Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

SQUALE Professional Diver Watches Klub

Rekomendowane odpowiedzi

Wcale Ci sie nie dziwie :)

Sam sie mocno zastanawiam nad niebieskim 1521 50 Atmos lub czarnym PVD.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu nurtuje mnie pewne pytanie. Squale twierdzi, że cała ich produkcja odbywa się w Szwajcarii - druga sprawa jest taka, że firma zasłynęła z wykonywania doskonałych jakościowo kopert dla diverów itd. Do sedna:

 

Raczej nie ulega wątpliwości, że zarówno Squale 1545 20 Atmos jak i Davosa Ternos dzielą ze sobą identyczną kopertę, bransoletę i zapięcie - pytanie - Czy Squale jest tutaj podwykonawcą dla Davosy?

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele microbrandów korzysta z ofert chińskich fabryk. To najprościej tłumaczy, dlaczego tak wiele zegarków ma te same lub podobne wskazówki, kształty kopert czy bransolety. Wątpię tym samym, aby Squale było podwykonawcą Davosy. Raczej obie firmy posiłkują się dostępnymi na rynku rozwiązaniami. Przynajmniej w niektórych swoich zegarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, do momentu kiedy przeczytałem odpowiedź bezpośredniego przedstawiciela marki Squale która brzmiała następująco:

 

All Squale watches have a Swiss made case and watches are produced in Switzerland with no exception , this applies for the vintage as well as the new production models. We know in our price-range this is a exception nowadays but it doesn`t apply to us.

 

 

Teraz można założyć trzy wersje:

1. Squale kłamie i robi case w Chinach, u tego samego producenta co Davosa.

2. Squale mówi prawdę i robi case w Szwajcarii, u tego samego producenta co Davosa.

3. Squale mówi prawdę i samodzielnie robi case w Szwajcarii - czyli wytwarza case też dla Davosy Ternos.

 

Wnioskując po przeszłości Squale i tym, że marka słynęła głównie z własnoręcznego wykonywania kopert (czyli posiada odpowiedni sprzęt i zna odp. techniki) naturalnym byłoby założenie, że robią koperty samodzielnie.

 

Z kolei wnioskując po jakości wykonania koperty, bransolety i zapięcia w 20 Atmos skłaniałbym się do pkt. 2 lub 3. Tym zegarkiem, jakby się mocniej zamachnąć, to można zabić.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma znaczenie? Lepiej wrzucaj zdjęcia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kompletnie znaczenia od strony użytkowej, z drugiej strony ma pewne znaczenie psychologiczne.

 

Jakby tak się mocniej zastanowić...

 

Mamy oto zegarki Squale, marki która stara się odwoływać do swoich korzeni, historii itd., która twierdzi, że wszystko wykonuje u siebie w Szwajcarii, która ma odrobinę "niszowy charakter" ale jak przychodzi co do czego, to okazuje się, że (dajmy na to) Squale w zasadzie tylko składa części, które zjeżdżają się do nich z różnych stron od podwykonawców i mało co robi u siebie na miejscu.

 

O wiele przyjemniej byłoby mieć pewność, że najważniejsze elementy takie jak właśnie koperta, są rzeczywiście wykonywane przez Squale na miejscu, a nie tylko składane do kupy i to czasem niechlujnie.

 

(Sam niedawno odkryłem pod szkłem mały paproch, który zaczyna mnie wkurzać i wkrótce będę starał się go pozbyć. Innym użytkownikom zdarzały się gorsze "zabrudzenia").

 

764f689d4efe19cbm.jpg

 

Co do zdjęć - coś tam wkrótce wkleję, by oficjalnie dołączyć do klubu :P

 

Póki co odwołania do przeszłości:

 

Blancpain_Fifty_Fathoms_Squale_630x1024.

 

 

 

I Squale 25 Atmos z lat 60tych. - to dla tych, którzy myślą, że model 20 Atmos to jakaś nowa strategia Squale, bez poparcia w dawnych projektach.

 

5dd60e32a0ede692med.jpg

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paprochy? Jeden z kolegów ma Omegę, która ma przyklejony włos do logo. Buble, czy inne niedoróbki trafiają się i w znacznie droższych zegarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MasterMind lepiej nie zadawaj pytan, na ktore nie chcesz uzyskac odpowiedzi ;)

Napisal Ci szeryf, ze koperty sa inhouse i ok. W mojej opini to jest kit, chinskie polprodukty. Nie ma w tym nic nie stosownego. Co innego vintygowe.

Nie wiem kto robi koperty sam z takich microbrandow, na pewno Anonimo, ale to jest ich sztandarowe haslo i cena z d*py czyli Squale x5 ;)

Ciesz sie zegarkiem, bo dobry i nie szukaj dziury w calym.

