegoś zegarmistrza, który posiada autoryzację (bo nie wiem czy w Polsce jest takowy)? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wtrącę swoje 3 grosze. W moim Squale Onda Azzurro bezel nie centrował idealnie. Ponosiłem zegarek kilka miesięcy, żeby się nim nacieszyć. Po „miesiącu miodowym” zacząłem działać. Napisałem do Squale (konwersacja mailowa z Panem Francesco) w czym jest problem, poprosili mnie o wysłanie zegarka (do Mediolanu). Już dokładnie nie pamietam, ale zegarek miałem po kilku dniach roboczych u siebie z idealnie wycentrowany bezelem, wszystko w ramach gwarancji. Jedyny koszt jaki poniosłem to wysyłka do Włoch. Obsługa jak i serwis na najwyższym poziomie, nie spodziewałem się aż tak konkretnego i szybkiego rozwiązania.

 

Czytałem gdzieś na WUSie, że wymiana bezela w Squale nie należy do najprostszych rzeczy i nie każdy zegarmistrz się tego podejmie. Ja osobiście w takim przypadku bez wahania spałbym do siedziby Squale (po wcześniejszym umówieniu się) zegarek z prośba o wymianę bezela.

 

Żeby forum nie było tylko słowem pisanym wrzucam fotki mojego Squale :)

 

4a0448bf10783172523c8b977a90ec12.jpg5a11e0102c01ad1d9f2cce56e6d7b0fd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoich zdjęciach ta Onda prezentuje się o niebo lepiej niż na renderach producenta. Mam wrażenie, że Squale (zresztą jak wiele innych mniejszych szwajcarskich marek) nie nadąża za era internetowej sprzedaży - ich oficjalna strona to dramat z marnymi zdjęciami...

Ja cały czas się waham czy zamawiać 1521 w kolorze czarnym, czy może jednak ta limitowana zieleń, ale znalezienie jakiś normalnych zdjęć tego zegarka graniczy z cudem, a czytając opis na ich stronie nie mogę nawet wywnioskować czy zegarek jest w macie czy ma polerowana kopertę, bo opis jest ten sam co w pozostałych 1521...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu założyłem sobie konto na Instagramie, bo zauważyłem ze koledzy z forum wiedzą więcej i szybciej niż ja. Praktycznie każda firma zegarkowa istnieje na tej platformie, plus do tego zdjęcia posiadaczy zegarków, czasami rozwiewają renderowe wątpliwości.

 

 

https://www.instagram.com/p/B4x8oObH2lq/?igshid=1coet1grre423

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce wymienić Squale 60 atmos turkusowego na Citizena GTS to zapraszam na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocenianie kogoś w taki sposób świadczy o niskiej kulturze. Każdej.

 

Firma w ogóle nie ustosunkowala się do moich pytań w sprawie części. Nie ona jedna zresztą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś limitke forumowa i przypomniałem sobie jak fajny był to zegarek wiec postanowiłem ponownie wrócić do tej marki. W ten sposób dołączam do klubu że swoim squale onda

ee31d1279082e1e9gen.jpg

 

fc554b34c9e1d33dgen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zdublowany post

Edytowane przez rrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby ktoś chciał to 3950zl. Model już nie do kupienia. Mam jedną sztukę. Miałem sobie zostawić bo zegarek jest przekozacki ale padnie chyba na Choparda, muszę coś spieniężyć.

 

3.jpg

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super jest... Ceramiczny bezel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super jest... Ceramiczny bezel?

 

Oczywiście i niespotykana za***ista barwa bezela. Góra mysio-szary a dół to taki navy blue ale przełamany, jakby wypalony przez słońce.

Świetnie to wszystko ze sobą się komponuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią bym ponosił, ale niestety... Jak nie jesteś skazany na suchary to bym nie sprzedawał. Albo pogoń coś innego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz takiego GMT z białą tarczą

 

 

Chopard kozak.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, widzieliście? Do mnie trafia

 

d90c81cd8d5640654c69b59ec3ef1447.jpg

56bfe20d2d2ec4bfe45b4b5b3ba4e6a4.jpg

Edytowane przez pepepatryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny. Ale nie wiem czy ten, którego chce się pozbyć kolega QuadrifoglioVerde nie jest jeszcze fajniejszy (choć oczywiście to dwa różne zegarki).

 

Szkoda, że mamy taki czas, który osoby prowadzące działalność gospodarczą skłania raczej do oszczędności niż ekstra wydatków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Squale GMT 30 ATMOS Alipne Green jednak cholernie mnie nęci ta Onda.

Zajefajna koperta, ma w sobie coś ten zegarek. Jak  bym się zdecydował to za cholerę nie wiem czy Azzurro czy UVA?  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa różne zegarki jak dla mnie. Azzurro bardziej wakacyjny, odważny... druga opcja bardziej stonowana, uniwersalna. Jakbym miał kupować jeden z nich jako EDC to pewnie nie byłby to Azzurro. Mam jeszcze kilka bardziej stonowanych zegarków wiec mój Squale robi mi za funwatcha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.