Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

SQUALE Professional Diver Watches Klub

Rekomendowane odpowiedzi

;] 

IMG_20220416_091436-01.jpeg

IMG_20220416_104329.jpg

IMG_20220416_090937-01.jpeg

IMG_20220416_104908.jpg

Edytowane przez lysolek007

  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W klimatach świątecznych Onda z jajami 😉

IMG_20220416_120914.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20220416-142251.jpg
 

Edytowane przez rrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;] 

318202216334.jpg


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2022 o 23:29, Sierżant Julian napisał(-a):

Cudo

 

Nic tylko brać go z bazarku 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20220423-084104.jpg

 

20220423-151850.jpg

Edytowane przez rrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbiję trochę temat za pomocą pytania - może uda Wam się coś doradzić 😉

Miałem kiedyś niebieskie 1521 w wersji blasted, i to co mi w nim przeszkadzało to powłoka AR, która wydawała mi się nieprzejrzysta i strasznie "tłusta"/palcująca się. 

 

Rozważam teraz klasyka czyli 1521 w wersji czarnej w polerce lub 1521 MILITAIRE blasted - czy tutaj też muszę się liczyć z podobnym efektem szkła? Czy może mój konkretny egzemplarz niebieskiego po prostu "tak miał" i nie jest to standard? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie podwójna powłoka AR to właśnie jeden z największych atutów 1521. Patrząc na specyfikację na stronach squale w każdym z tym modeli ona występuje. 

Generalnie z podwójnym AR jest problem taki że zewnętrzna powłowka szybko łapie slady palców itp. ale dla mnie mimo wszystko jest ona na plus bo po przetarciu ściereczką otrzymujesz efekt braku szkła który robi w wielu modelach świetną robotę. 

Tak jest również w modelach 60 atmos


Pojedyncza powłoka (tylko wewnętrzna) AR jest modelach sub39 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, rrr napisał(-a):

W mojej ocenie podwójna powłoka AR to właśnie jeden z największych atutów 1521. Patrząc na specyfikację na stronach squale w każdym z tym modeli ona występuje. 

Generalnie z podwójnym AR jest problem taki że zewnętrzna powłowka szybko łapie slady palców itp. ale dla mnie mimo wszystko jest ona na plus bo po przetarciu ściereczką otrzymujesz efekt braku szkła który robi w wielu modelach świetną robotę. 

Tak jest również w modelach 60 atmos


Pojedyncza powłoka (tylko wewnętrzna) AR jest modelach sub39 

Moim zdaniem powłoka zewnętrzna ma jeden poważny minus - prędzej czy póżniej zostanie porysowana (zwłaszcza przy szkle wypukłym)  co nie wygląda estetycznie. Być może powłoki mają różną twardość, bo na razie w moim 60 Atmos nie zauważyłem żadnych rys, ale miałem też Alpinę z zewnętrznym AR i tam ta powłoka po ok. roku miała sporo małych rysek, widocznych co prawda głównie sztucznym oświetleniu. Według mnie lepszym rozwiązaniem jest podwójna powłoka AR od wewnątrz. Mam taką w Longinesie i efekt jest całkiem dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 50 atmos mają AR tylko od spodu (taki info pojawia się w kilku recenzjach i takie też wrażenie odniosłem w moim egzemplarzu). 60 atmos jak najbardziej mają po obu stornach, i dodatkowo lekko wypukłe szkło. 

Zostaje mi jedynie zdecydować czy pójść w nieco bardziej oczywistą stroną i wziąć model z datą, czy jednak militaire no-date. Co do wykończenia już zdecydowałem na 90%, że będzie to polerowana koperta (chociaż militaire kusi mnie w wykończeniu blasted). 

 

EDIT:

Patrzę teraz na watch-passion.shop i w przypadku 50 atmos piszą o "two-side AR treatment". 

