Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

SQUALE Professional Diver Watches Klub

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, pytam o Ondę, bo szczególnie mi się podoba, a jednocześnie lubię, kiedy obudzę się o drugiej w nocy i mogę odczytać godzinę. Uważam to za uspokajające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, padło na Squale Onda Uva. Przyjdzie, to pokażę.

EDIT: trochę potrwa, zanim przyjdzie. Bank właśnie odmówił zidentyfikowania mojej tożsamości za pomocą paszportu, więc miesiąc czekania na nowy dowód osobisty. Co wtedy jeszcze będzie do kupienia, to się niestety okaże dopiero wtedy.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.08.2021 o 10:52, Sierżant Julian napisał(-a):

No dobra, padło na Squale Onda Uva. Przyjdzie, to pokażę.

EDIT: trochę potrwa, zanim przyjdzie. Bank właśnie odmówił zidentyfikowania mojej tożsamości za pomocą paszportu, więc miesiąc czekania na nowy dowód osobisty. Co wtedy jeszcze będzie do kupienia, to się niestety okaże dopiero wtedy.

W mojej ocenie Uva to dobry wybór bo bardziej praktyczny od Azzurro, który jest typowym zegarkiem wakacyjnym. Uva będzie służyć zarówno latem jak i w innych sytuacjach. Miałem i trochę żałuję że sprzedałem. Fajna tarcza która w zależności o światła zmienia kolor od fioletorej przez ciemno niebieską do koloru ciemnych winogron. I koniecznie polecam go na meshu który dodaje klimatu vintage. Daj znać jakie wrażenia gdy dojedzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;] 

lysolek007 Na plaży mi się marzy.jpg


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Onda już ze mną. Pierwsze wrażenia: równie ładny, jak na zdjęciach. Dosyć wysoki, ale mocno wygięte uszy tutaj pomagają. Jeszcze nie wiem, na czym będę go nosił, dołączony milanez na razie jest zbyt skrócony jak na mnie, muszę jakoś wsadzić na miejsce te wyjęte ogniwa, jeszcze nie wiem, jak się to robi. Chwilowo robi na moim standardowym przewlekanym perlonie, bo z kolei firmowa guma Squale jest strasznie masywna i w dodatku oddaje mocno jakimś samochodowym odświeżaczem powietrza.

Jak dla mnie to nie jest nurek. To jest żeglarz regatowy. Typowy 1521 ma się do modelu Onda jak powiedzmy Rolex Sea Dweller vs. Rolex Yacht Master. Onda ma mniejsze indeksy, które nie bardzo się sprawdzą głębiej pod wodą i jest bardziej "bling" w stosunku do roboczych modeli Squale. Natomiast solidna budowa i potężna wodoszczelność wystarczy do wszystkich innych działań w styczności z wodą.

 

IMG_20210914_160023_7.jpg

 

Aha, bezel mu się nie rusza. W ogóle. Da się to jakoś poluzować?

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już drugi przypadek gdzie słyszę o problemach z blokadą bezela w Squale. Ten poprzedni był w 30 ATMOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Sierżant Julian napisał(-a):

No włąśnie się zastanawiam, co się robi w takim przypadku. Te śrubki na bokach bezela do czegoś takiego służą?


Mocują bezel? W Seiko jest wciskany, tu - wkręcany z tego co kojarzę.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel ruszył. Don't ask me, how and why. Jak to mówią, na ch*j drążyć temat... Wolę cieszyć się chwilą.

A zegarek śliczny. Teraz dałem go na starym pasku skórzanym.

 

 

onda pasek.jpg

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po trochę dłuższym czasie noszenia:

- zegarek nadal odbieram jako duży. Przyzwyczaiłem się, ale jest jednak spory

- srebrny bezel, mimo że matowany, w ciekawy sposób odwraca uwagę od samej tarczy. Nie wiem, czy to lubię. No ale z takim właśnie mi się ten zegarek podobał.