Co do jakosci Chinczykow to prawda jest taka, ze jakosc caly czas sie poprawia. Chinczycy pra do przodu gdzie nawet Japonczycy (Seiko) z tego co czytam w innych tematach spoczeli na laurach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paprochy? Jeden z kolegów ma Omegę, która ma przyklejony włos do logo.

 

Nie wytrzymałbym z takim defektem, mam chorobliwego bzika na punkcie detali i ew. niedoróbek. W starym Poljocie mam szlachetny zegarmistrzowski włos na 12tej. Wkrótce rutynowy serwis, więc nie będę sam grzebał - ale przez cały czas nie dawał mi spokoju, chociaż jest widoczny dopiero z bardzo bliska.

 

 

@MasterMind lepiej nie zadawaj pytan, na ktore nie chcesz uzyskac odpowiedzi ;)

 

Tekst jak z jakiegoś thrillera politycznego ;)

 

Z tego 20 Atmos jestem bardzo zadowolony - inaczej chwilę po zakupie wylądowałby z powrotem na bazarku. Zegarek idealnie układa się na ręce, zdecydowanie wygodniej niż Steinhart 42mm - po pierwsze bo jest mniejszy, po drugie ma inaczej wyprofilowaną kopertę i uszy. W tej cenie nie mógłbym oczekiwać lepszej jakości wykonania itd. Wszystko jest na miejscu (z paprochem włącznie), a dziury w całym nie szukam (co najwyżej ponadprogramowych dziur w zegarku :) ).

 

Po prostu lubię wiedzieć, z czym obcuję na co dzień - przeważnie dowiaduję się wszystkiego, co tylko da się wyczytać o danym modelu i producencie, po czym dopytuję forumowych wyjadaczy.

 

Co do Chińczyków i ich produktów, to podzielam opinię, że są zdolni wykonywać przedmioty doskonałej jakości - wszystko zależy od tego, kto zamawia i czy chce ciąć koszty na siłę, czy podchodzi do sprawy rzetelnie. Jeżeli ta koperta i bransa jest z Chin, to Squale podchodzi do sprawy rzetelnie.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej opini to jest kit, chinskie polprodukty.

 

Mam u siebie Helsona (100% chiński produkt) i jednak ma się nijak do modelu 50 Atmos. Nie ma co wprowadzać ludzi w błąd. Nie miałem w ręku 20 Atmos, więc nie odniosę się do przypadku MasterMinda, ale mój egzemplarz leje Helsona pod niemal każdym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tymi zdjęciami 50 Atmos kusicie i to w bardzo niebezpieczny dla mnie sposób, tym bardziej, że lubię zegarki na meshu, a ten wygląda na nim całkiem korzystnie...

 

Co do Tisella Marine Dive - przyglądam się temu zegarkowi od jakiegoś czasu i być może zdecyduję się na zakup w marcu/kwietniu (wtedy czarna wersja ma być ponownie na stanie). Jednak według mnie to zupełnie inna koperta i bransoleta niż w Squale, czy Davosie. Koperta jest inaczej wyprofilowana, zupełnie inne crown-guardy, dekiel typowo w stylu Rolexa, zapięcie również, tyle że bez glide-locka, bransoleta jest mocniej zwężana, jak w Submarinerze, kończąc na detalach wykończenia, takich jak satynowanie uszu, które przebiega wzdłuż, a nie do środka, jak w 20 Atmos, czy Ternos. Na moje jest to prędzej koperta + bransoleta zaadaptowana przez Tisella bezpośrednio od jakiejś podróbki Rolexa, a może nawet autorski projekt, tyle że w chińskim wykonaniu. Niewątpliwie czytając komentarze na WUS można dojść do wniosku, że to chyba najlepszy z dostępnych homarów Submarinera pod względem jakość/cena. Za ~800-1000zł (pytałem dwie osoby i Tisell szczęśliwie dotarł do nich bez doliczonego VATu) to aż grzech nie kupić zegarka który jest nowy ma WR 200m, szafir z antyrefleksem, wewnątrz miyotę 9015 i ceramiczny bezel, do tego opiera się na solidnej sprawdzonej konstrukcji, zapiętej na bransolecie z pełnymi ogniwami skręcanymi na śruby.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W to nie wątpię cny czarny rycerzu. Być może przekonamy się wkrótce. O ile zdecyduję się na zakup, postaram się porobić zdjęcia Squale i Tisella obok siebie i wypunktować ew. różnice w wykonaniu.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że koszerne są tylko modele dostępne w Europie z oficjalnych źródeł. Wszystkie 20 atmosy są nieobecne na oficjalnych stronach marki. Głównym dystrybutorem jest singapurski sklep gnomonwatches i te zapewne są na chińskich kopertach. To tylko przypuszczenie.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.S. Istvan to Ty kupiłeś ode mnie tego Mk1FL ?

 

Nie. Mam nówkę od QuadrifoglioVerde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się kupuje Squale w PL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.