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Scapin napisał(-a):

Moim zdaniem powłoka zewnętrzna ma jeden poważny minus - prędzej czy póżniej zostanie porysowana (zwłaszcza przy szkle wypukłym)  co nie wygląda estetycznie. Być może powłoki mają różną twardość, bo na razie w moim 60 Atmos nie zauważyłem żadnych rys, ale miałem też Alpinę z zewnętrznym AR i tam ta powłoka po ok. roku miała sporo małych rysek, widocznych co prawda głównie sztucznym oświetleniu. Według mnie lepszym rozwiązaniem jest podwójna powłoka AR od wewnątrz. Mam taką w Longinesie i efekt jest całkiem dobry.

 

Racja chociaż mój 50 ATMOS ma już trochę lat i  pomimo tego że zarówno na kopercie jak i na bezelu są ryski to AR na szkle jest całkowicie czyste. Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy jednak ta powłoka ARw przypadku Squale jest bardziej trwała ale cieszy mnie to 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, rrr napisał(-a):

 

Racja chociaż mój 50 ATMOS ma już trochę lat i  pomimo tego że zarówno na kopercie jak i na bezelu są ryski to AR na szkle jest całkowicie czyste. Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy jednak ta powłoka ARw przypadku Squale jest bardziej trwała ale cieszy mnie to 

Kolega wyżej napisał, że 50 atmos raczej nie ma zewnętrznej powłoki AR...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Scapin napisał(-a):

Kolega wyżej napisał, że 50 atmos raczej nie ma zewnętrznej powłoki AR...

 

Ma :)

Wiem bo mam

Kolega skorygował swój wpis 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, rrr napisał(-a):

 

Ma :)

Wiem bo mam

Kolega skorygował swój wpis 

Ok😉 W takim razie dobrze wiedzieć, że powłoka jest dosyć trwała. Choć i tak uważam ten pomysł za trochę chybiony-rysujący się szafir😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią: zdania są podzielone :D Jedne źródła mówią o powłoce z obu stron, inne o powłoce od spodu, a producent na stronie produktu nie pisze o tym nic.

Też wolę zegarki z AR tylko od spodu (nawet kosztem mniejszej przejrzystości szkła). 

1 godzinę temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Weź moją Ondę, z polerowaną kopertą jak najbardziej 🙂

Dzięki, ale akurat Onda mi nie siedzi 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.05.2022 o 14:19, wojtek91 napisał(-a):

Jak to mówią: zdania są podzielone :D Jedne źródła mówią o powłoce z obu stron, inne o powłoce od spodu, a producent na stronie produktu nie pisze o tym nic.

Też wolę zegarki z AR tylko od spodu (nawet kosztem mniejszej przejrzystości szkła). 

Dzięki, ale akurat Onda mi nie siedzi 😉 

 

Wszystkie 50tki i 60tki mają powłoki AR z obu stron. Kiedyś miały z jednej. Powłoki są świetnej jakości i nie widziałem porysowanych.

Z resztą jak ją porysujesz to można ją całkowicie zetrzeć pocierając z pół godziny cape-codem 🙂

Jakie powłoki by nie były tyko na spodzie to zawsze będą gorsze od obustronnych.

Moim zdaniem obustronny AR robi robotę i zegarek nabiera "drogiego" wyglądu

 

PS:

W ofercie Squale zadebiutowały dwa nowe modele. Koperty są karbonowe. Dobrze to wygląda. U mnie jak zwykle dobre oferty :D

spacer.png

spacer.png

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;] 

IMG_20220523_103718.png

4232022102955.jpg


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.05.2022 o 12:09, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

 

Wszystkie 50tki i 60tki mają powłoki AR z obu stron. Kiedyś miały z jednej. Powłoki są świetnej jakości i nie widziałem porysowanych.

Z resztą jak ją porysujesz to można ją całkowicie zetrzeć pocierając z pół godziny cape-codem 🙂

Jakie powłoki by nie były tyko na spodzie to zawsze będą gorsze od obustronnych.

Moim zdaniem obustronny AR robi robotę i zegarek nabiera "drogiego" wyglądu

 

PS:

W ofercie Squale zadebiutowały dwa nowe modele. Koperty są karbonowe. Dobrze to wygląda. U mnie jak zwykle dobre oferty :D

spacer.png

spacer.png

Podobają mi się, zwłaszcza że choć nie są tanie jak na Squale, to i tak nie oszaleli z ceną tak jak np. Doxa Sub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.