- noszę na tej skórze, co na zdjęciu. Mesh był też ok, ale zwiększał wagę. Oryginalna guma, ta gruba - nie. Gumy tropic nie mam, może kupię, to się okaże.

- chód bardzo dobry, przyspiesza o jakieś 4 s/dobę, akurat tyle, żeby nie było warto dawać do regulowania.

- ogólnie zegarek z tym swoim wysokim stężeniem bling-bling robi wrażenie sportowego. Tarcza wciąż obłędna, ale dobrze, że nie wybrałem Azzurro, to już byłoby o jeden letni sport za dużo. Brak tylko drinka z palemką...

- czy bym go zamienił? Na innego 1521 nie. Na innego Squale? Może na 1545 Militaire, co ma 40 mm. Bo inaczej, to raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne zegareczki robi ten Squale. Sam przymierzam się do Squale matic, ale nie wiem czy przy nadgarstku 17,5cm nie za duży będzie 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, saku82 napisał(-a):

Piękne zegareczki robi ten Squale. Sam przymierzam się do Squale matic, ale nie wiem czy przy nadgarstku 17,5cm nie za duży będzie 😕

 

Squalematic to jeszcze większe klamoty, niż 1521. Ja mam właśnie 17.5 cm i zastanawiam się, czy nawet koperta 1521 nie jest jednak za duża dla mnie...

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Sierżant Julian napisał(-a):

 

Squalematic to jeszcze większe klamoty, niż 1521. Ja mam właśnie 17.5 cm i zastanawiam się, czy nawet koperta 1521 nie jest jednak za duża dla mnie...

No to mnie nie pocieszyłeś 😞

 

Nosze teraz Glycine combat 6 43mm i nie jest za duża. Fakt, że cieniutka koperta, ale na szerokość ok. Myślałem, że squale 44mm też dam rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 mm grubości u Glicyny, 12.5 mm u Squale 1521, 14 mm u Squalematic. Lepiej wcześniej przymierzyć, albo kupić z prawem zwrotu. A jeśli tak na oko, to 1521 mogłoby łatwiej pasować, bo trochę większa grubość niż u Glycine, ale średnica z kolei odrobinę mniejsza.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, dzięki!

 

A poleciłby ktoś jakiś fizyczny sklepik w okolicy Warszawy z tymi sikorami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;] 

92202110211.png


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, saku82 napisał(-a):

Ładny

Dzięki, widzę że myślisz o zakupie Squale, mam Onde i Matic, Matic jest większy ale nosi się jak mniejszy zegarek, ze względu na kopertę,między tymi zegarkami nie ma złego wyboru,z tego co wiem w Polsce tylko sklep Novotime ma zegarki Squale,najlepiej jak byś mógł oba przymierzyć i wybrać wygodniejszy aaaa może od razu dwa kupić 😁👊masz fote jak dwa leżą, nadgarstek 18,5-19cm

IMG_20210929_205053.jpg

IMG_20210314_155213-01.jpg

Edytowane przez lysolek007

  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lysolek007 napisał(-a):

Dzięki, widzę że myślisz o zakupie Squale, mam Onde i Matic, Matic jest większy ale nosi się jak mniejszy zegarek, ze względu na kopertę,między tymi zegarkami nie ma złego wyboru,z tego co wiem w Polsce tylko sklep Novatime ma zegarki Squale,najlepiej jak byś mógł oba przymierzyć i wybrać wygodniejszy aaaa może od razu dwa kupić 😁👊

 
Dzięki kolego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, saku82 napisał(-a):

 
Dzięki kolego!

nie ma za co :) po to jest forum , a pomyśl jeszcze o Doxa Sub 200 , mam żółtego i powiem Ci że zajebi....y zegarek ,Warszawie masz możliwość zobaczenia na żywo  :) 

Edytowane przez lysolek007

  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.